Premier nie wykluczył wprowadzenia nowych obostrzeń, decyzje w II połowie sierpnia

Nie ma nowych zaleceń co do wprowadzania nowych obostrzeń, ale rząd nie wyklucza, że taka potrzeba może się pojawić. Jednak z pewnością nie dojdzie do zamknięcia gospodarki, jakie miało miejsce w poprzednich miesiącach, poinformował premier Mateusz Morawiecki. Decyzje zapadną w II połowie sierpnia.

premier, koronawirus, ograniczenia, lockdown

Fot. twitter/kancelaria Premiera

Rząd rozważa także wprowadzenie kwarantanny dla obywateli niektórych państw z południa Europy, gdzie wzrasta liczba zakażeń (np. obywateli Hiszpanii).

– Na obecny moment nie mamy od Głównego Inspektora Sanitarnego i z Ministerstwa Zdrowia zestawu nowych obostrzeń, nowych zaleceń […] Ale nie jest wykluczone, że jeżeli sytuacja będzie się pogarszać, to trzeba będzie dalej ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Jednak nawet w takiej sytuacji sądzę, że nauczyliśmy się w lepszy sposób zarządzać sytuacją gospodarczą czy okolicznościami gospodarczymi – powiedział premier.

Zaznaczył jednak, że „obostrzenia te nie będą ograniczały działalności gospodarczej jak te obostrzenia, które były wdrożone w kwietniu czy w maju, żeby nie doszło do lockdownu […] co miało miejsce w poprzednim okresie”.

– Wypracowujemy nowe metody radzenia sobie z koronawirusem od strony gospodarczej, od strony epidemicznej, od strony medycznej również – dodał.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Dzisiaj poinformowano o 615 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Od początku epidemii zachorowało w Polsce 45.031 osób, poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Łącznie zmarło 1.709 osób.

Premier powiedział, że liczy na to, że ciepły sierpień przyczyni się do spadku zachorowań.

– Ale szykujemy różne scenariusze na tę okoliczność. W zależności od tego, który scenariusz będzie się rozwijał, w II połowie sierpnia będziemy podejmować określone działania – zaznaczył.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)
 • Mercor rekomenduje 0,25 zł dywidendy na akcję za r. obr. 2019/2020 Zarząd Mercor podjął uchwałę w sprawie zmiany propozycji z 3 lipca 2020 r., co do podziału zysku za rok obrotowy 2019/2020 i obecnie rekomenduje przeznaczenie 3,91 mln zł na dywidendę (0,25 zł na akcję), podała spółka. Wcześniej zarząd zapowiedział, że będzie rekomendował pozostawienie zysku z przeznaczeniem na kapitał zapasowy.
 • Kurs akcji CI Games wystrzelił po wstępnych wynikach za I półrocze

  Grupa CI Games, według szacunkowych danych finansowych, wypracowała w I półroczu  br. 27,1 mln zł przychodów netto ze sprzedaży, z czego 14,8 mln zł w II kwartale br. Od stycznia do czerwca zysk brutto grupy wyniósł 7 mln zł, a zysk netto w tym czasie 4,9 mln zł. Grupa osiągnęła 18 proc. rentowności netto.

 • KNF namierzyła ukryty insider trading w AQT Water Notowane na NewConnect AQT Water znów ma problemy. Tym razem sprawa dotyczy zatajenia transakcji na akcjach spółki przez akcjonariusza oraz osobę pełniącą obowiązki zarządcze. Komisja Nadzoru Finansowego wystąpiła do GPW z wnioskiem o zawieszenie obrotu.
 • e-Kiosk zastanawia się nad wycofaniem akcji z NewConnect

  Zarząd e-Kiosk, w wyniku oceny aktualnej sytuacji spółki i perspektyw rozwoju, podjął decyzję o przeanalizowaniu w najbliższych kilku tygodniach opcji strategicznych, polegających na możliwości wycofania akcji spółki z rynku NewConnect i postanowił skierować do rady nadzorczej wniosek o wyrażenie opinii w sprawie.

 • Cherrypick Games ma umowę o partnerstwie z chińskim wydawcą gier mobilnych YODO1

  Cherrypick Games zawarł umowę o partnerstwie z chińskim wydawcą gier mobilnych YODO1. Kurs akcji producent gier mobilnych rośnie o 3 proc., a za jedna akcję płacono 38,80 zł.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR