Oponeo.pl sprzedało serwis Autocentrum.pl za 9,3 mln zł

Omawiane walory: ,

Oponeo.pl sprzedało 100 proc. akcji Autocentrum.pl. Nabywcą jest Wirtualna Polska, która chce mocniej zaistnieć w segmencie motoryzacyjnym.

Oponeo.pl,Wirtualna,Polska,Autocentrum.pl,transakcja,media

Fot. Pexels

We wrześniu 2016 r. Oponeo.pl zwiększyło zaangażowanie w serwis i odkupiło brakujący pakiet 50 proc. akcji od Temetis Sp. z o.o. Wartość transakcji ustalono na 6,5 mln zł, co dawało wycenę całej firmy na poziomie 13 mln zł.

Po trzech latach Oponeo.pl sprzedaje serwis. Jak tłumaczy zarząd, spółka chce mocniej skoncentrować się na swojej podstawowej działalności, czyli sprzedaży opon i felg przez internet. W 2018 roku spółka zanotowała rekordowe 843 mln zł przychodów ze sprzedaży.

– W związku z międzynarodowym zasięgiem działania Grupy Oponeo.pl na rynku opon w sektorze e-commerce, zarząd spółki koncentruje się obecnie na głównej działalności operacyjnej Oponeo.pl. Dzięki uzyskanym zasobom, sprzedaż akcji Autocentrum.pl wpłynie pozytywnie na wzmocnienie kluczowej aktywności grupy na rynku sprzedaży opon i felg – podsumowuje Dariusz Topolewski, prezes zarządu Oponeo.pl.

AutoCentrum.pl to portal należący do jednej ze spółek wchodzących w skład Grupy Oponeo.pl. To także jedna z wiodących witryn motoryzacyjnych w Polsce. W 2018 roku odwiedziło ją ponad 21 mln unikalnych użytkowników, którzy wygenerowali prawie 279 mln odsłon. Serwis AutoCentrum.pl powstał, podobnie jak inne projekty Grupy Oponeo.pl, w oparciu o ideę „użytkownicy dla użytkowników”.

– AutoCentrum to po superauto.pl kolejna inwestycja WP w segment motoryzacyjny, który staje się dla holdingu coraz ważniejszy. Zarówno od strony e-commerce jak i mediów – mówi Jacek Świderski, prezes zarządu Wirtualna Polska Holding.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Nowym prezesem spółki Autocentrum.pl został Rafał Warecki. Jednocześnie pozostaje on dyrektorem zarządzającym obszaru biznes, motoryzacja i technologie w Wirtualnej Polsce. Zachar Zawadzki, dotychczasowy prezes Autocentrum.pl, będzie pełnił rolę ambasadora obszaru motoryzacja Wirtualnej Polski.

– To naturalny krok dla portalu, który pod skrzydłami nowego partnera wejdzie w następny etap rozwoju, a cały obszar motoryzacyjny WP osiągnie dzięki temu efekt synergii – dodaje Zachar Zawadzki.

Oponeo.pl jest liderem internetowej sprzedaży opon w Polsce, działającym w kilkunastu krajach Europy. W poniedziałek kurs akcji Oponeo.pl wzrósł o 0,5 proc. do 21,50 zł. Obecna kapitalizacja spółki wynosi 300 mln zł.

Wirtualna Polska to holding spółek mediowych i e-commerce’owych. Według badania Gemius/PBI w grudniu 2017 z produktów internetowych WP korzystało 20,8 mln Polaków. Grupa jest właścicielem Domodi oraz Allani (moda), Homebook (dom i wystrój wnętrz), Wakacje.pl, Nocowanie.pl oraz eHoliday (turystyka), a także Money.pl, TotalMoney.pl oraz Finansowysupermarket.pl (usługi finansowe).

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT oponeo.pl, Wirtualna, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR