Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Portfel StockWatch.pl „Cztery Fazy Rynku”: 40 proc. zysku w 2 lata

Opublikowano: 2019-01-10 01:29:19

Bessa czy hossa - portfel StockWatch.pl „Cztery Fazy Rynku” prowadzony w systemie abonamentowym daje zarobić. Oto jak portfel zarządzany przez Wojciecha Kręckiego stopami zwrotu bije rynek na głowę i w 2 lata rośnie o blisko 40 proc.

Subskrypcja Portfela StockWatch.pl pomoże Ci przełożyć teorię zarabiania na praktykę. Koszt usługi: 3 mies. – 99 zł // 6 mies. – 169 zł // 12 mies. – 259 zł.

Realny portfel, realne zyski

Portfel StockWatch.pl „Cztery Fazy Rynku” to nie jest eksperyment czy gra wirtualnymi pieniędzmi. To realnie funkcjonujący portfel, prowadzony przez Wojciecha Kręckiego, znanego na forum StockWatch.pl jako Wojetek. Projekt wystartował w styczniu 2017 roku z pulą 20 tys. zł i jak dotąd bije rynek na głowę. Po dwóch latach inwestowania stopa zwrotu wynosi blisko 40 proc.

Ideą portfela CFR jest nie tylko zarabianie. Równie ważnym elementem jest edukacja i wsparcie inwestorów w budowaniu i praktycznym stosowaniu strategii inwestycyjnych. To właśnie dzięki temu subskrybenci mogą osiągnąć podobne (a nawet wyższe!) zyski jak wzorcowy portfel. Każda transakcja jest szczegółowo omawiana. Prowadzący podaje cenę, po której zajmuje pozycję i nakreśla scenariusze. Wojetek wyznacza też limit dopuszczalnych strat (stop loss) oraz oczekiwanych zysków (take profit). Całość jest na bieżąco aktualizowana stosownie do zmian na rynku. Na koniec warto dodać, że oprócz cotygodniowych analiz spółek portfelowych Wojetek odpowiada na pytania subskrybentów dotyczące innych walorów oraz tłumaczy tajniki analizy technicznej.

Na czym zarobiliśmy najwięcej?

Rok 2018 r. na GPW był rokiem bessy. Ceny akcji zdecydowanej większości notowanych spółek mocno spadły. Skalę pogromu najlepiej obrazują statystyki głównych indeksów: WIG20 stracił -7,5 proc., mWIG40 -19,4 proc., a sWIG80 skurczył się aż o -27,5 proc. Na tak trudnym rynku Portfel Cztery Fazy Rynku zarobił 7,9 proc. Jego stan na koniec ubiegłego roku to 27.968,01 zł. To oznacza, że w ciągu dwóch lat funkcjonowania portfel zarobił blisko 40 proc. Dla jasności należy dodać, że osiągnięty wynik uwzględnia prowizje maklerskie (0,38 proc.).

W Portfelu Cztery Fazy Rynku w minionym roku najwięcej zarobiły akcje spółek gamingowych – aż trzy z nich znalazły się wśród pięciu najlepszych inwestycji roku. Były to odpowiednio 11 bit studios (+70,54 proc.), CD Projekt (+44,43 proc.) oraz PlayWay (+39,33 proc.). Najwyższą stopę zwrotu udało się osiągnąć natomiast na akcjach Esotiq & Henderson (+76,21 proc.), czyli spółce kupionej jeszcze w 2017 roku.

Esotiq & Henderson (+76,21 proc. +3.048,66 zł).

Wykres tygodniowy

11 bit studios (+70,54 proc. +2.818,29 zł).

Wykres tygodniowy

>> Szukasz okazji inwestycyjnych na GPW? Skorzystaj z subskrypcji Portfela StockWatch.pl: Cztery Fazy Rynku

Kontrola ryzyka i odwracanie pozycji

Największą niespodzianką ubiegłego roku była mocna korekta na akcjach spółek z branży gamingowej. Praktycznie już od lipca widoczne były symptomy przegrzania tego sektora. Dlatego kluczową rolę w „dowiezieniu” zysku z wcześniej zajętych pozycji odegrały skrupulatnie podwyższane stop lossy. Gdy spółki z polskiego gamedevu zaczęły zmieniać trend na spadkowy, w portfelu w celu zarobku na spadkach użyte zostały kontrakty terminowe. Tak było w wypadku CD Projektu. Zajęcie pozycji krótkiej (short) zwiększyło wartość portfela o ponad 1.000 zł. Podobnie zarówno na trendzie wzrostowym jak i późniejszych spadkach udało się zarobić na Dino Polska.

CD Projekt (+2.787,44 zł z trzech transakcji).

Wykres tygodniowy

Dino Polska (+720,76 zł z czterech transakcji).

Wykres tygodniowy

Łącznie w 2018 roku w portfelu zawarto 72 transakcje, z czego 40 proc. okazało się zyskownych. Kluczowe dla stopy zwrotu z portfela były brane średnie zyski jak i średnie straty na pozycjach. Z trafionych inwestycji średni zysk wynosił +24,26 proc. Z kolei średnia strata opiewała na -9,75 proc.

Opinie obecnych użytkowników portfela

Czy warto skorzystać z subskrypcji Portfel StockWatch.pl „Cztery Fazy Rynku”? Zapewne, jeśli odpowiemy na to pytanie, będziemy nieobiektywni. Dlatego głos oddajemy tym, którzy sami sprawdzili skuteczność i przydatność subskrypcji.

– Korzystam z usług portfela „Cztery Fazy Rynku” od ponad roku. Jestem z tej usługi bardzo zadowolony. W szczególności dlatego, że realizowana strategia portfelowa daje satysfakcjonujące stopy zwrotu, które regularnie pobijają benchmark. Strategia ‚4FR’ w czytelny sposób opisuje sygnały wejścia/wyjścia z pozycji oraz wspomaga odpowiedzialne podejście do zarządzania kapitałem. Poza tym bardzo przydatna dla mnie jest możliwość wymiany opinii z Wojetek’iem oraz innymi uczestnikami portfela. Od czasu korzystania z tej usługi moje wyniki inwestycyjne się poprawiły, a dzięki zdobytej wiedzy zmniejszyły się moje koszty psychologiczne po zajęciu pozycji. – ocenia użytkownik Andrjusza.

– W ramach portfela „Cztery fazy rynku”, jako początkujący inwestor giełdowy, od początku października mogłem na bieżąco śledzić decyzje inwestycyjne autora portfela – doświadczonego inwestora – realizowane w ramach realnego rynku, w tak szczególnym jego okresie. Możliwość praktycznej analizy strategii inwestycyjnych Wojeteka, aktualizowanych na bieżąco w warunkach parkietu funkcjonującego tu i teraz, według mnie jest bezcenna ze względów edukacyjnych, a także bezpośrednio inwestycyjnych. – ocenia użytkownik Mamur.

– Zanim zacząłem być zyskownym graczem, przez 6 lat kluczyłem w miejscu, nie mogąc znaleźć właściwego podejścia do rynku oraz metody, która wreszcie pozwoliłaby mi zarabiać. Przez ten czas przetestowałem chyba wszystkie popularne wskaźniki i systemy dostępne w książkach. Dopiero lektura pierwszej części kroniki Wojetka (Portfel pasywnego inwestora) była dla mnie momentem przełomowym. Wszystko nagle stało się takie… proste i oczywiste. Zgłębienie metodyki prezentowanej w portfelu „Cztery fazy rynku” sprawiło, że mój średnioroczny zysk za ostatnie 3 lata to 27 proc. Wcześniej samodzielna analiza rynku zajmowała mi średnio ok. 30-40 godzin miesięcznie, co przy pracy na etacie skutecznie kolidowało z życiem rodzinnym, o dodatkowej aktywności sportowej nawet nie wspominając. Śledzenie Portfela „Cztery fazy rynku” rozwiązało powyższy problem, dając mi dostęp do wyfiltrowanych, potencjalnych sygnałów na poszczególnych spółkach, zgodnych z moją metodologią. Na forum opisane są niemal wszystkie najważniejsze podstawy, potrzebne do rozpoczęcia skutecznej spekulacji – zaczynając od opisu poszczególnych rodzajów zleceń dostępnych na GPW, poprzez dokładny opis metodologii i techniki zagrań, prowadzenie pozycji, tematy związane z psychologią, skończywszy na opisie świec japońskich i wpływu wolumenu na poszczególne, potencjalne ruchy cen. Żadna książka, którą dotychczas czytałem nie dała takiej wiedzy w jednej, tak przystępnej formie, a moderowane forum StockWatch.pl skutecznie ułatwia przekaz. Z perspektywy czasu (a jestem obecny na rynku od 10 lat) mogę śmiało stwierdzić, że gdybym od razu trafił na podobne forum (i autora :)) na samym początku mojej przygody z giełdą, to myślę, że mój rozwój, jako gracza, postępowałby dużo, dużo szybciej. Gorąco polecam subskrypcję portfela zarówno osobom początkującym, które dopiero szukają swojej drogi, a nie chcą się „poparzyć”, jak i doświadczonym graczom, którzy najzwyczajniej w świecie nie mają czasu na wielogodzinne analizy i samodzielny przegląd rynku. „Biuletyn tygodniowy” załatwia wszystko :) – kwituje użytkownik Cezary.

Ty też możesz korzystać z portfela StockWatch.pl

Subskrypcja portfela to rozwiązanie dedykowane dla inwestorów szukających merytorycznego wsparcia w handlu oraz wiecznie zadających sobie pytanie: czy to dobry moment na kupno lub sprzedaż akcji lub szukających dobrze rokujących spółek pod inwestycję. Proponujemy:

 • nasz czas – Codziennie poświęcamy wiele godzin na analizę wykresów i poszukiwanie okazji do zajęcia pozycji z korzystnym stosunkiem ryzyka do zysku. Poinformujemy Cię mailem o wygenerowaniu sygnału i co tydzień podsumujemy aktualną sytuację rynkową i stan portfela
 • naszą wiedzę – Prowadzący jest inwestorem z udokumentowaną historią zysków, który na przykładzie swojej strategii pokaże Wam jak generować i weryfikować poprawność sygnałów, zarządzać ryzykiem portfela, prowadzić pozycje i zamykać we właściwym momencie, co jest często niedoceniane przez początkujących inwestorów
 • nasze doświadczenie – Nie wystarczy przeczytać wartościowej książki znanego amerykańskiego inwestora, aby skutecznie wykorzystać wiedzę w praktyce na polskim rynku kapitałowym. Kluczowa jest znajomość mechanizmów rynkowych, dyscyplina w realizacji założeń strategii, odpowiednie zarządzanie wielkością pozycji, czy filtrowanie fałszywych sygnałów. Dzięki doświadczeniu prowadzącego unikniecie niemiłych niespodzianek i będziecie uczyć się na cudzych błędach

at

>> Przejdź do swojego profilu i dokonaj zakupu subskrypcji w jednym z trzech wariantów cenowych i czasowych

W ramach opłaty otrzymujesz:

 • cotygodniowe biuletyny opisujące prowadzenie otwartych pozycji, aktualne wyniki oraz obserwowane walory z potencjałem do wygenerowania sygnału do zajęcia pozycji
 • powiadomienia mailowe o nowym biuletynie, wygenerowanym sygnale lub zmianach w portfelu
 • analizy na życzenie i wsparcie w merytoryczne w indywidualnym wykorzystaniu sygnałów
 • zamknięte forum dyskusyjne, gdzie prowadzący odpowiada na pytania i prośby subskrybentów

Wpisy Wojeteka znajdziesz na forum w dziale: „Strategie Portfelowe StockWatch.pl”

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku