Sąd umorzył postępowanie układowe ZM Henryk Kania, zarządca wnioskuje o upadłość

Omawiane walory:

Sąd umorzył przyspieszone postępowanie układowe Zakładów Mięsnych Henryk Kania. Zarządca złożył uproszczony wniosek o ogłoszenie upadłości spółki.

henryk,kania,upadłość

(Fot. ZM Kania/fb)

Wniosek o postępowanie układowe spółka złożyła w czerwcu tego roku. Zarząd tłumaczył wtedy swoją decyzję trudną sytuacją ekonomiczną i znaczącym wzrostem cen surowca w I kwartale br. Jednak prawdziwym problemem ZM Kania były wtedy olbrzymie zobowiązania. Z raportu mięsnej spółki wynikało, że zadłużenie finansowe według stanu na 23 maja opiewało na blisko 637 mln zł, z czego nieco ponad 472 mln zł to zadłużenie wobec trzech banków, a pozostałe 164,55 mln zł na obligacje. Spora część tego długu zapadała właśnie w czerwcu. 

Zakłady Mięsne Henryk Kania są notowane na rynku głównym warszawskiej giełdy od marca 2012 r. Obecnie handel akcjami spółki pozostaje zawieszony. Przypomnijmy, że giełda na wniosek KNF wstrzymała handel akcjami od 2 października. Powodem jest brak kompletu dokumentów za I półrocze 2019 r. ZM Henryk Kania opublikowały sprawozdanie, ale nie dołączyły raportu biegłego z przeglądu. Producent kabanosów pokazał w najnowszym sprawozdaniu gigantyczną stratę netto. W całym I półroczu Kania miała blisko 866 mln zł na minusie.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT kania, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR