PKN Orlen zawarł porozumienie ze związkami zawodowymi ws. płac na 2021 rok

Omawiane walory:

PKN Orlen i działające w spółce organizacje związkowe porozumiały się w sprawie wzrostu wynagrodzeń o 150 zł brutto od marca 2021 roku. Wspólne stanowisko uwzględnia bezprecedensową sytuację wywołaną pandemią COVID-19, której skutki makroekonomiczne odczuwalne będą również w 2021 r.

pknorlen,dywidenda,2020,rekomendacja

(Fot. spółka)

Porozumienie przewiduje podwyżki obligatoryjne dla pracowników, z wyłączeniem dyrektorów, w wysokości 150 zł brutto od 1 marca br. Ustalono również wypłatę dwóch nagród jednorazowych, w łącznej wysokości 3 000 zł brutto. Jednocześnie każdy pracownik otrzyma w 2021 r. doładowanie karty zakupowej na kwotę 515 zł, umożliwiającej dokonywanie zakupów na stacjach Orlen, z możliwością zamiany doładowania karty na doładowanie indywidualnego konta na platformie kafeteryjnej.

– Inwestujemy w rozwój PKN Orlen, ale też pracowników spółki, których zaangażowanie przekłada się sukcesy biznesowe. W ramach dialogu ze związkami zawodowymi, wypracowaliśmy satysfakcjonujące dla obu stron oraz korzystne dla pracowników warunki. Wychodzimy z założenia, że motywowanie kadry, a także podnoszenie jej kompetencji jest szczególnie ważne w wymagającym otoczeniu, z którym mierzymy się obecnie w związku z pandemią COVID-19. Dlatego koncentrujemy się na stworzeniu optymalnego środowiska pracy, zapewnieniu odpowiednich warunków, a także pakietu świadczeń socjalnych – powiedział prezes Daniel Obajtek, cytowany w komunikacie.

Ponadto uzgodniono waloryzację dodatku zmianowego i dodatku dla ratowników chemicznych o wskaźnik 2,7 proc. od 1 stycznia br. oraz waloryzację składki finansowanej przez pracodawcę w ramach Pracowniczego Programu Emerytalnego o wskaźnik 2,7 proc. od 1 marca br.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 86,2 mld zł w 2020 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o PKNOrlen)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR