PlayWay miał 200 mln zł zysku netto w 2020 r.

Omawiane walory:

PlayWay odnotowało 199,96 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2020 r. wobec 86,9 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

PlayWay,debiuty,spółki,gry,2020

Krzysztof Kostowski, prezes zarządu PlayWay (Fot. spółka)

Zysk operacyjny wyniósł 118,07 mln zł wobec 82,49 mln zł zysku rok wcześniej, a zysk EBITDA 118,79 mln zł w porównaniu do 83,02 mln zł w 2019 r.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów sięgnęły 164,07 mln zł w 2020 r. wobec 116,21 mln zł rok wcześniej.

– W roku obrotowym zakończonym dnia 31 grudnia 2020 r., pomimo zawiązania wielu nowych podmiotów, objęliśmy za ważniejszy cel skupienie się na umocnieniu i rozbudowaniu potencjału w podmiotach z grupy, niż zakładanie nowych. Zgłaszające się zespoły, zapraszane były, jako udziałowcy lub akcjonariusze, do już istniejących podmiotów. Staramy się zapewnić odpowiednie wsparcie spółkom z grupy, w tym poprzez wzmocnienie ich struktur wewnętrznych przez odpowiednio dobrane zespoły deweloperskie, aby możliwie szybko określały kierunek działania, szukały właściwej gry i niezwłocznie przystępowały do tworzenia dema, na podstawie którego można obiektywnie dokonać oceny zainteresowanie graczy oraz zdolności zespołu – napisał prezes Krzysztof Kostowski w liście do akcjonariuszy.

Dodał, że w 2021 roku grupa dalej będzie poszukiwała pomysłów na gry, badała zainteresowanie w kanałach marketingowych, oraz produkowała gry, które zyskały przychylność graczy.

– W przygotowaniu są obecnie kontynuacje naszych najważniejszych gier, ale szczegółowe informacje o nich będziemy przekazywać bliżej terminów premier. Demo oczekiwanej gry ‚Car Mechanic Simulator 21’ zostało oddane do oceny graczy w dniu 29.04.2021 r., a premiera w wersji na PC i konsole planowana jest na rok bieżący – podsumował Kostowski.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2020 r. wyniósł 84,09 mln zł wobec 60,84 mln zł zysku rok wcześniej.

PlayWay, który w 2016 roku zadebiutował na rynku głównym GPW, to inkubator zespołów deweloperskich, które tworzą gry komputerowe i mobilne w oparciu o pomysły własne oraz pomysły opracowane w centrali spółki.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o playway)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR