PARP podzieli między 25 startupów 24 mln zł

25 młodych firm technologicznych - laureatów IV rundy konkursu "Rozwój startupów w Polsce Wschodniej" otrzyma wsparcie z funduszy europejskich na łączną kwotę 24 mln zł, poinformowała Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Beneficjenci pochodzą z województwa podlaskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, podkarpackiego oraz warmińsko-mazurskiego.

parp, startupy, konkurs, polska, wschodnia,

PARP podzieli między 25 startupów 24 mln zł

W IV rundzie konkursu złożono 57 wniosków.

Konkurs umożliwia sfinansowanie rozwinięcia działalności biznesowej startupów, które zakończyły inkubację w ramach jednej z sześciu „Platform startowych” i chcą wprowadzić swój produkt na rynek krajowy lub zagraniczny.

– Startupy na samym początku funkcjonowania poszukują przede wszystkim środków na rozwinięcie swojej działalności. Taką szansę daje ten program. […] Cieszymy się, że możemy ich wesprzeć na tej drodze – powiedziała kierownik w Departamencie Rozwoju Startupów PARP Edyta Gniazdowska.

W konkursie „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej” firmy mogą otrzymać do 1 mln zł na sfinansowanie kosztów swojego przedsięwzięcia. Ich wkład musi wynosić co najmniej 15 proc. wydatków kwalifikowalnych projektu. Całkowita pula środków w konkursie wynosi 300 mln zł. Rozwiązania rekomendowane do dofinansowania w obecnej rundzie dotyczą takich obszarów jak m.in. medycyna i zdrowie, IT, handel, żywność oraz sport.

– Inwestowanie w biotechnologiczne startupy jest kapitałochłonne, dlatego pomoc takiej instytucji, jak PARP daje nam możliwość zaistnienia na rynku i rozwijanie już opracowanych technologii, jak i tworzenie nowych rozwiązań. Poziom Polskich biotechnologicznych startupów jest bardzo wysoki. Pomoc Państwa i takich instytucji jak PARP może przyczynić się do powstania „biotechnologicznej doliny krzemowej” w Polsce – podkreśliła prezes spółki BioCellLab Agnieszka Jasińska.

Otrzymane dofinansowanie firmy mogą przeznaczyć m.in. na usługi doradcze i eksperckie związane z rozwijaniem modelu biznesowego, wynagrodzenia personelu, środki trwałe, nabycie surowców, materiałów lub wartości niematerialnych i prawnych. Finasowanie PARP może także posłużyć startupom na organizację i przeprowadzenie działań służących zagranicznej ekspansji rynkowej.

1 sierpnia 2020 r. rozpoczęła się siódma runda naboru. Wnioski o dofinansowanie startupy mogą składać do 30 września 2020 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)
 • KNF chce odsunąć Leszka Czarneckiego od Idea Banku i Getin Noble Banku W ubiegłym tygodniu warszawska prokuratura postawiła zarzuty właścicielowi Idea Banku i Getin Noble Banku. Były miliarder póki co pozostaje nieuchwytny. W piątek do gry włączyła się Komisja Nadzoru Finansowego, która wystąpiła z wnioskiem o odwołanie Leszka Czarneckiego z funkcji przewodniczącego obu banków.
 • Założenia polityki pieniężnej: RPP utrzymała cel 2,5 proc. +/- 1 pkt na 2021 r.

  Rada Polityki Pieniężnej podtrzymała w "Założeniach polityki pieniężnej na rok 2021" średniookresowy cel inflacyjny na poziomie 2,5 proc. z przedziałem odchyleń o szerokości ±1 pkt proc. Podstawowym instrumentem polityki pieniężnej pozostaną stopy procentowe, a polityka pieniężna będzie nadal realizowana w warunkach płynnego kursu walutowego, który nie wyklucza interwencji na rynku walutowym.

 • GPW w poniedziałek zaprezentuje swoją platformę crowdfundingową

  Raisemana - tak będzie nazywać się nowa platforma crowdfundingowa GPW. Więcej informacji na temat jej funkcjonowania giełda przedstawi w poniedziałek, 28 sierpnia o godz. 11:00.

 • Relacja z otwarcia IX edycji Akademii Energii – New Energy Forum

  Europejski Zielony Ład (EZŁ) to olbrzymia szansa dla rozwoju regionu Europy Środkowo-Wschodniej, ale również spore wyzwanie. 16 września podczas New Energy Forum – wydarzenia organizowanego przez Fundację im. Lesława A. Pagi, w gronie ekspertów rozmawialiśmy o różnych perspektywach spojrzenia na szanse i zagrożenia dla regionu CEE wynikające z planu zbudowania bardziej ekologicznej, integracyjnej, cyfrowej i zrównoważonej Europy, a także pomocy w wzmocnieniu jej odporności na przyszłe kryzysy.

 • Sesja w cieniu nowego rekordu zakażeń w Polsce, w grze Mercator i Grupa Kęty Spadki na GPW wyhamowały, ale raczej tylko na chwilę. Sentyment na rynku akcji wciąż jednak jest zły, a nowy rekord zakażeń koronawirusem w Polsce dodatkowo go pogarsza. I tylko akcjonariusze Mercatora są zadowoleni.

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR