Otmuchów dostał kolejną słodką rekomendację od maklerów

Omawiane walory:

Analitycy Millennium DM wycenili jedną akcję producenta słodyczy na 12,73 zł, czyli blisko 40 proc. wyżej niż piątkowa wycena. Ekspercie w kolejnych kwartałach spodziewają się dynamicznego przyrostu zysków.

Otmuchów energicznie odrabia tegoroczne straty. Po dobrych wynikach za I kwartał pojawiają się wysokie rekomendacje, a to stymuluje kurs akcji do odbicia. Najnowszy odtajniony raport jest autorstwa Millennium DM. Biuro podwyższyło zalecenie z akumuluj do kupuj, a cenę docelową do 12,73 zł z 11,50 zł. Raport wydano przy kursie 8,80 zł.

Broker zwraca uwagę, że po bardzo słabym IV kwartale 2013 roku cukiernicza spółka miała świetne wyniki w I kwartał. W listopadzie nastąpiła zmiana na fotelu prezesa i analitycy sądzą, że Mariusz Popek będzie chciał pokazać dużą poprawę wyników już w tym roku.

– Pod koniec 2013 roku zarząd zrezygnował z mniej rentownych produktów i zawiązywał rezerwy, co zaniżyło ubiegłoroczne zyski. Ten rok będzie już zapisany na konto nowego prezesa i uważamy, że pokaże on dynamiczną poprawę wyników. Spółka wchodzi w nowy rok z przejrzanym, wyżej rentownym portfelem produktowym i ze zredukowanymi kosztami stałymi. Dodatkowo w tym roku pozytywnie na wyniki powinny wpłynąć mocne spadki cen surowców (głównie cukru). – czytamy w rekomendacji biura.

>> W przyszłą środę prezes zarządu ZPC Otmuchów będzie gościem spotkania on-line z użytkownikami StockWatch.pl >> W środę, 4 czerwca o godz. 11:00, zapraszamy na czat inwestorski z Mariuszem Popkiem

W zeszłym tygodniu Otmuchów dostał rekomendację kupuj od analityków Erste. Biuro wyznaczyło cenę docelową dla papierów spółki na 10 zł za sztukę. Natomiast w połowie maja producent słodyczy pokazał imponującą dynamikę zysków za I kwartał. Grupa na czysto zarobiła 3,9 mln zł, wobec 1,3 mln zł rok wcześniej. W tym samym okresie EBITDA wyniosła 8,2 mln zł, co oznacza wzrost o 46 proc. Przychody grupy urosły o ponad 2 proc., sięgając 74,52 mln zł wobec 73,01 mln zł.

Maklerzy z Millennium DM prognozują, że w tym roku spółka zarobi na czysto 8,9 mln zł, EBITDA przekroczy 25 mln zł, a przychody 292 mln zł. W zeszłym roku rezultaty te kształtowały się odpowiednio na poziomie 4 mln zł, 17,8 mln zł oraz 280,1 mln zł.>> Zobacz aktualną analizę fundamentalną i wskaźnikową spółki

Piątkową sesję akcje spółki rozpoczęły lekką przeceną, ale od połowy maja zaliczają regularne i mocne odbicie. W tym czasie notowania Otmuchowa zyskały ponad 30 proc. Jednak wcześniej od początku roku straciły na wartości w podobnym rozmiarze.

wykres_Otmuchow

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT otmuchow, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Gorzkie wyniki dołują kurs ZPC Otmuchów

  Cukiernicza spółka w wyniku odpisów wartości inwestycji wykazała dużą stratę. Lepiej wyglądają wyniki na działalności kontynuowanej, choć utrapieniem dla OTMUCHOWa są wysokie ceny surowców.

 • Fenomenalna passa mWIG40 trwa, w grze CD Projekt i Ursus

  Indeks giełdowych średniaków idzie jak burza i zalicza już siódmą wzrostową sesję z rzędu. W sumie od czerwcowego dołka, ustanowionego po ogłoszeniu wyników referendum w Wielkiej Brytanii, kurs mWIG40 podskoczył o aż 18,5 proc.

 • Otmuchów zapowiada skokowy wzrost nakładów inwestycyjnych

  Cukiernicza spółka zamierza ukierunkować działania operacyjne i inwestycyjne na produkty śniadaniowe, batony i żelki. W latach 2016-2017 grupa planuje przeznaczyć na inwestycje kwotę 40-60 mln zł, wobec niespełna 10 mln zł w 2015 r.

 • 10 smakowitych spółek spożywczych na 2016 rok

  Po tłustym 2015 roku branży spożywczej grozi dieta z wysokich cen surowców oraz nowego podatku od supermarketów. StockWatch.pl sprawdził, którym producentom żywności uda się jednak obronić obfite dotychczasowe zyski w kolejnych kwartałach.

 • Maklerzy ostrzą sobie zęby na przecenione akcje Otmuchowa

  DM PKO BP przyciął cenę docelową akcji producenta słodyczy, ale mimo to nadal zakłada 15-proc. potencjał wzrostu. Analitycy liczą na odbicie wyników w 2016 r., a wśród argumentów wymieniają nowe kontrakty sprzedażowe oraz rozwój portfolio produktów brandowych.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR