Play może do końca roku podjąć decyzje w kwestii spółki infrastrukturalnej

Omawiane walory:

Play Communications prawdopodobnie do końca bieżącego roku zdecyduje w sprawie wydzielenia sieci wież telekomunikacyjnych do oddzielnej spółki TowerCo i potencjalnego zaangażowania w niej zewnętrznych inwestorów, poinformował prezes Play Communications Jean Francois Harion.

play,spółka, decyzja, wieże,

Play może do końca roku podjąć decyzje w kwestii spółki infrastrukturalnej (Fot. Pexels)

– Nie podjęliśmy jeszcze decyzji w sprawie wydzielenia infrastruktury pasywnej do spółki wieżowej. Dotychczas skupialiśmy się na technicznej części projektu, a także kwestiach prawnych i finansowych. Zatrudniliśmy doradców, których nazw nie podajemy. Pojawili się również inwestorzy, którzy wyrazili swoje zainteresowanie w temacie. Mamy trzy opcje: możemy zatrzymać wszystkie udziały w spółce wieżowej, sprzedać inwestorom mniejszościowe udziały lub całość spółki. Decyzja może zapaść do końca roku – powiedział Harion podczas wideokonferencji.

Pod koniec I półrocza grupa przejęła 100 proc. udziałów w firmie Polska Grupa Wieżowa, „wyłącznie w celu ewentualnego hostingu i obsługi infrastruktury pasywnej od Play”.

Na koniec I półrocza Play miał 8,225 tys. stacji bazowych, o 357 więcej niż na koniec 2019 roku, w tym 3,468 tys. stacji było tzw. 5G Ready (568 więcej w porównaniu z końcem ub.r.).

Pod koniec lutego prezes Play wskazywał, że operator uważa, iż utworzenie spółki infrastrukturalnej TowerCo to przygotowanie na zmiany rynkowe spodziewane w związku z 5G i potencjalne optymalizacje synergii między operatorami.

W kwestii dostawców sprzętu dla rozwoju infrastruktury prezes Play zaznaczył, że operator współpracuje z dwoma – Huawei i Ericsson i według jego słów będzie kontynuował tę współpracę, chyba że zapadną odgórne decyzje wyłączające chińskich dostawców. Harion zwrócił uwagę, że Play dostosuje wtedy swoje inwestycje do rekomendacji, ale wpłynie to na strategię – ograniczy opcje wyboru dostawców i odciśnie się na cenach.

Play Communications jest właścicielem 100% udziałów w P4 (Play), która jest operatorem telefonii komórkowej Play. Spółka zadebiutowała na GPW w lipcu 2017 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT play, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR