Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Premier: Nie będzie żadnego testu przedsiębiorcy

Opublikowano: 2019-05-16 09:07:11

Rząd nie planuje wprowadzać rozwiązań określanych jako test przedsiębiorcy, poinformował premier Mateusz Morawiecki.

(Fot. PiS/fb)

– Za godzinę lecę do Brukseli, gdzie będę mówił o naszych sukcesach w ograniczaniu luki VAT i CIT. Ale jeszcze zanim wystartuję, chcę jasno powiedzieć, bo widzę, że sprawa ciągle wywołuje emocje: NIE BĘDZIE ŻADNEGO TESTU PRZEDSIĘBIORCY – napisał Morawiecki na swoim profilu w serwisie Twitter.


Dzisiejsza „Rzeczpospolita” na pierwszej stronie opublikowała list samozatrudnionego w sprawie testu przedsiębiorcy i zaadresowała go do premiera.

Autor na własnym przykładzie pokazuje, jak destrukcyjny dla jego sytuacji finansowej, ale także osobistej, rodzinnej, może być ten mechanizm, wskazała redakcja.

– O ile pamiętam, rząd wpisał coś ponad miliard dochodów z testu przedsiębiorcy. Na pierwszej linii jest ze 150 tys. osób. Wśród nich ja. Jeżeli każdą z nich załatwią na choćby połowę kwoty, jaką wyżej wyliczyłem, budżet teoretycznie mógłby dostać ekstra 22,5 mld zł. Ale tylko na papierze, bo szanse na realną zapłatę choćby jednej dwudziestej są marne, gdy z tych ludzi zrobi się chodzące trupy – napisał przedsiębiorca.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)

 • CD Projekt miał 17,8 mln zł zysku netto w I kwartale 2019 r.

  Zyski i przychody producenta gier znów okazały się dużo lepsze od oczekiwań rynkowych ekspertów. Niezmiennie motorem napędowym wyników CD Projektu pozostaje Wiedźmin 3 z dodatkami.

 • CI Games miało blisko 2 mln zł straty netto w I kwartale 2019 r.

  Pierwszy kwartał tego roku CI Games zamknął na minusie, a przychody ze sprzedaży w ujęciu rocznym spadły o 44 proc do 4,3 mln zł. 

 • CD Projekt rozpoczyna beta-testy GOG Galaxy 2.0

  Szykuje się mała rewolucja na rynku cyfrowej dystrybucji gier. Warszawskie studio szlifuje nową wersję GOG-a, która ma ułatwić życie graczom i zebrać ich gry ze wszystkich platform, a nawet konsol, w jednym miejscu.

 • Przez linię lotniczą, biuro podróży czy porównywarkę – gdzie po polisę na wyjazd?

  Sposobów na zakup ubezpieczenia do podróży jest kilka, ale nie każdy okaże się tak samo opłacalny i korzystny. Dlatego postanowiliśmy porównać 3 lokalizacje i ocenić, która z nich będzie dla wczasowiczów najlepsza.

 • XTPL w drodze do komercjalizacji

  Po pracowitym 2018 r. w I kwartale br. XTPL nie zwolniło tempa i konsekwentnie realizowało działania przybliżające spółkę do zbudowania pozycji globalnie liczącego się dostawcy technologii nanodruku. Potencjał do szerokiego zastosowania rozwiązań XTPL w przemyśle został potwierdzony podczas Display Week w San Jose – najważniejszej światowej konferencji dedykowanej producentom wyświetlaczy. Przed spółką kwartały intensywnych prac komercjalizacyjnych, których kierunek XTPL nakreśliło w nowej strategii „XTPL Inside”.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku