X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: pccexol

 • 19 lutego 2019

  HH Technology złożył zażalenie na decyzję sądu dot. PCC Rokita i PCC Exol

  HH Technology wniósł do Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu zażalenie na postanowienie Sądu Okręgowego we Wrocławiu z 28 stycznia 2019 r., oddalające wnioski o zabezpieczenie roszczenia o zaniechanie naruszenia patentu nr 210255 „Sposób wytwarzania alkoksylantów i urządzeń do realizacji tego sposobu", złożone przeciwko PCC Rokita oraz PCC Exol.

 • 31 stycznia 2019

  Sąd oddalił wnioski HH Technology przeciwko PCC Rokita oraz PCC Exol

  Sąd Okręgowy we Wrocławiu oddalił w całości złożone przez HH Technology przeciwko PCC Rokita oraz PCC Exol wnioski o zabezpieczenie roszczenia o zaniechanie naruszenia patentu na wytwarzanie alkoksylantów i urządzeń do realizacji tego sposobu. 

 • 18 kwietnia 2018

  12 najciekawszych propozycji dywidendowych z I połowy kwietnia

  Karuzela deklaracji dywidendowych kręci się w najlepsze. Tylko w kwietniu chęć podzielenia się zyskiem z akcjonariuszami zgłosiło około 40 spółek z GPW. Sprawdziliśmy, u kogo tegoroczne wypłaty zapowiadają się najciekawiej. 

 • 16 kwietnia 2018

  PCC Exol rekomenduje wypłatę dywidendy 9 groszy na akcję za 2017 r.

  Zarząd PCC Exol rekomenduje wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy za rok 2017 w wysokości 12,52 mln zł, tj. 0,09 zł na jedną akcję. Przy obecnym kursie akcji stopa dywidendy wynosi 5,3 proc.

 • 16 marca 2018

  Najciekawsze raporty bieżącego tygodnia

  W najbliższych dniach prawdziwą lawinę sprawozdań finansowych zafundują małe i średnie spółki oraz reprezentanci NewConnect. Najwięcej emocji będzie towarzyszyć publikacjom takich firm jak CD Projekt, Dino Polska, Kruk czy Brand 24.

 • 08 marca 2018

  PCC Exol i PCC Rokita kupiły spółkę w Malezji

  Elpis, podmiot zależny od PCC Rokita i PCC Exol, kupił 100 proc. udziałów w spółce PCC Oxyalkylates Malaysia Sdn. Bhd. z siedzibą w Malezji, poinformowały spółki. Nabycie udziałów jest związane z porozumieniem zawartym pomiędzy Elpis a Petronas Chemicals Group Berhad z siedzibą w Malezji dotyczącym rozpoczęcia przygotowań do realizacji potencjalnej inwestycji produkcji oksyalkilatów w Kertih, Terengganu w Malezji.

 • 17 listopada 2017

  PCC Exol skokowo poprawił zyski w III kwartale 2017 r.

  Inwestorzy ciepło przyjęli najnowszy raport dolnobrzeskiej spółki chemicznej. PCC Exol pochwalił się blisko 50-proc. wzrostem zysku netto oraz ponad 9-proc. przyrostem przychodów. W piątek po południu akcje spółki z grupy PCC rosną o 8,6 proc.

 • 03 listopada 2017

  W poniedziałek ruszają zapisy na obligacje PCC Exol

  Zapisy na obligacje dolnobrzeskiej spółki chemicznej potrwają od 6 do 14 listopada. W puli są papiery dłużne o wartości nominalnej 25 mln zł z oprocentowaniem stałym w wysokości 5,5 proc. w skali roku.

 • 30 października 2017

  PCC Exol wyemituje obligacje serii B1 o wartości nominalnej 25 mln zł

  Zarząd PCC Exol podjął uchwałę w sprawie emisji obligacji serii B1 oraz ustalenia ostatecznych warunków emisji obligacji. Łączna wartość nominalna papierów dłużnych serii B1 wyniesie 25 mln zł.

 • 09 października 2017

  Dzień Inwestora spółek Grupy PCC [ZDJĘCIA]

  Stwarzamy naszym inwestorom możliwość bycia w centrum zakładu i bezpośredniego kontaktu ze spółkami - powiedział Rafał Zdon, wiceprezes PCC Rokita podsumowując 5. edycję imprezy. W tym roku z zaproszenia spółek chemicznych PCC Rokita i PCC EXOL skorzystała rekordowa liczba inwestorów. Na miejscu w Brzegu Dolnym była też redakcja StockWatch.pl.

 • 10 marca 2017

  Zysk netto PCC Exol wzrósł r/r do 21,47 mln zł w 2016 r.

  PCC Exol odnotowało 21,47 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2016 r. wobec 14,75 mln zł zysku rok wcześniej.

 • 28 listopada 2016

  PCC Exol: Rosulfan A ponownie nagrodzony za innowacyjność

  Kluczem do rozwoju polskiej gospodarki jest rozwój innowacyjności, promowanie innowacyjnych projektów oraz szybkie i sprawne ich wdrażanie. Jedną z kluczowych organizacji w Polsce, promujących nowoczesne technologie, produkty i usługi, jest Naczelna Organizacja Techniczna (NOT), będąca inicjatorem i organizatorem Konkursu “Laur Innowacyjności” im. Stanisława Staszica.

 • 24 listopada 2016

  Laur Eksperta 2016/2017 dla PCC EXOL za produkt Rosulfan A

  Giełdowa spółka PCC EXOL została wyróżniona prestiżowym znakiem Jakości „Laur Eksperta 2016/2017” za produkt Rosulfan A.

 • 16 listopada 2016

  PCC Exol: Inwestujemy w rozwój produktów specjalistycznych

  Mirosław Siwirski, prezes PCC Exol SA rozmawia z redakcją StockWatch.pl o najnowszych wynikach kwartalnych i planach dalszego rozwoju spółki.

 • 15 listopada 2016

  Raport: Analiza fundamentalna 6 ciekawych spółek chemicznych

  Pogorszenie fundamentów sprowadziło indeks WIG-Chemia na dwuletnie minima. W nowych wynikach coś jednak drgnęło. Analitycy StockWatch.pl sprawdzili, co mówią świeże sprawozdania finansowe sześciu znanych spółek z branży.

 • 09 listopada 2016

  W III kwartale PCC Exol postawił na poprawę marży

  Konsekwentne zastępowanie niskomarżowych produktów wyrobami specjalistycznymi o wyższej rentowności przynosi wymierne efekty. Kwartalny zysk brutto ze sprzedaży wzrósł o ponad 6 proc. do 21,6 mln zł.

 • 03 października 2016

  Rekordowa frekwencja na Dniu Inwestora Indywidualnego spółek Grupy PCC

  Już czwarty rok z rzędu spółki giełdowe Grupy PCC gościły Inwestorów na terenie dolnobrzeskiego parku chemicznego. Spotkanie miało miejsce w siedzibie PCC Rokita. Dzień Inwestora w tym roku zachęcił do przyjazdu rekordową ilość osób. Słoneczną, pierwszą październikową sobotę ponad 150 gości z całego kraju postanowiło spędzić w towarzystwie organizatorów spotkania, które miało trzy odsłony.

 • 27 września 2016

  Raport: Prognozy na II połowę roku dla sześciu spółek chemicznych

  WIG-Chemia od początku roku stracił 18 proc. i jest drugim najsłabszym subindeksem na GPW. Ostatnio coś jednak drgnęło w notowaniach i w fundamentach giełdowych firm chemicznych. StockWatch.pl z pomocą ekspertów sprawdził, które spółki mają szansę poprawić swoje notowania.

 • 16 września 2016

  PCC EXOL zakończył drugą emisję obligacji

  PCC EXOL, spółka chemiczna z Grupy PCC, notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych, zakończyła drugą w tym roku emisję obligacji korporacyjnych, oferowanych w ramach I Programu Emisji Obligacji. 

 • 07 września 2016

  Spółka PCC Exol zakończyła I półrocze dobry wynikami

  Mirosław Siwirski, prezes PCC Exol SA rozmawia z redakcją StockWatch.pl o wynikach spółki i planach dalszego rozwoju.

 • 06 września 2016

  9 solidnych spółek do obserwacji na III kwartał

  Czarnym koniem sezonu wynikowego były spółki przemysłowe, które pełnymi garściami czerpały z dobrej koniunktury gospodarczej, windując jednocześnie kursy akcji. Z pomocą ekspertów zbadaliśmy, które z nich mają szanse na powtórzenie dobrych wyników w kolejnym kwartale.

 • 02 września 2016

  PCC Exol ruszył z emisją drugiej serii obligacji

  Spółka Exol z chemicznej grupy PCC rozpoczęła przyjmowanie zapisów na drugą w tym roku serię obligacji. Papiery dłużne o wartości nominalnej 100 zł za sztukę i ciekawym 5,5-proc. oprocentowaniu mają trafić na rynek Catalyst.

 • 29 sierpnia 2016

  Akcje PCC Exol drożeją na widok imponującego wzrostu zysków

  Akcjonariusze i obligatariusze chemicznej grupy mają powody do zadowolenia, bo w II kwartale zysk netto PCC Exol podskoczył aż o 200 proc. Mocna poprawa wskaźnika zdolności do obsługi zadłużenia sugeruje, że grupa nie powinna mieć problemów z dalszym pozyskaniem finansowania na kolejne inwestycje.

 • 18 lipca 2016

  PCC EXOL debiutuje na Catalyst

  PCC EXOL, spółka chemiczna z Grupy PCC, w dniu 18 lipca 2016 r. zadebiutowała na rynku Catalyst, wprowadzając na parkiet pierwszą serię obligacji korporacyjnych.

 • 16 czerwca 2016

  PCC EXOL chce cyklicznie oferować obligacje na atrakcyjnych warunkach

  Mirosław Siwirski - prezes i Rafał Zdon - wiceprezes zarządu PCC EXOL rozmawiają z redakcją StockWatch.pl o wynikach spółki, planach rozwoju i aktualnej emisji obligacji.

 • 14 czerwca 2016

  Ruszyła publiczna oferta obligacji PCC Exol warta 20 mln zł

  PCC EXOL z Grupy PCC startuje z pierwszą w swojej historii ofertą obligacji korporacyjnych. Zapisy ruszyły dziś i potrwają do 23 czerwca. Obligacje mają być wprowadzone na Catalyst.

 • 16 maja 2016

  PCC Exol wśród spółek giełdowych wypłacających dywidendę

  Walne zgromadzenie giełdowej spółki chemicznej zadecydowało o wypłaceniu blisko połowy zysku swoim akcjonariuszom. PCC Exol konsekwentnie rozwija swoje portfolio, produkując specjalistyczne i masowe składniki do detergentów i kosmetyków oraz do różnorodnych zastosowań przemysłowych. Spółka zajmuje wiodącą pozycję w produkcji tychże wyrobów w Europie Wschodniej i Środkowo-Wschodniej.

 • 29 stycznia 2013

  PCC Exol przejął amerykańską firmę za blisko 40 mln zł

  Przejęcie ma być sposobem pozyskania know-how i innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Chemiczna spółka chce w ten sposób zwiększyć udział w segmencie surfaktantów specjalistycznych.

 • 08 października 2012

  Dobra passa nie opuszcza spółek chemicznych

  WIG-Chemia wspina się na nowe historyczne szczyty. Najbliższym testem dla spółek z najlepszej w tym roku branży będą raporty za III kwartał. StockWatch.pl jeszcze przed publikacją wyników sprawdził prognozy analityków i atrakcyjność wycen w tym sektorze.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku