StockWatch.pl

Premier: Nie będzie żadnego testu przedsiębiorcy

Rząd nie planuje wprowadzać rozwiązań określanych jako test przedsiębiorcy, poinformował premier Mateusz Morawiecki.

(Fot. PiS/fb)

– Za godzinę lecę do Brukseli, gdzie będę mówił o naszych sukcesach w ograniczaniu luki VAT i CIT. Ale jeszcze zanim wystartuję, chcę jasno powiedzieć, bo widzę, że sprawa ciągle wywołuje emocje: NIE BĘDZIE ŻADNEGO TESTU PRZEDSIĘBIORCY – napisał Morawiecki na swoim profilu w serwisie Twitter.


Dzisiejsza „Rzeczpospolita” na pierwszej stronie opublikowała list samozatrudnionego w sprawie testu przedsiębiorcy i zaadresowała go do premiera.

Autor na własnym przykładzie pokazuje, jak destrukcyjny dla jego sytuacji finansowej, ale także osobistej, rodzinnej, może być ten mechanizm, wskazała redakcja.

– O ile pamiętam, rząd wpisał coś ponad miliard dochodów z testu przedsiębiorcy. Na pierwszej linii jest ze 150 tys. osób. Wśród nich ja. Jeżeli każdą z nich załatwią na choćby połowę kwoty, jaką wyżej wyliczyłem, budżet teoretycznie mógłby dostać ekstra 22,5 mld zł. Ale tylko na papierze, bo szanse na realną zapłatę choćby jednej dwudziestej są marne, gdy z tych ludzi zrobi się chodzące trupy – napisał przedsiębiorca.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)
 • Skarbówka ustaliła, że CI Games zaniżyło dochód za 2013 rok

  Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy stwierdził, że CI Games zaniżyło dochód za 2013 r. o 7 mln zł, w wyniku czego dochód podatkowy powinien wynosić 1,5 mln zł. We wtorek rano akcje producenta gier tanieją o blisko 2 proc.

 • Mabion uzgodnił z EBI warunki finansowania do 30 mln euro

  Mabion uzgodnił z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym warunki udzielenia niezabezpieczonego kredytu wypłacanego w trzech transzach do łącznej kwoty 30 mln euro. Środki pozyskane w ramach udzielonego kredytu zostaną przeznaczone na finansowanie projektów inwestycyjnych i badawczo-rozwojowych, w tym dotyczących rozwoju leków biopodobnych i innowacyjnych leków biologicznych w Polsce oraz rozbudowy infrastruktury badawczo-rozwojowej i mocy wytwórczych spółki.

 • Kwieciński: Rząd jest za tym, by aktywa mBanku przejęły krajowe instytucje

  Rząd jest zainteresowany, żeby aktywa mBanku, wystawione na sprzedaż przez Commerzbank, przeszły w ręce instytucji, które - można powiedzieć - są bardziej krajowe, aniżeli zagraniczne, poinformował minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

 • Walne Vivid Games dało zielone światło emisji akcji

  Akcjonariusze Vivid Games upoważnili zarząd do podwyższenia kapitału poprzez emisję nowych akcji o łącznej wartości nominalnej nie większej niż 1 mln zł, z częściowym lub całkowitym wyłączeniem prawa poboru.

 • 1C Entertainment zawiesza IPO, debiut na GPW w późniejszym terminie

  1C Entertainment złożyła do Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o zawieszenie postępowania w sprawie zatwierdzenia jej prospektu emisyjnego. Zarząd postanowił przesunąć debiut na warszawskiej giełdzie na późniejszy okres.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR