Oszuści próbują wykraść pieniądze metodą na obligacje CD Projektu

Omawiane walory:

CD Projekt ostrzega przed oszustami, którzy namawiają do inwestycji w rzekome obligacje spółki. Podczas próby wyłudzenia pokazują spreparowany prospekt emisyjny oraz fikcyjny formularz zapisu. 

(Fot. CD Projekt)

Oszuści wymyślili nowy sposób na wyciąganie pieniędzy z kieszeni inwestorów. Tym razem proponują inwestycję w obligacje znanego na całym świecie producenta gier wideo. Na potrzeby procederu przygotowali fikcyjny prospekt emisyjny oraz formularz zapisu.

Zarząd CD Projektu ostrzega, że to próba oszustwa. Spółka skierowała do organów ścigania zawiadomienie o możliwości przestępstwa polegającego na próbie oszustwa oraz podrabianiu dokumentów spółki.

– W związku z docierającymi do spółki sygnałami o oferowaniu przez osoby trzecie zakupu nieistniejących papierów dłużnych spółki, wraz ze spreparowanym prospektem emisyjnym oraz fikcyjnym formularzem zapisu na rzekome obligacje, spółka skierowała do organów ścigania zawiadomienie o możliwości przestępstwa polegającego na próbie oszustwa oraz podrabianiu dokumentów spółki. – ostrzega CD Projekt.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Producent gier podkreśla, że nie prowadzi ani nie prowadził żadnych procesów związanych z emisją obligacji, oraz nie przygotowywał ani nie zatwierdzał warunków, ani prospektu dotyczących jakiejkolwiek emisji obligacji.

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED – deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG – globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria „Wiedźmin”, obecnie trwają prace nad „Cyberpunk 2077”.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CDPROJEKT, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR