Prezes Banku Pekao: Decyzja ws. Xeliona nie zapadnie w tym roku

Omawiane walory:

Bank Pekao analizuje obecnie działalność asset management w ramach swojej grupy, ale decyzja dotycząca dalszych losów Xeliona nie zapadnie w tym roku, poinformował prezes Michał Krupiński. 

Prezes Banku Pekao SA, Michał Krupiński

– Nie mamy jeszcze planów w tym zakresie, ale jest to finansowo dość ciekawy model. Analizujemy trendy – powiedział Krupiński podczas konferencji prasowej, zapytany o możliwość sprzedaży Xeliona. Naszą intencją nie jest pozbywanie się TFI. Mamy dobry zespół, z którym pracujemy nad lepszą ofertą produktową – dodał.

Prezes wskazał, że w jego przekonaniu na rynku zarządzania aktywami w Polsce „jest wiele do zrobienia jeśli chodzi o produkty inwestycyjne”.

– Nie w tym roku. Nad całym asset management zastanawiamy się – powiedział Krupiński w odpowiedzi na pytanie, kiedy zapadną decyzje dotyczące dalszych losów Xeliona.

Dom Inwestycyjny Xelion sp. z o.o., należący do grupy Banku Pekao, jest obecny na rynku finansowym od 2003 roku.

Bank Pekao jest częścią grupy PZU – największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie – notowany w ramach indeksu WIG20, należy do grona pięciu największych spółek polskiej giełdy.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Pekao, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR