PKN Orlen z mocnym akcentem na 24. edycji WallStreet

Omawiane walory:

Już dzisiaj rusza 24. edycja konferencji WallStreet, na którą zapisało się ponad 6 tys. inwestorów z całej Polski. Partnerem strategicznym wydarzenia jest PKN Orlen.

Po raz pierwszy w historii „polskiego WallStreet”, ze względu na sytuację pandemiczną, konferencja odbędzie się całkowicie online. Zabraknie więc bezpośrednich spotkań, dyskusji w przerwach między wykładami oraz wieczornych imprez. Za to z pewnością nie zabraknie wartości merytorycznej. Tegoroczny program konferencji jest wypełniony po brzegi wirtualnymi spotkaniami z przedstawicielami spółek giełdowych, ciekawymi wykładami oraz wystąpieniami najlepszych analityków na rynku.

Format wirtualnych spotkań zdecydowana większość firm z GPW ma już przećwiczony. W tegorocznej edycji WallStreet kilkadziesiąt spółek zaprezentuje się na Targach Twoje Inwestycje on-line oraz w ramach prezentacji inwestorskich „na żywo” w formie webinaru podczas Forum Akcjonariat on-line. Zapis wszystkich prezentacji spółek będzie również dostępny po zakończeniu wydarzenia, co pozwoli na dotarcie również do osób nieuczestniczących bezpośrednio w konferencji, na wiele tygodni po jej zakończeniu.

Część wykładów, debat i prezentacji emitentów i partnerów będzie otwarta i dostępna bezpłatnie dla zarejestrowanych uczestników, a udział w pozostałej części merytoryki będzie odpłatny. Tu warto dodać, że uczestnicy programu Orlen w Portfelu mogą otrzymać specjalny kod dostępu na konferencję, zapewniający bezpłatny udział we wszystkich wykładach i prezentacjach.

Orlen na WallStreet

Konferencję WallStreet po raz drugi z rzędu, jako partner strategiczny, wspiera PKN Orlen. Jak zaznacza spółka, jest to kontynuacja działań zmierzających w kierunku nawiązywania coraz głębszych relacji z akcjonariuszami indywidualnymi. Warto przypomnieć, że dwa lata temu płocki koncern wystartował z programem Orlen w Portfelu, który szybko wyrósł na największy w historii polskiego rynku kapitałowego program lojalnościowy dla inwestorów. Spółka oprócz zniżek na paliwo zaoferowała… wiedzę. Orlen zainicjował Akademię Inwestowania, szeroko zakrojony projekt edukacyjny na temat funkcjonowania rynku kapitałowego. Program ten jest dostępny dla wszystkich osób, a patronat merytoryczny objęło CFA Society Poland. Dodatkowo można, po zdaniu egzaminu, otrzymać prestiżowy certyfikat sygnowany przez CFA.

– Jednym z kluczowych celów Grupy Orlen jest budowa silnego koncernu multienergetycznego. Takiego, który będzie odporny na wahania koniunktury rynkowej, oraz mogącego skutecznie konkurować z globalnymi graczami. Równocześnie, aktywnie uczestniczymy w procesie transformacji energetycznej. Przygotowaliśmy długoterminową strategię, która pozwoli nam intensywnie rozwijać się, jednocześnie osiągając neutralność emisyjną do 2050 roku. To ambitny cel, którego realizację firma zadeklarowała jako pierwszy koncern paliwowy z Europy Środkowej. Inwestycje realizowane w ramach strategii neutralności emisyjnej będą współfinansowane m.in. poprzez obligacje zrównoważonego rozwoju i zielone obligacje emitowane przez PKN Orlen na europejskim rynku kapitałowym. Wszystkie działania, które podejmujemy mają na celu zwiększanie wartości Koncernu m.in. dla naszych akcjonariuszy. Zależy nam, żeby na bieżąco prowadzić z nimi dialog i przybliżać perspektywy działalności PKN Orlen w odniesieniu do polskiej i europejskiej gospodarki. Temu służy właśnie obecność naszych przedstawicieli na konferencji WallStreet. Dzięki temu wzmacniamy nasze relacje z uczestnikami rynków kapitałowych, w tym z naszymi akcjonariuszami – mówi Jan Szewczak, członek zarządu ds. finansowych PKN Orlen.

Przedstawiciele spółki wezmą udział w trzech wydarzeniach w ramach konferencji WallStreet. W środę, 25 listopada o 15:00 biuro innowacji przeprowadzi wykład „Innowacje PKN ORLEN – jak wymyślić koło od nowa”.

Źródło: WallStreet

W czwartek o 13:00 w ramach Forum Twoje Inwestycje on-line Konrad Włodarczyk oraz Marek Garniewski z Biura Relacji Inwestorskich PKN Orlen przeprowadzą prezentację inwestorską.

Źródło: WallStreet

Dwie godziny później głos zabierze CFO spółki w dyskusji pt. „Polska gospodarka w 2021 r. w opinii prezesów największych polskich spółek giełdowych”.

orlen

Źródło: WallStreet

Szczegóły dotyczące wydarzenia, program, sylwetki prelegentów oraz formularz zapisów dostępne są na stronie www.wallstreet.org.pl

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o PKNOrlen)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR