PGE miała wstępnie ok. 110 mln zł zysku netto, 5.966 mln zł EBITDA w 2020 r.

Omawiane walory:

Polska Grupa Energetyczna odnotowała ok. 110 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2020 r., podała spółka, prezentując wstępne szacunkowe dane. Wynik EBITDA wyniósł 5.966 mln zł.

pge,wyniki,2020,

PGE miała wstępnie ok. 110 mln zł zysku netto w 2020 r.

– Skonsolidowany zysk operacyjny powiększony o amortyzację i odpisy aktualizujące (EBITDA) w 2020 roku wyniósł około 5 966 mln zł, w tym:

 • EBITDA segmentu Energetyka Konwencjonalna: 1 725 mln zł,
 • EBITDA segmentu Ciepłownictwo: 947 mln zł,
 • EBITDA segmentu Dystrybucja: 2 306 mln zł,
 • EBITDA segmentu Obrót: 644 mln złotych,
 • EBITDA segmentu Energetyka Odnawialna: 597 mln zł.
 • Skonsolidowany zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł około 110 mln zł (czyli 0,06 zł na akcję) – czytamy w komunikacie.

Nakłady inwestycyjne wyniosły około 5.495 mln zł. Szacunkowe zadłużenie netto na dzień 31 grudnia 2020 roku wyniosło ok. 8.413 mln zł.

– Według wstępnych szacunków produkcja energii elektrycznej netto w 2020 roku w jednostkach wytwórczych Grupy PGE wyniosła 58,14 TWh (w tym 29,79 TWh z węgla brunatnego), wolumen dystrybucji wyniósł 35,67 TWh, a sprzedaż do odbiorców finalnych wyniosła 41,17 TWh. Wolumen sprzedaży ciepła wyniósł 48,58 PJ – czytamy dalej w komunikacie.

>> POLECAMY: Jak inwestować na giełdzie (ze StockWatch.pl)?

Średnia cena hurtowa energii zrealizowana przez segment Energetyki Konwencjonalnej w 2020 roku wyniosła 286,2 zł/MWh.

PGE zastrzega, że prezentowane wielkości mają charakter szacunkowy i mogą ulec zmianie. Skonsolidowane sprawozdanie finansowe grupy kapitałowej PGE jest nadal przedmiotem audytu przez biegłego rewidenta. Publikacja skonsolidowanego raportu za rok 2020 nastąpi 23 marca 2021 roku.

Grupa PGE wytwarza 41 proc. produkcji netto energii elektrycznej w Polsce, a jej udział w rynku ciepła wynosi 18%. Grupa szacuje swój udział w rynku energii ze źródeł odnawialnych na 10 proc. Na obszarze dystrybucyjnym wielkości ok. 123 tys. km2 PGE obsługuje 5,5 mln klientów. Jej udział rynkowy pod względem wolumenu dystrybuowanej energii elektrycznej wynosi 25 proc. a sprzedaży do odbiorców końcowych – 33 proc. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o PGE)

 • Energetyka wraca do łask inwestorów, w grze PGE, Tauron i Enea

  Koncerny energetyczna to najmocniej handlowana w poniedziałek rano grupa spółek na warszawskiej giełdzie. A wszystko za sprawą tematu wydzielenia aktywów węglowych. Na szerokim rynku w centrum uwagi znalazły się jeszcze m.in. akcje spółek Dadelo, Oponeo.pl i Medinice.

 • Zapowiedź przedstawienia projektu wydzielenia aktywów węglowych winduje ceny akcji PGE, Taurona i Enei

  Inwestorzy rzucili się na akcje PGE, Taurona i Enei, po tym jak minister Jacek Sasin zasygnalizował skierowanie w tym tygodniu do prac rządowych projektu wydzielenia aktywów węglowych.

 • Po świętach inwestorzy głodni wzrostów, mocny KGHM, PGE i BoomBit

  Po świętach inwestorzy być może wrócili przejedzeni, ale wciąż głodni wzrostów na warszawskiej giełdzie. Apetyt na zyski zaostrzyły im wczorajsze rekordy na Wall Street, dobre informacje ze spółek, a także nadzieje na przyspieszenie szczepień i przyszłe otwieranie gospodarki.

 • Skarb Państwa kupił udziały PGE EJ 1 od PGE, Taurona, Enei i KGHM

  Po kilku miesiącach negocjacji Polska Grupa Energetyczna wraz z Eneą, Tauronem Polska Energia i KGHM Polska Miedź podpisali umowy sprzedaży udziałów w spółce PGE EJ 1 na rzecz Skarbu Państwa. SP zapłaci za wszystkie udziały w spółce ok. 531 mln zł, z czego PGE za swoje 70 proc. udziałów otrzyma blisko 372 mln zł, a pozostali wspólnicy (każdy po 10 proc.) - po ok. 53,1 mln zł.

 • Soboń z MAP: Nie planujemy połączenia Taurona i PGE

  Ministerstwo Aktywów Państwowych nie pracuje nad połączeniem Taurona Polskiej Energii z Polską Grupą Energetyczną, poinformował wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń, odnosząc się do sugestii związkowców Grupy Tauron na temat możliwego takiego połączenia.



Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR