StockWatch.pl

PCC Exol: Rosulfan A ponownie nagrodzony za innowacyjność

Omawiane walory:

Kluczem do rozwoju polskiej gospodarki jest rozwój innowacyjności, promowanie innowacyjnych projektów oraz szybkie i sprawne ich wdrażanie. Jedną z kluczowych organizacji w Polsce, promujących nowoczesne technologie, produkty i usługi, jest Naczelna Organizacja Techniczna (NOT), będąca inicjatorem i organizatorem Konkursu “Laur Innowacyjności” im. Stanisława Staszica.

Komunikat prasowy

W tym roku, wśród laureatów Konkursu, znalazła się firma PCC EXOL SA, która otrzymała prestiżowe wyróżnienie w jednej z trzynastu kategorii, dotyczącej grupy innowacyjnych projektów z obszaru techniki medycznej, przemysłu farmaceutycznego i chemicznego.  

Wyróżniony produkt Spółki PCC EXOL o nazwie Rosulfan A, spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem przez Kapitułę Konkursu, która wysoko oceniła zarówno walory użytkowe jak i innowacyjność produktu, a także sposób prezentacji w której została zawarta charakterystyka projektu.

Uroczyste wręczenie nagród wyróżnionym laureatom odbyło się 23 listopada w siedzibie Domu Technika NOT w Warszawie. Głównymi sponsorami Konkursu była firma EuRoPol Gaz SA oraz firma Microsoft, a patronat nad inicjatywą objęły m.in. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) oraz Urząd Patentowy RP.

Rosulfan A to anionowy surfaktant (związek powierzchniowo czynny) z grupy soli amonowych. Produkt wskazuje bardzo dobre właściwości myjące i pieniące. Jego niewątpliwą zaletą jest łagodne oddziaływanie na skórę, stąd doskonale sprawdza się w jako główny składnik w formulacjach wyrobów kosmetycznych takich jak szampony, mydła w płynie czy żele pod prysznic. Produkt został również nagrodzony w Konkursie Grupy PCC – Projekt Roku 2015 oraz w Konkursie „Laur Innowacyjności” 2016/2017.

Grupa PCC EXOL w ciągu ostatnich dwóch lat konsekwentnie poprawia swoje wyniki i tym samym umacnia pozycję na rynku. Po trzech kwartałach 2016 roku zysk EBITDA Grupy PCC EXOL wyniósł 35,2 mln zł, wzrastając o 6,4 mln zł wobec analogicznego okresu roku ubiegłego (+22,2%). Zysk netto osiągnął wartość 16,9 mln zł i uległ poprawie o 6,4 mln zł w porównaniu do trzech kwartałów zeszłego roku (+61%). Natomiast przychody ze sprzedaży Grupa wypracowała na poziomie 404,6 mln zł, odnotowując tym samym wzrost wartościowy o 16,1 mln zł. wobec 9 miesięcy 2015 roku.

Akcje Spółki są notowane na GPW od sierpnia 2012 r. i są uczestnikiem indeksu WIG-Chemia.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT pccexol, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR