Prezes i przewodniczący rady nadzorczej sprzedają w ABB 5 proc. akcji LiveChat Software

Omawiane walory:
Prezes LiveChat Software Mariusz Ciepły oraz przewodniczący rady nadzorczej Maciej Jarzębowski rozpoczęli proces budowania przyspieszonej księgi popytu (ABB), której celem jest sprzedaż do 1.287.500 akcji spółki, stanowiących nie więcej niż 5 proc. udziału w kapitale i głosów. Rynkowa wartość wystawionego na sprzedaż pakietu to 139 mln zł.
livechat,ciepły,sprzedaż, akcje

Mariusz Ciepły, prezes LiveChat Software (Fot. spółka)

Mariusz Ciepły i Maciej Jarzębowski oferują do sprzedaży w ramach procedury ABB po 643.750 akcji, czyli po 2,5 proc. kapitału zakładowego. Procedurę ABB przeprowadzi Trigon Dom Maklerski.

Obaj managerowie zadeklarowali lock-up na pozostałe akcje. Jak podkreślono, ich zamiarem jest „pozostanie akcjonariuszami spółki i dalsze wspieranie jej w dynamicznym rozwoju”.

– W związku z procedurą ABB akcjonariusze sprzedający zobowiązali się wobec Trigon do przestrzegania ograniczenia zbywalności akcji sprzedawanych, które nie zostaną zbyte w następstwie procedury ABB przez okres 360 dni od dnia rozliczenia transakcji sprzedaży akcji sprzedawanych w ramach procedury ABB – czytamy w komunikacie.

LiveChat,Akcjonariat

Akcjonariat LiveChat Software.

>> AAAAA… RPU to podstawa – omówienie sprawozdania finansowego LiveChat po 4 kw. 2019/2020 r. (1 kwartał kalendarzowy 2020).

Wrocławska firma jest jednym z największych na świecie dostawców oprogramowania typu „live chat dla biznesu”. Spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie w 2014 r. W czwartek na zamknięciu sesji za jeden walor LiveChat płacono 108 zł. Kapitalizacja spółki wynosi 2,78 mld zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Livechat)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR