PCC Exol proponuje 0,09 zł dywidendy na akcję za 2018 r.

Omawiane walory:

PCC Exol chce przeznaczyć kwotę 15,538 mln zł na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy, co daje 0,09 zł na jedną akcję.

Zysk netto spółki w kwocie 21.119.397,76 zł za okres od 1 stycznia 2018 roku do 31 grudnia 2018 roku zostanie podzielony w następujący sposób:

 • kwota 15.538.464,09 zł na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy spółki, wypłacana akcjonariuszom proporcjonalnie do posiadanych akcji, to jest w wysokości 0,09 zł na jedną akcję,
 • kwota 5 580 933,67 zł na kapitał zapasowy spółki.

Zarząd ponadto przedstawił propozycje terminów:

 • dnia dywidendy/dnia nabycia praw do dywidendy: 14 maja 2019 r.,
 • dnia wypłaty dywidendy: 23 maja 2019 r.
>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Liczba akcji spółki uprawniających do dywidendy wynosi 172.649.601.

Rekomendacja zostanie skierowana do rady nadzorczej spółki w celu oceny. Ostateczną decyzję dotyczącą podziału zysku za rok obrotowy 2018 podejmie zwyczajne walne zgromadzenie spółki.

PCC Exol jest największym producentem środków powierzchniowo czynnych (surfaktantów) w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Jest jedynym producentem surfaktantów anionowych i niejonowych w Polsce. Od 2012 r. akcje spółki są notowane na rynku podstawowym warszawskiej giełdy.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT pccexol, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Koronahossa łapie zadyszkę. Oto 6 wskazówek, jak chronić tegoroczne zyski

  Na rynku znów powiało grozą. Czwartkową sesję główne indeksy GPW zakończyły kilkuprocentowymi spadkami, a NCIndex tąpnął aż o 15 proc. Dla wielu inwestorów, którzy całkiem niedawno rozpoczęli przygodę z giełdą, dzisiejsze straty to prawdziwy szok. Podpowiadamy, jak poruszać się po rozchwianym rynku i jak chronić świeżo wypracowane zyski.

 • PCC Exol wypłaci 5 groszy dywidendy na akcję

  Akcjonariusze PCC Exol zdecydowali o przeznaczeniu kwoty 8,6 mln zł z zysku za 2019 rok na dywidendę, co oznacza wypłatę 0,05 zł na akcję.

 • PCC Rokita i PCC Exol pierwszy raz od debiutu nie wypłacą dywidendy

  Zarządy PCC Rokity i PCC Exol będą rekomendować akcjonariuszom zatrzymanie całego zysku za 2019 r. To pierwsza taka sytuacja w giełdowej historii obu spółek.

 • 7 najciekawszych transakcji insiderskich w styczniu

  Insiderzy uaktywnili się na warszawskiej giełdzie. W pierwszych tygodniach nowego roku osoby pełniące funkcje zarządcze lub nadzorcze w spółkach przeprowadziły kilkaset transakcji. StockWatch.pl sprawdził, gdzie szukano okazji inwestycyjnych, a gdzie realizowano pokaźne zyski.

 • HH Technology pozwał PCC Exol w zw. z naruszaniem patentu dot. alkoksylatów

  PCC Exol otrzymał od Sądu Okręgowego we Wrocławiu zawiadomienie o rozprawie w związku z pozwem złożonym przez HH Technology Corp. HH Technology wnosi w nim m.in. o nakazanie PCC EXOL zaniechania naruszania zastrzeżeń patentu nr 210255 "Sposób wytwarzania alkoksylatów i urządzenie do realizacji tego sposobu".


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR