Paweł Strączyński został nowym prezesem Tauronu

Omawiane walory:

Rada nadzorcza Tauronu powierzyła Pawłowi Strączyńskiemu stanowisko prezesa od 1 kwietnia.

Fot. Tauron

Paweł Strączyński zrezygnował wczoraj z funkcji wiceprezesa Polskiej Grupy Energetycznej, którą pełnił od lutego 2020 r.

W okresie od listopada 2018 r. do lutego 2020 r. był wiceprezesem Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja. Od lutego 2017 r. do kwietnia 2018 r. był członkiem zarządu PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa, a w okresie od maja 2016 r. do września 2017 r. był członkiem zarządu Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Jastrzębiu-Zdroju.

>> POLECAMY: Jak inwestować na giełdzie (ze StockWatch.pl)?

Tauron Polska Energia jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18 proc. powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o TAURONPE)

 • Tauron: Ceny uprawnień do emisji CO2 mogą przekroczyć 50 euro/t w tym roku

  Tauron Polska Energia zakłada, że ceny uprawnień do emisji dwutlenku węgla mogą przekroczyć poziom 50 euro/t wobec ponad 43 euro/t obecnie, poinformował dyrektor wykonawczy ds. analiz i operacji rynkowych Sebastian Gola.

 • Tauron szósty rok z rzędu bez dywidendy

  Rok 2021 będzie 6. z rzędu, w którym Tauron nie wypłaci dywidendy. Zarząd Taurona zdecydował, że nie będzie także rekomendował ZWZ wypłaty dywidendy z kapitału zapasowego.

 • Skarb Państwa kupił udziały PGE EJ 1 od PGE, Taurona, Enei i KGHM

  Po kilku miesiącach negocjacji Polska Grupa Energetyczna wraz z Eneą, Tauronem Polska Energia i KGHM Polska Miedź podpisali umowy sprzedaży udziałów w spółce PGE EJ 1 na rzecz Skarbu Państwa. SP zapłaci za wszystkie udziały w spółce ok. 531 mln zł, z czego PGE za swoje 70 proc. udziałów otrzyma blisko 372 mln zł, a pozostali wspólnicy (każdy po 10 proc.) - po ok. 53,1 mln zł.

 • Tauron miał szacunkowo prawie 2,5 mld zł straty netto w 2020 roku

  Tauron Polska Energia odnotował 2 488 mln zł skonsolidowanej straty netto przy 20 917 mln zł przychodów ze sprzedaży i rekompensat w 2020 r., podała spółka, prezentując szacunkowe dane.

 • Soboń z MAP: Nie planujemy połączenia Taurona i PGE

  Ministerstwo Aktywów Państwowych nie pracuje nad połączeniem Taurona Polskiej Energii z Polską Grupą Energetyczną, poinformował wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń, odnosząc się do sugestii związkowców Grupy Tauron na temat możliwego takiego połączenia.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR