PCC Exol: Rosulfan A ponownie nagrodzony za innowacyjność

Omawiane walory:

Kluczem do rozwoju polskiej gospodarki jest rozwój innowacyjności, promowanie innowacyjnych projektów oraz szybkie i sprawne ich wdrażanie. Jedną z kluczowych organizacji w Polsce, promujących nowoczesne technologie, produkty i usługi, jest Naczelna Organizacja Techniczna (NOT), będąca inicjatorem i organizatorem Konkursu “Laur Innowacyjności” im. Stanisława Staszica.

Komunikat prasowy

W tym roku, wśród laureatów Konkursu, znalazła się firma PCC EXOL SA, która otrzymała prestiżowe wyróżnienie w jednej z trzynastu kategorii, dotyczącej grupy innowacyjnych projektów z obszaru techniki medycznej, przemysłu farmaceutycznego i chemicznego.  

Wyróżniony produkt Spółki PCC EXOL o nazwie Rosulfan A, spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem przez Kapitułę Konkursu, która wysoko oceniła zarówno walory użytkowe jak i innowacyjność produktu, a także sposób prezentacji w której została zawarta charakterystyka projektu.

Uroczyste wręczenie nagród wyróżnionym laureatom odbyło się 23 listopada w siedzibie Domu Technika NOT w Warszawie. Głównymi sponsorami Konkursu była firma EuRoPol Gaz SA oraz firma Microsoft, a patronat nad inicjatywą objęły m.in. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) oraz Urząd Patentowy RP.

Rosulfan A to anionowy surfaktant (związek powierzchniowo czynny) z grupy soli amonowych. Produkt wskazuje bardzo dobre właściwości myjące i pieniące. Jego niewątpliwą zaletą jest łagodne oddziaływanie na skórę, stąd doskonale sprawdza się w jako główny składnik w formulacjach wyrobów kosmetycznych takich jak szampony, mydła w płynie czy żele pod prysznic. Produkt został również nagrodzony w Konkursie Grupy PCC – Projekt Roku 2015 oraz w Konkursie „Laur Innowacyjności” 2016/2017.

Grupa PCC EXOL w ciągu ostatnich dwóch lat konsekwentnie poprawia swoje wyniki i tym samym umacnia pozycję na rynku. Po trzech kwartałach 2016 roku zysk EBITDA Grupy PCC EXOL wyniósł 35,2 mln zł, wzrastając o 6,4 mln zł wobec analogicznego okresu roku ubiegłego (+22,2%). Zysk netto osiągnął wartość 16,9 mln zł i uległ poprawie o 6,4 mln zł w porównaniu do trzech kwartałów zeszłego roku (+61%). Natomiast przychody ze sprzedaży Grupa wypracowała na poziomie 404,6 mln zł, odnotowując tym samym wzrost wartościowy o 16,1 mln zł. wobec 9 miesięcy 2015 roku.

Akcje Spółki są notowane na GPW od sierpnia 2012 r. i są uczestnikiem indeksu WIG-Chemia.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT pccexol, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • 7 najciekawszych transakcji insiderskich w styczniu

  Insiderzy uaktywnili się na warszawskiej giełdzie. W pierwszych tygodniach nowego roku osoby pełniące funkcje zarządcze lub nadzorcze w spółkach przeprowadziły kilkaset transakcji. StockWatch.pl sprawdził, gdzie szukano okazji inwestycyjnych, a gdzie realizowano pokaźne zyski.

 • HH Technology pozwał PCC Exol w zw. z naruszaniem patentu dot. alkoksylatów

  PCC Exol otrzymał od Sądu Okręgowego we Wrocławiu zawiadomienie o rozprawie w związku z pozwem złożonym przez HH Technology Corp. HH Technology wnosi w nim m.in. o nakazanie PCC EXOL zaniechania naruszania zastrzeżeń patentu nr 210255 "Sposób wytwarzania alkoksylatów i urządzenie do realizacji tego sposobu".

 • 8 ekspresowych dywidend do zgarnięcia w maju

  W maju jest szansa nie tylko na szybkie, ale też pokaźne dywidendy. StockWatch.pl znalazł 8 spółek, które w przyszłym miesiącu podzielą i błyskawicznie wypłacą akcjonariuszom ubiegłoroczne zyski.

 • PCC Exol proponuje 0,09 zł dywidendy na akcję za 2018 r.

  PCC Exol chce przeznaczyć kwotę 15,538 mln zł na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy, co daje 0,09 zł na jedną akcję.

 • HH Technology złożył zażalenie na decyzję sądu dot. PCC Rokita i PCC Exol

  HH Technology wniósł do Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu zażalenie na postanowienie Sądu Okręgowego we Wrocławiu z 28 stycznia 2019 r., oddalające wnioski o zabezpieczenie roszczenia o zaniechanie naruszenia patentu nr 210255 „Sposób wytwarzania alkoksylantów i urządzeń do realizacji tego sposobu", złożone przeciwko PCC Rokita oraz PCC Exol.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR