PKN Orlen znów zaoferuje inwestorom indywidualnym obligacje za 1 mld zł

Omawiane walory:

Rada nadzorcza PKN Orlen wyraziła zgodę na emisję obligacji w ramach drugiego programu emisji obligacji detalicznych do łącznej kwoty 1 mld zł w okresie 12 miesięcy.

– Program emisji obligacji zakłada wyemitowanie w kilku seriach obligacji do łącznej kwoty 1 mld zł w okresie 12 miesięcy. Obligacje będą oferowane w trybie oferty publicznej – czytamy w komunikacie.

Spółka podała, że parametry poszczególnych emisji będą ustalane w oparciu o bieżące otoczenie rynkowe i potrzeby. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom PKN Orlen

– Przeprowadzenie oferty publicznej w ramach drugiego programu emisji obligacji detalicznych wymaga również uprzedniego zatwierdzenia przez Komisję Nadzoru Finansowego prospektu emisyjnego dotyczącego oferty – czytamy dalej.

W tym roku zapadają terminy wykupu kilku serii obligacji PKN Orlen emitowanych w ramach I programu w 2013 roku. Spora część oferty trafiła wówczas do portfeli inwestorów indywidualnych.

PKN Orlen planuje wprowadzenie obligacji do obrotu na rynku Catalyst.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 79,55 mld zł w 2016 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT PKNOrlen, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR