Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: pccexol

 • 30 kwietnia 2019

  8 ekspresowych dywidend do zgarnięcia w maju

  W maju jest szansa nie tylko na szybkie, ale też pokaźne dywidendy. StockWatch.pl znalazł 8 spółek, które w przyszłym miesiącu podzielą i błyskawicznie wypłacą akcjonariuszom ubiegłoroczne zyski.

 • 25 kwietnia 2019

  PCC Exol proponuje 0,09 zł dywidendy na akcję za 2018 r.

  PCC Exol chce przeznaczyć kwotę 15,538 mln zł na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy, co daje 0,09 zł na jedną akcję.

 • 19 lutego 2019

  HH Technology złożył zażalenie na decyzję sądu dot. PCC Rokita i PCC Exol

  HH Technology wniósł do Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu zażalenie na postanowienie Sądu Okręgowego we Wrocławiu z 28 stycznia 2019 r., oddalające wnioski o zabezpieczenie roszczenia o zaniechanie naruszenia patentu nr 210255 „Sposób wytwarzania alkoksylantów i urządzeń do realizacji tego sposobu", złożone przeciwko PCC Rokita oraz PCC Exol.

 • 31 stycznia 2019

  Sąd oddalił wnioski HH Technology przeciwko PCC Rokita oraz PCC Exol

  Sąd Okręgowy we Wrocławiu oddalił w całości złożone przez HH Technology przeciwko PCC Rokita oraz PCC Exol wnioski o zabezpieczenie roszczenia o zaniechanie naruszenia patentu na wytwarzanie alkoksylantów i urządzeń do realizacji tego sposobu. 

 • wczoraj

  12 najciekawszych propozycji dywidendowych z I połowy kwietnia

  Karuzela deklaracji dywidendowych kręci się w najlepsze. Tylko w kwietniu chęć podzielenia się zyskiem z akcjonariuszami zgłosiło około 40 spółek z GPW. Sprawdziliśmy, u kogo tegoroczne wypłaty zapowiadają się najciekawiej. 

 • 16 kwietnia 2018

  PCC Exol rekomenduje wypłatę dywidendy 9 groszy na akcję za 2017 r.

  Zarząd PCC Exol rekomenduje wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy za rok 2017 w wysokości 12,52 mln zł, tj. 0,09 zł na jedną akcję. Przy obecnym kursie akcji stopa dywidendy wynosi 5,3 proc.

 • 16 marca 2018

  Najciekawsze raporty bieżącego tygodnia

  W najbliższych dniach prawdziwą lawinę sprawozdań finansowych zafundują małe i średnie spółki oraz reprezentanci NewConnect. Najwięcej emocji będzie towarzyszyć publikacjom takich firm jak CD Projekt, Dino Polska, Kruk czy Brand 24.

 • 08 marca 2018

  PCC Exol i PCC Rokita kupiły spółkę w Malezji

  Elpis, podmiot zależny od PCC Rokita i PCC Exol, kupił 100 proc. udziałów w spółce PCC Oxyalkylates Malaysia Sdn. Bhd. z siedzibą w Malezji, poinformowały spółki. Nabycie udziałów jest związane z porozumieniem zawartym pomiędzy Elpis a Petronas Chemicals Group Berhad z siedzibą w Malezji dotyczącym rozpoczęcia przygotowań do realizacji potencjalnej inwestycji produkcji oksyalkilatów w Kertih, Terengganu w Malezji.

 • 17 listopada 2017

  PCC Exol skokowo poprawił zyski w III kwartale 2017 r.

  Inwestorzy ciepło przyjęli najnowszy raport dolnobrzeskiej spółki chemicznej. PCC Exol pochwalił się blisko 50-proc. wzrostem zysku netto oraz ponad 9-proc. przyrostem przychodów. W piątek po południu akcje spółki z grupy PCC rosną o 8,6 proc.

 • 03 listopada 2017

  W poniedziałek ruszają zapisy na obligacje PCC Exol

  Zapisy na obligacje dolnobrzeskiej spółki chemicznej potrwają od 6 do 14 listopada. W puli są papiery dłużne o wartości nominalnej 25 mln zł z oprocentowaniem stałym w wysokości 5,5 proc. w skali roku.

 • 30 października 2017

  PCC Exol wyemituje obligacje serii B1 o wartości nominalnej 25 mln zł

  Zarząd PCC Exol podjął uchwałę w sprawie emisji obligacji serii B1 oraz ustalenia ostatecznych warunków emisji obligacji. Łączna wartość nominalna papierów dłużnych serii B1 wyniesie 25 mln zł.

 • 09 października 2017

  Dzień Inwestora spółek Grupy PCC [ZDJĘCIA]

  Stwarzamy naszym inwestorom możliwość bycia w centrum zakładu i bezpośredniego kontaktu ze spółkami - powiedział Rafał Zdon, wiceprezes PCC Rokita podsumowując 5. edycję imprezy. W tym roku z zaproszenia spółek chemicznych PCC Rokita i PCC EXOL skorzystała rekordowa liczba inwestorów. Na miejscu w Brzegu Dolnym była też redakcja StockWatch.pl.

 • 10 marca 2017

  Zysk netto PCC Exol wzrósł r/r do 21,47 mln zł w 2016 r.

  PCC Exol odnotowało 21,47 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2016 r. wobec 14,75 mln zł zysku rok wcześniej.

 • 28 listopada 2016

  PCC Exol: Rosulfan A ponownie nagrodzony za innowacyjność

  Kluczem do rozwoju polskiej gospodarki jest rozwój innowacyjności, promowanie innowacyjnych projektów oraz szybkie i sprawne ich wdrażanie. Jedną z kluczowych organizacji w Polsce, promujących nowoczesne technologie, produkty i usługi, jest Naczelna Organizacja Techniczna (NOT), będąca inicjatorem i organizatorem Konkursu “Laur Innowacyjności” im. Stanisława Staszica.

 • 24 listopada 2016

  Laur Eksperta 2016/2017 dla PCC EXOL za produkt Rosulfan A

  Giełdowa spółka PCC EXOL została wyróżniona prestiżowym znakiem Jakości „Laur Eksperta 2016/2017” za produkt Rosulfan A.

 • 16 listopada 2016

  PCC Exol: Inwestujemy w rozwój produktów specjalistycznych

  Mirosław Siwirski, prezes PCC Exol SA rozmawia z redakcją StockWatch.pl o najnowszych wynikach kwartalnych i planach dalszego rozwoju spółki.

 • 15 listopada 2016

  Raport: Analiza fundamentalna 6 ciekawych spółek chemicznych

  Pogorszenie fundamentów sprowadziło indeks WIG-Chemia na dwuletnie minima. W nowych wynikach coś jednak drgnęło. Analitycy StockWatch.pl sprawdzili, co mówią świeże sprawozdania finansowe sześciu znanych spółek z branży.

 • 09 listopada 2016

  W III kwartale PCC Exol postawił na poprawę marży

  Konsekwentne zastępowanie niskomarżowych produktów wyrobami specjalistycznymi o wyższej rentowności przynosi wymierne efekty. Kwartalny zysk brutto ze sprzedaży wzrósł o ponad 6 proc. do 21,6 mln zł.

 • 03 października 2016

  Rekordowa frekwencja na Dniu Inwestora Indywidualnego spółek Grupy PCC

  Już czwarty rok z rzędu spółki giełdowe Grupy PCC gościły Inwestorów na terenie dolnobrzeskiego parku chemicznego. Spotkanie miało miejsce w siedzibie PCC Rokita. Dzień Inwestora w tym roku zachęcił do przyjazdu rekordową ilość osób. Słoneczną, pierwszą październikową sobotę ponad 150 gości z całego kraju postanowiło spędzić w towarzystwie organizatorów spotkania, które miało trzy odsłony.

 • 27 września 2016

  Raport: Prognozy na II połowę roku dla sześciu spółek chemicznych

  WIG-Chemia od początku roku stracił 18 proc. i jest drugim najsłabszym subindeksem na GPW. Ostatnio coś jednak drgnęło w notowaniach i w fundamentach giełdowych firm chemicznych. StockWatch.pl z pomocą ekspertów sprawdził, które spółki mają szansę poprawić swoje notowania.

 • 16 września 2016

  PCC EXOL zakończył drugą emisję obligacji

  PCC EXOL, spółka chemiczna z Grupy PCC, notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych, zakończyła drugą w tym roku emisję obligacji korporacyjnych, oferowanych w ramach I Programu Emisji Obligacji. 

 • 07 września 2016

  Spółka PCC Exol zakończyła I półrocze dobry wynikami

  Mirosław Siwirski, prezes PCC Exol SA rozmawia z redakcją StockWatch.pl o wynikach spółki i planach dalszego rozwoju.

 • 06 września 2016

  9 solidnych spółek do obserwacji na III kwartał

  Czarnym koniem sezonu wynikowego były spółki przemysłowe, które pełnymi garściami czerpały z dobrej koniunktury gospodarczej, windując jednocześnie kursy akcji. Z pomocą ekspertów zbadaliśmy, które z nich mają szanse na powtórzenie dobrych wyników w kolejnym kwartale.

 • 02 września 2016

  PCC Exol ruszył z emisją drugiej serii obligacji

  Spółka Exol z chemicznej grupy PCC rozpoczęła przyjmowanie zapisów na drugą w tym roku serię obligacji. Papiery dłużne o wartości nominalnej 100 zł za sztukę i ciekawym 5,5-proc. oprocentowaniu mają trafić na rynek Catalyst.

 • 29 sierpnia 2016

  Akcje PCC Exol drożeją na widok imponującego wzrostu zysków

  Akcjonariusze i obligatariusze chemicznej grupy mają powody do zadowolenia, bo w II kwartale zysk netto PCC Exol podskoczył aż o 200 proc. Mocna poprawa wskaźnika zdolności do obsługi zadłużenia sugeruje, że grupa nie powinna mieć problemów z dalszym pozyskaniem finansowania na kolejne inwestycje.

 • wczoraj

  PCC EXOL debiutuje na Catalyst

  PCC EXOL, spółka chemiczna z Grupy PCC, w dniu 18 lipca 2016 r. zadebiutowała na rynku Catalyst, wprowadzając na parkiet pierwszą serię obligacji korporacyjnych.

 • 16 czerwca 2016

  PCC EXOL chce cyklicznie oferować obligacje na atrakcyjnych warunkach

  Mirosław Siwirski - prezes i Rafał Zdon - wiceprezes zarządu PCC EXOL rozmawiają z redakcją StockWatch.pl o wynikach spółki, planach rozwoju i aktualnej emisji obligacji.

 • 14 czerwca 2016

  Ruszyła publiczna oferta obligacji PCC Exol warta 20 mln zł

  PCC EXOL z Grupy PCC startuje z pierwszą w swojej historii ofertą obligacji korporacyjnych. Zapisy ruszyły dziś i potrwają do 23 czerwca. Obligacje mają być wprowadzone na Catalyst.

 • 16 maja 2016

  PCC Exol wśród spółek giełdowych wypłacających dywidendę

  Walne zgromadzenie giełdowej spółki chemicznej zadecydowało o wypłaceniu blisko połowy zysku swoim akcjonariuszom. PCC Exol konsekwentnie rozwija swoje portfolio, produkując specjalistyczne i masowe składniki do detergentów i kosmetyków oraz do różnorodnych zastosowań przemysłowych. Spółka zajmuje wiodącą pozycję w produkcji tychże wyrobów w Europie Wschodniej i Środkowo-Wschodniej.

 • 29 stycznia 2013

  PCC Exol przejął amerykańską firmę za blisko 40 mln zł

  Przejęcie ma być sposobem pozyskania know-how i innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Chemiczna spółka chce w ten sposób zwiększyć udział w segmencie surfaktantów specjalistycznych.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku