Pekabex miał blisko 14 mln zł zysku netto w III kwartale 2020 r.

Omawiane walory:

Pekabex odnotował 13,8 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2020 r. wobec 8,21 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

pekabex

(Fot. spółka)

Zysk operacyjny wyniósł 17,07 mln zł wobec 9,4 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 206,25 mln zł w III kw. 2020 r. wobec 178,87 mln zł rok wcześniej.

W I-III kw. 2020 r. spółka miała 44,03 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 20,5 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 684,72 mln zł w porównaniu z 528,74 mln zł rok wcześniej.

– Wynik EBITDA za okres styczeń-wrzesień 2020 roku wyniósł 67 241 tys. zł i był wyższy od EBITDA osiągniętego w porównywalnym okresie w 2019 roku o 76,48 proc. (wyniósł wtedy 38 101 tys. zł). Rentowność netto sprzedaży ogółem wyniosła 6,43 proc. i wzrosła w porównaniu do porównywalnego okresu w 2019 roku, kiedy to osiągnęła poziom 3,88 proc. o 2,6 pkt proc. – czytamy w raporcie.

– Dobre wyniki sprzedaży i rentowności osiągnięte za 9 miesięcy 2020 roku w porównaniu do analogicznego okresu 2019 roku są wynikiem znacznego wzrostu przychodów w segmencie Realizacja kontraktów – prefabrykacja (wzrost o 82 582 tys. zł) oraz Realizacja kontraktów – usługi budowlane (wzrost o 86 792 tys. zł) – czytamy dalej.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I-III kw. 2020 r. wyniósł 5,24 mln zł wobec 4,74 mln zł zysku rok wcześniej.

Grupa Pekabex jest czołowym wytwórcą konstrukcji prefabrykowanych w Polsce. Posiada fabryki w Gdańsku, Poznaniu, Warszawie oraz Bielsko-Białej. W kraju głównie realizuje kontrakty z zakresu budownictwa wielkokubaturowego (np. hale produkcyjne, magazyny, obiekty handlowe, dworce, parkingi i biurowce) i inżynieryjnego (np. mosty, tunele). Eksport dotyczy głównie modułowego budownictwa mieszkaniowego kierowanego przede wszystkim do krajów skandynawskich. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2015 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Pekabex, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Zarząd Pekabeksu będzie rekomendował dywidendę za 2020 r.

  Zarząd Pekabeksu będzie rekomendował wypłatę dywidendy za 2020 r., poinformował prezes Robert Jędrzejowski.

 • Pekabex: Rozmowy ws. przejęcia w Niemczech są mocno zaawansowane

  Zarząd Pekabeksu ocenia, że proces przejęcia spółki w Niemczech jest mocno zaawansowany i wkrótce zostanie sfinalizowany, poinformowali prezes Robert Jędrzejowski i wiceprezes Beata Żaczek. Zarząd w przyszłości nie wyklucza kolejnych akwizycji za granicą.

 • WIG20 próbuje oszukać przeznaczenie, w grze CD Projekt i Pekabex

  Czwartkowe tąpnięcie na Wall Street zasiało strach wśród inwestorów. Na ostatniej sesji w tym tygodniu indeksy próbują odrabiać straty i nie jest wykluczone, że to się uda, o ile pomogą dane z amerykańskiego rynku pracy.

 • Pekabex po wynikach wraca do gry o nowe rekordy

  Koronawirus nie zatrzymał Pekabeksu. Producent konstrukcji prefabrykowanych w całym I półroczu odnotował ponad 30 mln zł zysku netto przy rekordowych przychodach ze sprzedaży. W piątek rano kurs akcji spółki rośnie o ponad 6 proc. do 13,60 zł. Do historycznego rekordu z końcówki sierpnia brakuje już tylko kilku procent.

 • W lipcu Pekabex wypłaci 0,16 zł dywidendy na akcję

  Zwyczajne walne zgromadzenie Poznańskiej Korporacji Budowlanej PEKABEX podjęło uchwałę w sprawie wypłaty dywidendy w wysokości 3,93 mln zł, tj. 0,16 zł na jedną akcję. Pozostały zysk za rok obrotowy 2019 w kwocie 3,38 mln zł przeznaczony zostanie na kapitał zapasowy spółki.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR