Piotr Osiecki opuszczał areszt

Omawiane walory: ,

Z ustaleń Business Insidera wynika, że Piotr Osiecki, akcjonariusz i były prezes Altus TFI oraz jeden z głównych podejrzanych w aferze GetBack, dwukrotnie był widziany w miejscu publicznym, mimo że w tym czasie powinien przebywać w areszcie śledczym. Prokuratura i Służba Więzienna zaprzeczają, aby Osiecki opuszczał areszt.

(Fot. CBA)

Byłemu prezesowi Altus TFI jeszcze w ubiegłym roku postawiono zarzuty wyrządzenia szkody wielkich rozmiarów spółce GetBack. Chodzi o sprzedaż akcji EGB Investments po zawyżonej cenie. GetBack kupił spółkę za ponad 207 mln zł. Zdaniem prokuratorów, firma była wtedy warta ok. 47 mln zł, a szefowie firm działając w zmowie zawyżyli cenę EGB Investments.

Osiecki został osadzony w areszcie śledczym ze względu na ryzyko matactwa. Mimo to Osieckiego dwa razy widziano w miejscach publicznych. Pierwszy raz, 16 listopada 2018 r., Osieckiego zauważono na korytarzach jednej z warszawskich uczelni wyższych. Jego tożsamość w rozmowie z Business Insiderem potwierdzają dwie osoby.

27 listopada 2018 r. Osiecki wychodzi na wolność po zakończeniu trzymiesięcznego aresztu. Sąd, mimo starań prokuratury o przedłużenie aresztu, decyduje o zamianie środka zapobiegawczego na poręczenie majątkowe w wysokości 108 mln zł. Prokuratura, obawiając się matactw, nie daje jednak za wygraną i odwołuje się od decyzji sądu okręgowego. Wygrana apelacja sprawia, że Piotr Osiecki 23 stycznia 2019 r. znów trafia do aresztu na okres trzech miesięcy.

16 lutego 2019 r. Osiecki znów pojawia się na korytarzach warszawskiej uczelni. W rozmowie z informatorem BI powiedział, że stara się o dyplom MBA. Jednak według ustaleń serwisu, Osieckiego nie ma na liście studentów, ani absolwentów, ani też na liście zawieszonych słuchaczy studiów MBA uczelni.

Redakcja BI próbowała ustalić, czy Osiecki dostał przepustkę na opuszczenie aresztu. Jednak zarówno prokuratura, jak i Służba Więzienna zaprzeczyły, aby Osiecki opuszczał areszt.

– Panu Piotrowi O. nie udzielano przepustek z aresztu śledczego. Tymczasowe aresztowanie wobec pana Piotra O. zostało zastosowane na mocy postanowienia Sądu Apelacyjnego w Warszawie z dnia 21 stycznia 2019 roku na okres 3 miesięcy od daty ponownego zatrzymania – poinformowała redakcję Business Insidera w oficjalnej odpowiedzi Prokurator Agnieszka Zabłocka–Konopka, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Warszawie.

– Tymczasowo aresztowany Piotr Osiecki w areszcie przebywał od 3 września 2018 do 27 listopada 2018 roku i ponownie od 23 stycznia 2019 r. W czasie pobytów w areszcie śledczym Piotr Osiecki nie korzystał z zezwoleń na opuszczenie jednostki penitencjarnej – powiedziała redakcji Business Insidera mjr Arleta Pęconek z biura dyrektora generalnego Służby Więziennej.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ALTUSTFI, getback, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Jest pierwszy akt oskarżenia w sprawie afery GetBack

  Prokuratura Regionalna w Warszawie skierowała dziś do sądu pierwszy akt oskarżenia w sprawie tzw. afery GETBACK. Wśród oskarżonych są prezesi GETBACKu, Idea Banku oraz Leszek Cz.

 • UOKiK wydał 3 decyzje dot. Getin Noble Bank, nałożył m.in. ponad 7 mln zł kary

  Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny wydał trzy decyzje wobec Getin Noble Banku. Dotyczą one uznania klauzul modyfikacyjnych za niedozwolone postanowienia umowne, jednostronnej zmiany umów o kredyt hipoteczny oraz wprowadzania w błąd podczas oferowania obligacji GETBACK, podał UOKiK. Za naruszenie zbiorowych interesów konsumentów prezes UOKiK nałożył na GNB karę finansową wysokości ponad 7 mln zł. Nakazał także, aby bank wypłacił rekompensatę osobom, które nabyły obligacje GETBACK za jego pośrednictwem.

 • RMF FM: Prokuratura zabezpieczyła majątek Leszka Czarneckiego.

  Według informacji RMF FM, Prokuratura Regionalna w Warszawie zajęła znaczny majątek Leszka Czarneckiego w związku z śledztwem dot. afery GETBACK. W czwartek akcje spółek kontrolowanych przez milionera tracą na wartości.

 • KNF nałożyła na kierownictwo dwóch domów maklerskich 2 mln zł kar za sprzedaż obligacji GetBack

  Po ponad 2 latach od wybuchu afery GETBACK Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła kary indywidualne na prezesów i członków zarządu dwóch domów maklerskich, które były mocno zaangażowane w dystrybucję feralnych obligacji.

 • KNF chce odsunąć Leszka Czarneckiego od Idea Banku i Getin Noble Banku

  W ubiegłym tygodniu warszawska prokuratura postawiła zarzuty właścicielowi Idea Banku i Getin Noble Banku. Były miliarder póki co pozostaje nieuchwytny. W piątek do gry włączyła się Komisja Nadzoru Finansowego, która wystąpiła z wnioskiem o odwołanie Leszka Czarneckiego z funkcji przewodniczącego obu banków.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR