Organizacje związkowe w Alior Banku domagają się podwyżek wynagrodzeń

Omawiane walory:

Zarząd Alior Banku otrzymał zgłoszenie od czterech organizacji pracowniczych dotyczące rozpoczęcia sporu zbiorowego w zakresie podwyżki wynagrodzeń dla wszystkich pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę.

Związkowcy w Alior Banku chcą podwyżek wynagrodzeń.

Zgłoszenia sporu zbiorowego dokonały: NSZZ „Bankowiec” Pracowników Bankowości Organizacja Międzyzakładowa, NZZPBiU „Dialog 2005”, Organizacja Międzyzakładowa Pracowników Banków nr 001, NSZZ „Solidarność” Organizacja Międzyzakładowa w Alior Bank SA i Związek Zawodowy Pracowników Alior Banku. Wszystkie cztery organizacje domagają się podwyżki wynagrodzeń dla wszystkich pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę.

Pozostałe postulaty stanowią przedmiot zakładowego układu zbiorowego pracy, którego rokowania nie zostały ostatecznie sfinalizowane, a zatem – według aktualnej oceny spółki – rozmowy powinny toczyć się w ramach rokowań układowych, a nie w ramach procedury sporu zbiorowego.

– Zarząd banku jednocześnie informuje, że bank jest otwarty i gotowy do rozmów z organizacjami związkowymi na temat zgłoszonych postulatów – czytamy dalej.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Alior Bank koncentruje swoją działalność na usługach bankowości detalicznej i korporacyjnej. Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku, a w grudniu 2012 r. zadebiutował na warszawskiej giełdzie. W poniedziałek na zamknięciu sesji jedna akcja banku kosztowała 52,35 zł. Kapitalizacja całej spółki opiewa na 6,53 mld zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Alior, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR