PlayWay: Około 40 spółek z grupy trafi na giełdę, w większości bez emisji akcji

Omawiane walory:

PlayWay zakłada, że ok. 40 powiązanych z grupą spółek gamingowych docelowo trafi na giełdę, przy czym w większości przypadków debiutom nie będzie towarzyszyła emisja akcji, poinformował prezes Krzysztof Kostowski. Kurs akcji spółki rośnie w środę przed godz. 12 o 2,84 proc.

playway,debiuty,lista, spółki,gamedev

PlayWay: Ok. 40 spółek z grupy trafi na giełdę, w większości bez emisji akcji

– Te spółki, które są na slajdzie obecnie, czyli ok. 40 podmiotów, już zaprosiły do siebie rzesze inwestorów. Ci inwestorzy, na podstawie umów inwestycyjnych lub innych oczekują, że te spółki znajdą się na parkiecie. Moim zdaniem, wszystkie te spółki będą chciały docelowo wejść na giełdę. W większości przypadków to po prostu będzie listowanie, ponieważ pieniądze już zebrały. Taką drogę wybrały – powiedział Kostowski podczas wideokonferencji „GPW InnovationDay”.

>> Promocja na abonament do strefy Premium StockWatch.pl i zniżka na Portfel Cztery Fazy Rynku

Na prezentacji przedstawionej podczas wideokonferencji PlayWay wymienił 47 spółek, które miałyby trafić na giełdę (stock market) w tym i przyszłym roku.

Są to: Madmind Studio, Atomic Jelly, Pentacle, Live Motion Games, Big Cheese Studio, DeGenerals, Console Labs, Detalion, Play2Chili, Games Incubator, Image Power, Duality, Baked Games, Code Horizon, Rejected Games, Iron Wolf Studio, Rebelia Games, Total Games, Nesalis Games, Woodland Games, Forestlight Games, Space Boot Studios, Ragged Games, Stereo Games, President Studio, Ritual Games, GameBoom VR, FreeMind, SimulaMaker, Strategy Labs, GameHuners, Punch Punk, RockGame, WarZoneLab, Trigger Labs, Dev4Play, Pixeles Interactive, MobilWay, Madnetic Games, Soro Games, Game Crafters Studio, SimRail, GameFormatic, DreamWay Games, Septarian Games, Game Planet oraz SupaGames.

PlayWay jest obecnie inwestorem w trzech spółkach gamingowych notowanych na głównym rynku GPW: Ultimate Games, Games Operators i Move Games, a także siedmiu notowanych na NewConnect: PlaySlash, Pyramid Games, CreativeForge Games, Moonlit, ECC Games, Sonka i SimFabric.

playway

Portfel akcji PlayWay jest obecnie wyceniany na 445 mln zł. Źródło: StockWatch.pl

PlayWay, który w 2016 roku zadebiutował na rynku głównym GPW, to inkubator zespołów deweloperskich, które tworzą gry komputerowe i mobilne w oparciu o pomysły własne oraz pomysły opracowane w centrali spółki. Spółka zadebiutowała na GPW w październiku 2016 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT playway, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • PlayWay uruchamia nową platformę Need for Game Idea

  PLAYWAY uruchamia dziś platformę dla graczy Need for Game Idea, przygotowaną przez spółkę zależną PWay. Dostęp do platformy jest bezpłatny i jest ona dostępna we wszystkich niemal państwach świata. W dniu premiery Platformy planowane jest rozpoczęcie dystrybucji tokenów PWay przez spółkę zależną PWay.

 • WIG20 spada w okolice 1.700 pkt. PlayWay mocno w górę po wynikach

  Strach przed pandemią i ryzyko związane z listopadowymi wyborami prezydenckimi w USA psują nastroje na rynkach akcji. Spadki nie omijają Warszawy, gdzie prawie połowa spółek tanieje.

 • PlayWay miał 128 mln zł zysku netto w II kwartale 2020 r.

  PLAYWAY odnotował 128,04 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2020 r. wobec 16,54 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. W środę po godz. 9:00 kurs akcji spółki rośnie o prawie 8 proc., a za jedną akcję płacono 537 zł.

 • BM mBanku wycenił PlayWay na ponad 3,6 mld zł

  Kolejne biuro maklerskie wzięło na radar walory PLAYWAY. Piotr Bogusz z BM mBanku w raporcie z 25 sierpnia wycenił producenta gier na ponad 3,6 mld zł.

 • Rekordy CD Projektu, mocne debiuty i wyniki. Gaming znów na ustach inwestorów z GPW

  Giełdowy gaming znów ma swoje przysłowiowe 5 minut na rynku. Wszystko dzięki nowym rekordom branżowej lokomotywy - CD Projektu. Olbrzymią dawkę emocji zapewniają też rynkowi debiutanci, których kursy akcji rosną na starcie nawet o kilkaset procent.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR