Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Ośmioletnie obligacje podporządkowane Aliora dla inwestorów z grubym portfelem

Opublikowano: 2017-11-24 12:38:04

Omawiane walory:

W najnowszej ofercie obligacji podporządkowanych bank proponuje 4,55 proc. w pierwszym okresie odsetkowym. W kolejnych okresach oprocentowanie wyniesie 2,7 proc. ponad WIBOR 6M. 

W puli jest 375 obligacji podporządkowanych o łącznej wartości 150 mln zł. Jesienna oferta Alior Banku jest skierowana do inwestorów z grubym portfelem, ponieważ nominał pojedynczej obligacji wynosi 400 tys. zł. Tak wysoka cena nominalna to efekt wdrożenia październikowej rekomendacji KNF, która plasuje barierę kapitałową na takim poziomie.

Mimo wysokiego progu wejścia, bank wcale nie musi mieć problemów z plasowaniem papierów. Wiosną 2016 roku Alior przeprowadzał dwie pierwsze emisje publiczne obligacji podporządkowanych. Wtedy nominał pojedynczej obligacji ustalono na 1 tys. zł, a mimo to średnia wartość zapisów wynosiła odpowiednio 317 tys. zł i 225 tys. zł.

W październiku br. Alior Bank oferował inwestorom instytucjonalnym obligacje podporządkowane na tych samych warunkach i wielkość emisji pod wpływem popytu zwiększono z początkowych 400 mln zł do 600 mln zł, co świadczy o sporym zainteresowaniu wśród inwestorów profesjonalnych.

Obecnie Alior Bank może pochwalić się oceną ratingową na poziomie BB wydaną przez agencję Fitch. Agencja EuroRating z kolei wydała bankowi ocenę BB+. Na rynku obligacji Catalyst podporządkowane obligacje Alior Banku wyceniane są z realną marżą wynoszącą 2,4-2,5 pkt. procentowego dla papierów 4,5- i 6,5-letnich. >>Parametry wszystkich obligacji Alior Banku wprowadzonych na Catalyst sprawdzisz w StockWatch.pl

Źródło: Spółka

Cena emisyjna obligacji uzależniona jest od dnia złożenia zapisu. Najniższa równa 400 tys. zł dotyczy tych inwestorów, którzy zapiszą się na obligacje pierwszego dnia – 27 listopada. W kolejnych dniach cena emisyjna będzie rosła. Zapisy potrwają do 8 grudnia 2017 roku, pod warunkiem, że popyt wcześniej nie przekroczy wartości oferty. Wówczas, podobnie jak to miało miejsce w ubiegłorocznych ofertach Aliora, zapisy ulegną skróceniu.

Przewidywanym terminem przydziału obligacji jest 12 grudnia, natomiast prawdopodobny dzień emisji to 29 grudnia. Obligacje docelowo mają trafić do obrotu na rynku Catalyst. Debiut zaplanowano na 12 stycznia 2018 r. Odsetki bank będzie wypłacał dwukrotnie w ciągu roku. Pierwszym dniem płatności kuponu jest 29 czerwca 2018 roku.

Na obligacje podporządkowane Alior Banku inwestorzy mogą składać zapisy za pośrednictwem formularza na stronie obligacje.aliorbank.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o Alior)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku