StockWatch.pl

Organizacje związkowe w Alior Banku domagają się podwyżek wynagrodzeń

Omawiane walory:

Zarząd Alior Banku otrzymał zgłoszenie od czterech organizacji pracowniczych dotyczące rozpoczęcia sporu zbiorowego w zakresie podwyżki wynagrodzeń dla wszystkich pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę.

Związkowcy w Alior Banku chcą podwyżek wynagrodzeń.

Zgłoszenia sporu zbiorowego dokonały: NSZZ „Bankowiec” Pracowników Bankowości Organizacja Międzyzakładowa, NZZPBiU „Dialog 2005”, Organizacja Międzyzakładowa Pracowników Banków nr 001, NSZZ „Solidarność” Organizacja Międzyzakładowa w Alior Bank SA i Związek Zawodowy Pracowników Alior Banku. Wszystkie cztery organizacje domagają się podwyżki wynagrodzeń dla wszystkich pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę.

Pozostałe postulaty stanowią przedmiot zakładowego układu zbiorowego pracy, którego rokowania nie zostały ostatecznie sfinalizowane, a zatem – według aktualnej oceny spółki – rozmowy powinny toczyć się w ramach rokowań układowych, a nie w ramach procedury sporu zbiorowego.

– Zarząd banku jednocześnie informuje, że bank jest otwarty i gotowy do rozmów z organizacjami związkowymi na temat zgłoszonych postulatów – czytamy dalej.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Alior Bank koncentruje swoją działalność na usługach bankowości detalicznej i korporacyjnej. Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku, a w grudniu 2012 r. zadebiutował na warszawskiej giełdzie. W poniedziałek na zamknięciu sesji jedna akcja banku kosztowała 52,35 zł. Kapitalizacja całej spółki opiewa na 6,53 mld zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Alior, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Rynek próbuje łapać oddech

  Po bardzo ciężkim początku sierpnia, dziś rynki próbowały złapać nieco oddechu. Większość parkietów europejskich zyskiwała we wtorek w okolicach 0,5 proc.

 • Alior Bank dostał karę za aferę W Investments. Poszkodowani mogą liczyć na odkupienie feralnych certyfikatów

  Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na ALIOR Bank kary pieniężne na łączną kwotę 10 mln zł za liczne naruszenia przepisów przy oferowaniu inwestycji w fundusze W Investments. Kara mogłaby sięgnąć nawet 0,5 mld zł, ale nadzorca wziął pod uwagę fakt, że bank naprawia szkodę i odkupuje od poszkodowanych inwestorów feralne certyfikaty.

 • Słaby początek tygodnia

  Europejskie parkiety oczekując wznowienia rozmów handlowych na linii USA-Chiny znajdowały się w poniedziałek w mieszanych nastrojach. Należy przyznać, że oczekiwania rynku wobec ewentualnych postępów osiągniętych w trakcie dwudniowego spotkania w Szanghaju nie są zbyt wygórowane. Doradca ekonomiczny Białego Domu, L. Kudlow w wywiadzie dla CNBC sugerował, iż sukcesem na chwilę obecną byłoby rozpoczęcie negocjacji w punkcie, w którym znajdowały się one w momencie ich zerwa w maju.

 • Na NewConnect polała się krew. Millennium odbija po wynikach, a reszta czeka na Fed

  W oczekiwaniu na środowe posiedzenie Fed i przy pustym kalendarzu, inwestorzy z ulicy Książęcej skoncentrowali się na wynikach kwartalnych i innych spółkowych tematach. W centrum uwagi znalazł się m.in. Bank Millennium, a także notowane na NewConnect spółki Onico i LUG.

 • Alior Bank zgłosił sprawę ZM Henryk Kania do prokuratury

  Jak poinformowała Rzeczpospolita, ALIOR Bank zgłosił do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez zarząd ZM Henryk Kania, a nadzorca sądowy złożył wniosek o odwołanie zarządu. Informacje wywołały tąpnięcie na kursie akcji producenta wędlin. Dziś akcje tanieją o blisko 17 proc.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com