X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: Prairie

 • wczoraj

  NSA odrzucił skargę Bogdanki w sprawie złoża K 6-7

  Naczelny Sąd Administracyjny odrzucił skargę Lubelskiego Węgla Bogdanka w sprawie odrzucenia przez Ministerstwo Środowiska wniosku koncesyjnego na obszar K 6-7. Prairie Mining Limited na tym obszarze realizuje projekt kopalni Jan Karski.

 • 10 stycznia 2019

  Strach przed spadkami na Wall Street, w grze CD Projekt i Alior Bank

  W czwartek giełdy na całym świecie notują spadki. Pretekstem do wyprzedaży akcji są obawy, że po 10-proc. odbiciu inwestorzy z Wall Street powiedzą dość i rozpoczną realizację zysków. W Warszawie tematem numer jeden są doniesienia na temat możliwej kary finansowej dla Alior Banku.

 • 23 listopada 2018

  JSW ma nadzieję na term sheet ws. Prairie do końca I kwartału 2019 r.

  Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) liczy, że do końca I kwartału 2019 r. uda się jej podpisać term sheet w sprawie przejęcia kontroli nad aktywami lub współpracy kapitałowej z Prairie Mining Limited, poinformował prezes Daniel Ozon.

 • 10 października 2018

  WIG20 mocno w dół, mWIG40 koryguje spadki

  Po jednodniowej przerwie WIG20 wraca do spadków. W dół ciągnie go bardzo słabo spisujący się ostatnio CD Projekt, a także PKO BP, PKN Orlen i PGNIG. Na szerokim rynku gorąco jest m.in. na Qumaku i Kruku.

 • JSW będzie kontynuować rozmowy z Prairie ws. potencjalnej współpracy

  Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) będzie kontynuować rozmowy z Prairie Mining Limited w sprawie potencjalnej współpracy lub transakcji dotyczących projektów węglowych Prairie w Polsce.

 • 28 września 2018

  Prairie Mining miało 19,38 mln AUD straty w r.fin. 2017/2018

  Prairie Mining Limited odnotowało 19,38 mln AUD skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w roku finansowym 2017/2018 (zakończonym 30 czerwca 2018) wobec 11,48 mln AUD straty rok wcześniej.

 • 07 września 2018

  Coraz ciemniejsze chmury nad rynkiem

  Wprawdzie już od dobrych kilku dni NYSE straciło ochotę do wybijania kolejnych szczytów, a akcje poruszały się tak naprawdę w trendzie bocznym, ale jeszcze do środy reakcja na postępujące na całym świecie spadki była tak naprawdę symboliczna. Wczorajsze zamknięcie na poziomie niższym o 0,9 proc. niż dzień wcześniej w połączeniu z minusowym otwarciem dzisiaj zaczyna już budzić podejrzenia, że wyczekiwana od dłuższego czasu korekta się rozpoczęła.

 • 28 sierpnia 2018

  Prairie: Rozmowy z JSW nt. potencjalnej współpracy są wciąż na wstępnym etapie

  Rozmowy między Prairie Mining Limited a Jastrzębską Spółką Węglową (JSW), dotyczące potencjalnego nawiązania współpracy dotyczącej dwóch projektów węglowych, są wciąż na wstępnym etapie.

 • 27 sierpnia 2018

  JSW przesunęła decyzję ws. aktywów Prairie na połowę września

  Jastrzębska Spółka Węglowa powinna w połowie września poinformować o decyzji dotyczącej aktywów Prairie Mining, poinformował prezes Daniel Ozon.

 • 02 sierpnia 2018

  Nerwowo na GPW. KGHM, banki i budowlanka ciągną indeksy w dół

  W czwartek wyprzedaż idzie szeroką ławą. Mocno tanieją akcje spółek górniczych, budowlanych i banków. Pod presją jest m.in. ING Bank Śląski, który przed sesją opublikował gorsze od oczekiwań wyniki kwartalne.

 • 27 lipca 2018

  Analiza techniczna 4 gorących spółek górniczych

  W lipcu spółki górnicze zabrały się za odrabianie pokaźnych strat z I połowy roku. Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku sprawdził szanse na wyjście z dołka notowań akcji JSW, KGHM-u, Bogdanki i Prairie Mining.

 • 19 lipca 2018

  JSW do końca sierpnia powinna podjąć decyzję ws. aktywów Prairie

  Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) zakłada, że do końca sierpnia podejmie decyzję w sprawie aktywów należących do Prairie Mining Limited wobec wcześniejszego terminu do końca lipca, poinformował prezes Daniel Ozon. 

 • 22 czerwca 2018

  JSW do końca lipca podejmie decyzję ws. aktywów Prairie

  Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) zakłada, że do końca lipca podejmie decyzję w sprawie aktywów należących do Prairie Mining Limited, poinformował prezes Daniel Ozon.

 • 06 czerwca 2018

  Remisowa sesja na GPW, JSW i Prairie w centrum uwagi

  Duże spółki kolejny raz lepiej spisały się niż segment firm małych i średnich. Zdecydowało o tym dobre zachowanie spółek paliwowych i energetycznych. WIG20 w najbliższym czasie może jeszcze rosnąć, ale perspektyw nie są najlepsze. Wzrosty skończą się wraz z pogorszeniem nastrojów na świecie.

 • 28 maja 2018

  Prairie: MŚ odrzuciło wniosek o zmiany w koncesji dla Dębieńska

  Ministerstwo Środowisko (MŚ) odrzuciło wniosek Prairie Mining Limited o zmiany w koncesji dla projektu Dębieńsko, zakładające rozpoczęcie produkcji ze złoża w 2025 r. Prairie zamierza odwołać się od tej decyzji.

 • 25 kwietnia 2018

  11 bit studios i XTB gwiazdami sesji, straszy wyprzedaż w USA

  Wyniki i doniesienia ze spółek przyćmiły wtorkowe silne spadki na Wall Street, przez co dziś GPW zachowuje się nieco lepiej niż wiele innych giełd. To rozkorelowanie nie ma jednak prawa się utrzymać. Dlatego w drugiej połowie dnia należy spodziewać się wyprzedaży w Warszawie.

 • Sąd zabezpieczył roszczenie Prairie wobec MŚ dla terenu kopalni Jan Karski

  Na wniosek Prairie Mining, Sąd Okręgowy w Warszawie zabezpieczył roszczenie o ustanowienie użytkowania górniczego i postanowił zakazać ministrowi środowiska (MŚ) udzielania innym podmiotom koncesji poszukiwawczych, rozpoznawczych lub wydobywczych i zawierania umów o ustanowienie użytkowania górniczego obejmujących złoże "Lublin" oraz historyczne złoża K-4-5, K-6-7, K-8 i K-9" (teren planowanej kopalni Jan Karski) do czasu zakończenia postępowania sądowego.

 • 20 kwietnia 2018

  Niewielkie wzrosty na GPW, do gry wraca PlayWay

  Piątkowa sesja na GPW, podobnie jak na wielu europejskich parkietach, upływa pod znakiem niewielkich wzrostów. Do końca dnia ten obraz już nie powinien istotnie się zmienić. W centrum uwagi znajduje się PlayWay oraz Idea Bank i Getin Noble Bank.

 • 11 kwietnia 2018

  PRAIRIE – analiza techniczna

 • 06 kwietnia 2018

  Spokojny handel na GPW, w grze Braster, Prairie Mining i spółki paliwowe

  Po okresie dużej zmienności na warszawskiej giełdzie, piątek przynosi wyraźne uspokojenie nastrojów. Indeksy pozostają blisko poziomów z wczoraj. Gorąco jest natomiast na poszczególnych spółkach. Wyróżniają się spółki paliwowe i CD Projekt, a także Braster i Prairie Mining.

 • 04 kwietnia 2018

  WIG20 wraca do punktu wyjścia, gorąco na GetBacku i Quercusie

  Indeks WIG20 w zaledwie 1,5 godziny oddał cały wczorajszy dorobek. Fason trzymają tylko małe i średnie spółki, które mimo rynkowej niepewności maszerują na północ. Na szerokim rynku skalą odbicia wyróżniają się wczorajsi outsiderzy, czyli GetBack i Quercus.

 • 03 kwietnia 2018

  Wiara w odbicie w USA trzyma GPW na powierzchni, w grze Kruk i GetBack

  Rodzimi inwestorzy wrócili ze świąt i liczą na wzrostowe odbicie na Wall Street. Na warszawskiej giełdzie bowiem utrzymują się mieszane nastroje pomimo silnych podażowych sygnałów płynących z globalnych parkietów. 

 • Prairie Mining pozywa Ministerstwo Środowiska ws. kopalni Jan Karski

  Prairie Mining Limited rozpoczęło działania sądowe przeciw Ministerstwu Środowiska (MŚ) w związku z nieudzieleniem w przewidzianym prawem terminie prawa do użytkowania górniczego dla terenu obejmującego planowaną kopalnię Jan Karski w Lubelskim Zagłębiu Węglowym.

 • 22 marca 2018

  W centrum uwagi Fed, wojny handlowe… i odbicie na GetBacku

  Środowe wzrosty na GPW w pełni zdyskontowały "gołębią podwyżkę" stóp procentowych przez Fed. Czwartkowe spadki to efekt powrotu strachu przed wojnami handlowymi. W oderwaniu od tematów globalnych dziś mocno drożeją akcje GetBack i Prairie Mining.

 • JSW bliska decyzji o przejęciu kopalni Dębieńsko od Prairie Mining

  Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) jest już prawie zdecydowana na zakup od Prairie Mining spółki Karbonia mającej koncesję wydobywczą w kopalni Dębieńsko, wynika z ustaleń Dziennika Gazety Prawnej.

 • 21 lutego 2018

  Prairie Mining będzie wydobywać węgiel koksujący w Lubelskim Zagłębiu Węglowym

  Prairie Mining Limited ogłosiła rezultaty badań laboratoryjnych prób pobranych z nowo wykonanego odwiertu, z obszaru przyszłej kopalni Jan Karski. Wykonane badania wykazały występowanie węgla koksującego typu 34 o niskiej zawartości popiołu, podała spółka. 

 • 09 lutego 2018

  Inwestorzy robią dobrą minę do złej gry, spadki na JSW i CD Projekcie

  Po spadkach na otwarciu piątkowych notowań, warszawska giełda stara się odrabiać straty. Jednak coraz bardziej skomplikowana sytuacja na Wall Street oraz słabość małych i średnich spółek nie wróżą niczego dobrego.

 • 08 lutego 2018

  Prairie Mining i JSW rozmawiają o ewentualnej współpracy

  Prairie Mining Limited przeprowadziło wstępne rozmowy z Jastrzębską Spółką Węglową (JSW) o współpracy.

 • 05 kwietnia 2017

  Co dalej z kursami JSW, Bogdanki i Prairie Mining – analiza techniczna

  Ceny węgla na światowych rynkach znów gwałtowne rosną, a wraz z nimi notowania giełdowych kopalń. Sprawdziliśmy, czy na surowcowym rajdzie można zarobić inwestując w akcje spółek węglowych z GPW.

 • 23 stycznia 2017

  mWIG40 najwyżej od dekady, w górę Ciech, CD Projekt i Trakcja

  Segment średnich spółek rozpoczyna tydzień od ataku szczytów z listopada 2007 roku. Indeks w górę ciągną przede wszystkim akcje Ciechu, GTC, CD Projektu oraz Trakcji. Dreszczyk emocji zapewnia też WIG20, który na chwilę zszedł poniżej wsparcia na 2.000 pkt.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku