PKO BP: Przygotowujemy się do tego, by po Słowacji iść na kolejny rynek

Omawiane walory:

PKO Bank Polski wybrał już kolejny - po Słowacji - kraj w Europie, w którym chce otworzyć oddział korporacyjny i jeśli rada nadzorcza zaakceptuje plan, to zaawansowane prace nad jego uruchomieniem rozpoczną się w tym roku, poinformował wiceprezes Maksymilian Kraczkowski.

(Fot. PKO Bank Polski/fb)

– Przygotowujemy się do tego, by po Słowacji iść na kolejny rynek. Już rozpoczęliśmy prace zmierzające do uruchomienia kolejnej destynacji w Europie i jeśli rada nadzorcza wyrazi zgodę, to ogłosimy jeszcze w tym roku, w którym kraju otworzymy kolejny oddział korporacyjny. Mam nadzieję, że Słowacja za chwilę zawiesi szyld PKO Banku Polskiego – powiedział Kraczkowski podczas spotkania z dziennikarzami.

Dodał, że bank dokonał analizy z punktu widzenia tego, który rynek będzie miał pozytywny wpływ na jego wynik i rozwój biznesu.

– Kierujemy się logiką podążania za biznesem. Firmy same też zgłaszają nam też swoje potrzeby. Wszędzie tam, gdzie są przedsięwzięcia polskich firm związane z bezpośrednimi inwestycjami i wymianą handlową chcemy być obecni. Stajemy się bankiem, który jest inkubatorem biznesu. My nie wchodzimy w przedstawicielstwa, chcemy otwierać oddziały korporacyjne i realnie wspierać biznes – podkreślił wiceprezes.

Kraczkowski powiedział, że oddziały zagraniczne PKO BP we Frankfurcie i Pradze osiągnęły zakładaną w projektach rentowność operacyjną i spełniają oczekiwania zarządu.

– W oddziale czeskim jesteśmy jeszcze poniżej 200 klientów korporacyjnych i jeszcze nie osiągnęliśmy celu, ale Czechy szybciej nabierają masy niż Frankfurt. Obsługujemy też firmy czeskie i niemieckie, które są zainteresowane Polską i aktywnością na rynku polskim. Współpracujemy z lokalnymi firmami, które chcą wejść na rynek polski lub już są na nim. Te firmy uzyskują od nas finansowanie, gwarancje, wsparcie dotyczące finansowania – powiedział Kraczkowski.

Potwierdził, że oddział w Bratysławie zostanie uruchomiony w IV kw. 2019 r.

Bank podał, że prognozowane tempo wzrostu PKB na Słowacji osiągnie w latach 2018-2023 średnio 3,7 proc. i będzie wyższe niż dynamika PKB Unii Europejskiej przeciętnie o 1,9 pkt proc. Eksport towarów z Polski do Słowacji zanotował w 2018 r. wzrost na poziomie 9,6 proc., a dalsza prognozowana dynamika eksportu sięgnie 7-8,4 proc. do 2022 r.

Pierwszy oddział korporacyjny PKO BP uruchomił we Frankfurcie nad Menem pod koniec 2015 roku, kolejny w czeskiej Pradze w II kw. 2017 roku, zaś na IV kw. 2019 r. zaplanowane jest otwarcie oddziału korporacyjnego w Bratysławie.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Aktywa razem banku wyniosły 324,25 mld zł na koniec 2018 r. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT pkobp, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • PKO BP chce przejąć kolejne aktywo finansowe w 2020 r.

  PKO Bank Polski jest zainteresowany przejęciami podmiotów o aktywach ponad 100 mld zł i planuje kolejną akwizycję w 2020 roku, poinformował prezes Zbigniew Jagiełło. PKO BP będzie przyglądał się mBankowi, ale nie oznacza to zrealizowania transakcji kupna tego aktywa. Wycena mBanku może być benchmarkiem dla potencjalnych wycen innych banków, ocenił prezes.

 • PKO TFI podpisało już tysiąc umów na prowadzenie PPK

  PKO Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych rośnie na lidera. Fundusz przekroczył własnie 1.000 umów o zarządzanie pracowniczymi planami kapitałowymi, a kolejne jak zapewnia czekają na podpis.

 • Sąd czasowo wstrzymał rozpoznanie wniosku PKO BP o ogłoszenie upadłości Ursusa

  Sąd Rejonowy w Lublinie wstrzymał rozpoznanie złożonego przez PKO Bank Polski uproszczonego wniosku o ogłoszenie upadłości Ursusa do czasu prawomocnego zakończenia przyspieszonego postępowania układowego spółki.

 • GPW pod presją spadków w Niemczech i Turcji, czerwono na JSW i PKO BP

  Nie wyniki wyborów parlamentarnych a sytuacja na zagranicznych giełdach zdecydowała o kierunku głównych indeksów w Warszawie. WIG20 podzielił dziś los DAX-a i CAC40, zamykając sesję stratą na poziomie 0,5 proc. Największe spadki zanotowała giełda turecka, której główny indeks spadł o prawie 5 proc.

 • PKO BP znów wysyła komornika po majątek Ursusa

  PKO BP nie odpuszcza lubelskiej spółce. Pod koniec września bank złożył wniosek o ogłoszenie upadłości Ursusa, a w ubiegłym tygodniu wznowił postępowanie egzekucyjne.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR