Oponeo.pl sfinalizowało przejęcie Rotopino.pl od TIM za 35 mln zł

Omawiane walory: , ,

Oponeo.pl podpisało ze spółką TIM umowę przenoszącą własność wszystkich akcji Rotopino.pl. Wartość transakcji wynosi 35 mln zł.

oponeo,rotropino,umowa,TIM

Oponeo.pl sfinalizowało przejęcie Rotopino.pl od TIM za 35 mln zł

– Zarząd Oponeo.pl informuje, że 29 grudnia 2020 roku zawarta została pomiędzy spółkami TIM oraz Oponeo.pl umowa przenosząca własność 10 mln akcji na okaziciela Rotopino.pl (…), które stanowią 100 proc. kapitału zakładowego spółki Rotopino.pl, za cenę 35 mln zł – czytamy w komunikacie.

24 grudnia Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wyraził zgodę na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu przez Oponeo.pl kontroli nad Rotopino.pl.

Rotopino.pl podaje na swojej stronie internetowej, że jest liderem w internetowej sprzedaży szerokiej oferty narzędzi dla profesjonalistów, a także majsterkowiczów w Polsce. Poza krajem, społka realizje sprzedaż również w krajach Unii Europejskiej takich jak: Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania, Holandia.

Grupa Oponeo.pl, z siedzibą w Bydgoszczy, jest liderem internetowej sprzedaży opon w Polsce, działającym w kilkunastu krajach Europy. W 2018 r. jej skonsolidowane przychody wyniosły blisko 843 mln zł. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o oponeo.pl, ROTOPINO, tim)

 • Oponeo.pl śrubuje wyniki sprzedaży Internetowy dystrybutor opon i felg kontynuuje świetny początek roku. Według wstępnych danych, w lutym OPONEO.PL wypracowało 51,7 mln zł przychodów ze sprzedaży, czyli o 29 proc. więcej r/r.
 • 26 spółek, które w lutym warto mieć na oku

  BM mBanku w comiesięcznym raporcie podtrzymało scenariusz kontynuacji trendu wzrostowego na rynku akcji i wskazało 26 spółek z GPW, które w najbliższych tygodniach mogą sprawić pozytywną niespodziankę.

 • Mocny początek roku w Oponeo.pl

  Internetowy dystrybutor opon i felg z przytupem rozpoczął nowy rok. Według wstępnych danych, w styczniu OPONEO.PL wypracowało 68,79 mln zł przychodów ze sprzedaży, czyli o 47 proc. więcej r/r.

 • 18 małych i średnich spółek, które warto mieć w portfelu w 2021 r.

  Jeśli banki centralne nagle nie wycofają się z obecnej polityki rekordowo niskich stóp procentowych i nie zakończą skupu aktywów, rok 2021 będzie stał pod znakiem kontynuacji wzrostów na światowych rynkach akcji. Swoje szanse ma także giełda w Warszawie, którą dodatkowo powinny napędzać środki z PPK.

 • Oponeo.pl: Przychody Rotopino.pl wzrosły wstępnie o 35 proc. r/r do 89 mln zł w 2020 r.

  Wstępna wielkość przychodów ze sprzedaży netto osiągniętych przez ROTOPINO.pl - spółkę zależną OPONEO.PL - w 2020 roku wyniosła 88,61 mln zł, co oznacza wzrost o 35 proc. r/r.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR