StockWatch.pl

Poprawił się indeks sektora usług w USA, rynki reagują z opóźnieniem

Odczyt ISM Services Non-Manufacturing Index, mówiący o kondycji sektora usług w USA, zaskoczył poprawą.  WIG20 walczy z psychologicznym oporem 2300 pkt., ale indeksy na Wall Street po chwilowym drgnięciu w górę, jednak spadają.

Indeks ISM Services wzrósł w sierpniu 53,3 pkt. z 52,7 pkt. miesiąc wcześniej – wynika z raportu amerykańskiego Instytutu Zarządzania Podażą. Warto przypomnieć, że lipcowy odczyt był najniższy od lutego 2010 roku.

Opublikowane dane mocno zaskoczyły analityków, ponieważ prognozy wahały się od 49 do 53 pkt z medianą wynoszącą 51 pkt. Wzrost był pierwszym od trzech miesięcy, kiedy indeks spadał. ISM Services pokazuje tempo wzrostu sektora usług, który najszybciej reaguje na zmieniającą się koniunkturę.  Poprawa może świadczyć o delikatnym ożywieniu i jeśli się utrzyma, pozytywnie wpłynie na amerykańskie PKB, które tworzą głównie usługi

Pierwsza reakcja rynku była bardzo optymistyczna, ale zaledwie chwilowa. Inwestorzy nie wierzą w możliwość poprawy, Dow Jones w godzinę po otwarciu sesji spada o blisko -2,5 proc.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR