ZM Henryk Kania z gigantyczną stratą za 2019 r. Spółka wciąż szuka audytora

Omawiane walory:

Według sprawozdania za 2019 r., producent wędlin zanotował 888 mln zł straty netto. Jak podkreśla spółka, to nie jest ostateczny wynik, bo raport nie przeszedł badania audytora, a znaczna część dokumentacji księgowej firmy pozostaje w CBŚP.

henryk,kania,wyniki,2019

ZM Henryk Kania miały 888 mln zł straty netto w 2019 r.

Zakłady Mięsne Henryk Kania odnotowały 888,55 mln zł jednostkowej straty netto w 2019 r. wobec 64,4 mln zł zysku rok wcześniej. Strata operacyjna wyniosła 871,39 mln zł wobec 117,86 mln zł zysku rok wcześniej. Jednostkowe przychody ze sprzedaży sięgnęły 354,53 mln zł wobec 1.142,34 mln zł rok wcześniej.

Warto jednak zaznaczyć, że ostateczne wyniki mogą się różnić, ponieważ sprawozdanie finansowe Kani nie zostało zbadane przez audytora. Zarządca ustanowiony przez sąd szukał firmy, która podjęłaby się badania raportu, ale na ofertę odpowiedziała tylko jeden podmiot, który i tak wycofał się przed podpisaniem umowy. Jak się okazało, powodem był brak dokumentów źródłowych. Całość dokumentacji księgowej za 8 miesięcy 2019 roku i wszystkie lata wcześniejsze, została zabezpieczona przez CBŚP na podstawie postanowienia prokuratora Prokuratury Regionalnej w Katowicach.

– Jednocześnie oświadczam, że nie można z całą pewnością potwierdzić iż odzwierciedlają one w sposób prawdziwy, rzetelny i jasny sytuację majątkową i finansową Emitenta oraz jego wynik finansowy. Sprawozdanie finansowe zostało sporządzone wyłącznie na podstawie informacji pochodzących z systemu informatycznego emitenta, bez możliwości dostępu do dokumentacji źródłowej, albowiem dokumentacja ta w całości, na podstawie postanowienia prokuratora Prokuratury Regionalnej (…) została zabezpieczona przez funkcjonariuszy Zarządu w Katowicach Centralnego Biura Śledczego i zabrana z siedziby emitenta – czytamy w oświadczeniu Mirosława Mozdżenia, zarządcy spółki w postępowaniu restrukturyzacyjnym.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Jak zaznaczono, spółka nadal podejmuje działania celem nawiązania współpracy z audytorem.

7 czerwca 2019 roku Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach, X Wydział Gospodarczy otworzył przyspieszone postępowanie układowe w stosunku do spółki. W toku postępowania restrukturyzacyjnego jej działalność została mocno ograniczona, a następnie uległa niemal całkowitemu wstrzymaniu.

Zakłady Mięsne Henryk Kania są notowane na rynku głównym warszawskiej giełdy od marca 2012 r. Przychody ze sprzedaży wyniosły 354,5 mln zł w 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT kania, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR