PCC Exol miał 11,37 mln zł zysku netto, 18,12 mln zł EBITDA w I kw. 2021 r.

Omawiane walory:

PCC Exol odnotował 11,37 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2021 r. wobec 12,23 mln zł zysku rok wcześniej.

pccexol, wyniki, akcje,

PCC Exol miał 11,37 mln zł zysku netto, 18,12 mln zł EBITDA w I kw. 2021 r.

Zysk operacyjny wyniósł 15,25 mln zł wobec 17,89 mln zł zysku rok wcześniej. Wynik EBITDA siegnął 18,12 mln zł wobec 20,66 mln zł rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 187,36 mln zł w I kw. 2021 r. wobec 178,04 mln zł rok wcześniej.

– Grupa zrealizowała w tym czasie rekordowe przychody ze sprzedaży w wysokości 187,4 mln zł, poprawiając zeszłoroczną wartość o 5,2 proc., a także wysoką marżę brutto na sprzedaży na poziomie 18,1 proc. oraz 4 proc. wzrost ilości sprzedanych produktów. Wzrost przychodów to efekt między innymi wzmożonych działań handlowych i marketingowych. Na wzrost przychodów wpłynęły również wyższe ceny sprzedaży, które skorelowane są z cenami surowców. Grupa nie zdołała jednak w pełni przełożyć podwyżek cen surowców bezpośrednio na rynek i w konsekwencji odnotowała spadek rentowności w pierwszym kwartale 2021 roku, względem porównywalnego okresu roku 2020 – czytamy w liście zarządu załączonym do raportu.

W grupie produktów do detergentów i kosmetyków spółka odnotowała najwyższą w historii sprzedaż zarówno wartościowo, jak i ilościowo, osiągając odpowiednio poziom 80,3 mln zł i 18 tys. ton. Przychody wzrosły o 20,5 proc. w porównaniu do pierwszego kwartału roku 2020. Jednocześnie zrealizowano niższą sprzedaż produktów do zastosowań przemysłowych w stosunku do I kwartału ubiegłego roku.

– Natomiast od początku roku grupa obserwuje wzmożony popyt na rynku niektórych zastosowań przemysłowych między innymi w zakresie produkcji odpieniaczy. Z kolei zainteresowanie klientów z rynku tekstylnego i garbarskiego nadal pozostawało na niskim poziomie, lecz dzięki dywersyfikacji sprzedaży do różnych zastosowań grupa nie odczuła negatywnego wpływu tego czynnika na wyniki pierwszego kwartału 2021 roku. W rezultacie w tym okresie sprzedaż do aplikacji przemysłowych wzrosła w stosunku do ostatniego kwartału 2020 roku – czytamy dalej.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I kw. 2021 r. wyniósł 9,5 mln zł wobec 11,16 mln zł zysku rok wcześniej.

PCC Exol jest największym producentem środków powierzchniowo czynnych (surfaktantów) w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Jest jedynym producentem surfaktantów anionowych i niejonowych w Polsce. Od 2012 r. akcje spółki są notowane na rynku podstawowym warszawskiej giełdy. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 645,93 mln zł w 2020 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o pccexol)

 • PCC Exol szykuje rekordową dywidendę

  Jedna z gwiazd ubiegłorocznej koronahossy szykuje wypłatę rekordowej dywidendy. Zarząd do podziału między akcjonariuszy chce przeznaczyć 29,4 mln zł, co daje 0,17 zł na akcję. Stopa dywidendy wynosi 5,4 proc.

 • PCC Exol miał ponad 9 mln zł zysku netto w III kwartale 2020 r.

  PCC Exol odnotował 9,22 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2020 r. wobec 6,08 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

 • Rafał Zdon nowym prezesem PCC Exol

  Mirosław Siwirski złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu PCC Exol. Rada nadzorcza podjęła także uchwałę w sprawie ustanowienia jednoosobowego składu zarządu i powołania dotychczasowego wiceprezesa Rafała Zdona na stanowisko prezesa. Kurs spółki spada w poniedziałek po godz. 12.00 o blisko 8 proc.

 • Koronahossa łapie zadyszkę. Oto 6 wskazówek, jak chronić tegoroczne zyski

  Na rynku znów powiało grozą. Czwartkową sesję główne indeksy GPW zakończyły kilkuprocentowymi spadkami, a NCIndex tąpnął aż o 15 proc. Dla wielu inwestorów, którzy całkiem niedawno rozpoczęli przygodę z giełdą, dzisiejsze straty to prawdziwy szok. Podpowiadamy, jak poruszać się po rozchwianym rynku i jak chronić świeżo wypracowane zyski.

 • PCC Exol wypłaci 5 groszy dywidendy na akcję

  Akcjonariusze PCC Exol zdecydowali o przeznaczeniu kwoty 8,6 mln zł z zysku za 2019 rok na dywidendę, co oznacza wypłatę 0,05 zł na akcję.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR