Prairie: Rozmowy z JSW nt. potencjalnej współpracy są wciąż na wstępnym etapie

Omawiane walory: ,

Rozmowy między Prairie Mining Limited a Jastrzębską Spółką Węglową (JSW), dotyczące potencjalnego nawiązania współpracy dotyczącej dwóch projektów węglowych, są wciąż na wstępnym etapie.

(Źródło JSW)

– Rozmowy o charakterze komercyjnym pozostają na wstępnym etapie i nawet jeśli przejdą one w dyskusję nad szczegółowymi warunkami transakcji, nie może być pewności, czy jakakolwiek transakcja zostanie uzgodniona ani co do potencjalnej formy takiej transakcji – czytamy w komunikacie.

Prairie oczekuje dalszej wymiany informacji z JSW.

Potencjalne transakcje zależeć będą od szeregu warunków, w tym zgód korporacyjnych i zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Prezes JSW mówił wczoraj, że spółka powinna w połowie września poinformować o decyzji dotyczącej aktywów Prairie Mining. Wskazał na pozytywne wyniki audytu technicznego obu projektów i trwające analizy prawne oraz pracę nad wyceną.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Pod koniec marca br. JSW zawarła z Prairie umowę o zachowaniu poufności w wyniku wystąpienia Prairie do JSW w sprawie potencjalnego nawiązania współpracy dotyczącej dwóch projektów węglowych Prairie w Polsce.

Prairie Mining Limited to spółka poszukiwawczo-wydobywcza realizująca dwie inwestycje w Polsce – Kopalnię Jan Karski w Lubelskim Zagłębiu Węglowym oraz Kopalnię Dębieńsko na Górnym Śląsku. Jest notowana na GPW od 2015 r.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT jsw, Prairie, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR