Poprawił się indeks sektora usług w USA, rynki reagują z opóźnieniem

Odczyt ISM Services Non-Manufacturing Index, mówiący o kondycji sektora usług w USA, zaskoczył poprawą.  WIG20 walczy z psychologicznym oporem 2300 pkt., ale indeksy na Wall Street po chwilowym drgnięciu w górę, jednak spadają.

Indeks ISM Services wzrósł w sierpniu 53,3 pkt. z 52,7 pkt. miesiąc wcześniej – wynika z raportu amerykańskiego Instytutu Zarządzania Podażą. Warto przypomnieć, że lipcowy odczyt był najniższy od lutego 2010 roku.

Opublikowane dane mocno zaskoczyły analityków, ponieważ prognozy wahały się od 49 do 53 pkt z medianą wynoszącą 51 pkt. Wzrost był pierwszym od trzech miesięcy, kiedy indeks spadał. ISM Services pokazuje tempo wzrostu sektora usług, który najszybciej reaguje na zmieniającą się koniunkturę.  Poprawa może świadczyć o delikatnym ożywieniu i jeśli się utrzyma, pozytywnie wpłynie na amerykańskie PKB, które tworzą głównie usługi

Pierwsza reakcja rynku była bardzo optymistyczna, ale zaledwie chwilowa. Inwestorzy nie wierzą w możliwość poprawy, Dow Jones w godzinę po otwarciu sesji spada o blisko -2,5 proc.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)
 • Alior Bank z negatywną perspektywą ratingu kredytowego

  Agencja ratingowa EuroRating zmieniła perspektywę ratingu kredytowego Alior Banku ze stabilnej na negatywną. Rating został utrzymany na niezmienionym poziomie BB. Zmiana jest związana z prognozowanym negatywnym wpływem kryzysu związanego z epidemią Covid-19 oraz dokonanej przez RPP serii obniżek stóp procentowych NBP na wyniki finansowe banku.

 • SEG nagrodziło 6 najlepszych spółek w Konkursie Złota Strona Emitenta XIII

  3 czerwca br. został rozstrzygnięty konkurs Złota Strona Emitenta, organizowany po raz 13. przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. Ze względu na pandemię wręczenie nagród odbyło się wirtualnie. Nagrodzone spółki to XTPL, Agora, CCC, Unimot, Neuca oraz PKN Orlen.

 • Roszady w indeksach. Biomed-Lublin i Mercator awansują do mWIG40

  W wyniku kwartalnej korekty portfeli indeksów, po sesji 19 czerwca br. Biomed-Lublin i Mercator Medical zastąpią Forte oraz Stalprodukt w indeksie mWIG40, podała Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Udział CD Projektu w indeksie WIG20 zostanie ograniczony do 15 proc.

 • WIG20 z przytupem wrócił powyżej 1.800 pkt., kolejna mocna sesja CCC i JSW Zielony początek piątkowej sesji na GPW. W czwartek ECB otworzył giełdom okienko do dalszych wzrostów. Dzisiejsze dane z amerykańskiego rynku pracy go nie zamkną. Sesja powinna zakończyć się sporymi wzrostami indeksów.
 • Sejm przyjął tzw. tarczę 4.0, m.in. chroniącą przed wrogimi przejęciami spółek

  Sejm przyjął ustawę o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych na zapewnienie płynności finansowej przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 (tzw. tarczę 4.0) wprowadzającą dopłaty do oprocentowania, a także wsparcie dla samorządów i zmiany w przetargach publicznych. Celem ustawy jest także ochrona polskich spółek przed wrogimi przejęciami z powodu gorszej sytuacji gospodarczej wywołanej epidemią COVID-19.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR