StockWatch.pl

Pożyczkodawca wezwał ZM Henryk Kania do spłaty należności HK Logistic

Omawiane walory:

Zakłady Mięsne Henryk Kania otrzymały od Cargobull Finance wypowiedzenie sześciu umów pożyczki zawartych pomiędzy Cargobull oraz HK Logistic, których spółka jest gwarantem. W środę kurs akcji spółki rośnie o 10 proc.

(Fot. spółka)

Cargobull wezwał ZM Kanię – jako gwaranta wszystkich umów pożyczki – do zapłaty należności zgodnie z przesłanym zestawieniem sporządzonym wg stanu na dzień 4 czerwca. Według wyliczeń spółki, kwota długu wynosi 735.312 euro oraz 3.281 zł. Cargobull zażądał spłaty do 11 czerwca. Żądanie Cargobull obecnie nie ma większego znaczenia, ponieważ jeszcze pod koniec ubiegłego tygodnia katowicki sąd otworzył przyspieszone postępowanie układowe ZM Kania. Tym samym spółka uzyskała ochronę przed wierzycielami. Toczące się postępowania egzekucyjne wobec Kani z mocy prawa zostały zawieszone, a nowe nie będą wszczynane.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

ZM Kania liczy, że przyspieszone postępowanie układowe pozwoli na wypracowanie układu z wierzycielami. Wraz z wnioskiem spółka złożyła m.in. propozycje układowe, które przewidują podział wierzycieli na 6 grup oraz wstępny plan restrukturyzacyjny, który przewiduje: wzmocnienie kontroli kosztów surowca i zaostrzenie polityki reagowania na niekorzystne dla spółki zmiany w tym obszarze; wzmocnienie kontroli cen i marżowości produktów oraz zaostrzenie polityki reagowania na niekorzystne dla spółki zmiany w tym obszarze; przywrócenie wolumenu produkcji i sprzedaży do wielkości osiąganych w trakcie 2018 r. pod warunkiem pozyskania przez spółkę kapitału obrotowego, którego na chwilę obecną emitent nie posiada w ilości pozwalającej kontynuować produkcję.

Zakłady Mięsne Henryk Kania są notowane na rynku głównym warszawskiej giełdy od marca 2012 r. Przychody ze sprzedaży wyniosły 1,14 mld zł w 2018 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT kania, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR