PKN Orlen podpisał z Energą umowę na przeprowadzenie badania spółki

Omawiane walory: ,

Ziścił się jeden z warunków zastrzeżonych w wezwaniu PKN Orlen do zapisywania się na sprzedaż akcji Energi, dotyczący podpisania z Energą umowy na przeprowadzenie badania spółki.

Orlen, Energa, akcje

(Fot. mat. prasowe/PKN Orlen)

PKN Orlen poinformował o zawarciu z Energą umowy na przeprowadzenie badania tej spółki, co było jednym z warunków zawieszających.

– W dniu 9 grudnia 2019 r. spółka zawarła z wzywającym umowę na przeprowadzenie badania spółki. Wzywający niniejszym informuje, że tym samym ziścił się jeden z warunków zastrzeżonych w wezwaniu – czytamy w komunikacie.

PKN Orlen ogłosił 5 grudnia br. wezwanie na 414.067.114 akcji Grupy Energa, tj. 100 proc. kapitału, po 7 zł za sztukę.

Wśród pozostałych warunków zawieszających znalazły się m.in. objęcie zapisami w wezwaniu liczby akcji uprawniających do wykonywania co najmniej 66 proc. ogólnej liczby głosów, a także zgoda organu antymonopolowego odpowiedzialnego na koncentrację. Koncern złożył już w Komisji Europejskiej roboczą wersję wniosku, inicjując proces uzgadniania jego finalnej wersji.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 109,7 mld zł w 2018 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT energa, PKNOrlen, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Sasin: Chcemy uzyskać więcej niż 7 zł za akcję Energi

  Ministerstwo Aktywów Państwowych zleciło wycenę Energi w kontekście wezwania ogłoszonego przez PKN Orlen i liczy na uzyskanie ceny wyższej niż 7 zł na akcję, poinformował minister Jacek Sasin.

 • DataWalk wdroży w Orlenie platformę wspierającą przeciwdziałanie nadużyciom

  DataWalk podpisał z Orlenem umowę, której celem jest sprzedaż i wdrożenie licencji wieczystej oraz pełne produkcyjne wykorzystanie platformy DataWalk w zakresie związanym z przeciwdziałaniem nadużyciom. Kurs akcji rośnie dziś o ponad 11 proc.

 • Orlen rusza z ekspansją na kraje bałtyckie

  Pod koniec stycznia br. Orlen Lietuva uruchomił w Poniewieżu pierwszą nową stację paliw Orlen na Litwie od 12 lat, dzięki czemu litewska sieć koncernu wzrosła do 26 placówek. Docelowo, w ciągu kilku lat, koncern chciałby posiadać w tym kraju sieć liczącą 70-80 obiektów. Pod kątem możliwości akwizycyjnych spółka obserwuje rynki Łotwy i Estonii.

 • Sasin: W Ostrołękę C zaangażowano 912 mln zł w kapitale i 235 mln zł w pożyczkach W realizację inwestycji w Elektrownię Ostrołęka C zaangażowano dotychczas 912,5 mln zł jako kapitał własny spółki celowej, należącej do Energi i Enei, oraz 235 mln zł w wypłaconych łącznie spółce pożyczkach, poinformował wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
 • Sesja pod znakiem Ostrołęki i odczytów makro, w grze Kruk, Enea i Energa Zawieszenie finansowania Ostrołęki (prawie) wszystkich ucieszyło, stając się tematem dnia na warszawskiej giełdzie. W drugiej jego połowie jednak pierwszoplanową rolę mogę odegrać już dane z USA. To one najprawdopodobniej zdecydują o tym, w jakich nastrojach inwestorzy będą żegnać tydzień.

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR