PCF Group sprzeda akcje inwestorom indywidualnym po 46 zł, a instytucjom po 50 zł

Omawiane walory:

PCF Group gładko uplasowało całą ofertę publiczną akcji. Spółka z uwagi na olbrzymie zainteresowanie spodziewa się wysokiej redukcji zapisów i to nie tylko w części detalicznej. Co ciekawe, cena w transzy dla instytucji została ustalona powyżej ceny maksymalnej. To trzeci taki przypadek w historii polskiego rynku kapitałowego.

people,can,fly,gamedev,ipo,debiut,gpw

Całkowita wartość oferty publicznej właściciela studia People Can Fly przekroczy 200 mln zł

PCF Group zakończyło proces budowy księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych i zapisy we wszystkich transzach. Zarząd w porozumieniu z globalnym koordynatorem ustalił ostateczną cenę akcji nowej emisji dla inwestorów indywidualnych na 46 zł, a w transzy dla inwestorów instytucjonalnych na 50 zł, czyli powyżej ceny maksymalnej.

Inwestorzy w transzy pracowniczej obejmą akcje po cenie 41,40 zł, czyli o 10 proc. niższej niż maksymalna. Warto dodać, że akcje z tej transzy są objęte rocznym lock-upem.

– Zakończyliśmy z sukcesem bardzo intensywny road show z inwestorami instytucjonalnymi. Bardzo nas cieszy ogromne zainteresowanie spółką, w tym ze strony dużych OFE i TFI. Kilkadziesiąt odbytych spotkań potwierdziło, że inwestorów bardzo przekonała nasza strategia, która obejmuje rozwój globalnej marki People Can Fly jako jednego z wiodących, niezależnych deweloperów w branży gier wideo, tworzącego ambitne i nowatorskie gry segmentu AAA z gatunku shooter oraz gier akcji, łączących elementy RPG. Pozytywny odbiór naszych dotychczasowych sukcesów biznesowych oraz dalszych planów rozwoju zaowocował zgłoszeniem przez inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych popytu znacznie przewyższającego dostępność oferowanych akcji, z czego jesteśmy niezmiernie dumni. W efekcie cena emisyjna dla inwestorów profesjonalnych została ustalona powyżej pierwotnie założonej ceny maksymalnej, co zdarza się po raz trzeci w historii naszego rynku kapitałowego, a mimo to przewidujemy bardzo istotną redukcję w tej transzy – mówi Sebastian Wojciechowski, prezes zarządu i większościowy akcjonariusz PCF Group.

>> Analiza IPO PCF Group. Oto z czym ikona polskiego gamingu wybiera się na warszawską giełdę

Inwestorzy instytucjonalni będą zapisywać się na akcje w dniach od 7 do 9 grudnia. Przydział akcji oferowanych jest planowany do 11 grudnia.

Całkowita wartość oferty publicznej PCF Group, przy założeniu objęcia przez inwestorów wszystkich akcji oferowanych, wyniesie ponad 203 mln zł brutto. Ostatnią niewiadomą pozostaje wysokość redukcji zapisów.

Z uwagi na duży popyt na oferowane przez PCF akcje spodziewamy się także bardzo istotnej redukcji w transzy dla inwestorów indywidualnych – mówi Sebastian Wojciechowski, prezes zarządu i większościowy akcjonariusz PCF Group.

Środki z emisji zostaną przeznaczone na realizację celów strategicznych spółki, w tym na rozbudowę istniejącego zespołu produkcyjnego we wszystkich lokalizacjach oraz pozyskanie nowych zespołów produkcyjnych, uruchomienie nowych studiów produkcyjnych lub przejęcie podmiotów zajmujących się produkcją gier wideo. Ponadto po przeprowadzeniu określonych przygotowań spółka planuje rozpoczęcie produkcji tworzonych przez People Can Fly gier w modelu „self-publishing”, tj. jako ich wydawca, w oparciu o własne IP – już istniejące lub nowo wytworzone.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o PCFGroup)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR