Prezes i przewodniczący rady nadzorczej sprzedali 5 proc. akcji LiveChat za ponad 120 mln zł

Omawiane walory:

Prezes LiveChat Software Mariusz Ciepły oraz przewodniczący rady nadzorczej Maciej Jarzębowski w ramach procesu budowania przyspieszonej księgi popytu (ABB) sprzedali łącznie 1.287.500 akcji LiveChat Software po kursie 95 zł za sztukę. Wartość transakcji wyniosła 122,3 mln zł.

livechat,ciepły,sprzedaż, akcje

Mariusz Ciepły, prezes LiveChat Software (Fot. spółka)

Mariusz Ciepły i Maciej Jarzębowski otrzymali od inwestorów instytucjonalnych deklaracje popytu na wszystkie wystawione na sprzedaż akcje LiveChat. Ostatecznie każdy z nich sprzedał po 643.750 akcji, stanowiących łącznie 2,5 proc. kapitału zakładowego po kursie 95 zł za walor. Zgodnie z zawiadomieniem, planowany dzień zawarcia transakcji sprzedaży akcji w ABB to 26 października.

Akcjonariusze sprzedający wskazali w zawiadomieniu, że w dniu transakcji Mariusz Ciepły oraz Maciej Jarzębowski złożą wobec Trigonu Domu Maklerskiego, firmy inwestycyjnej obsługującej procedurę ABB oraz pośredniczącej w transakcjach sprzedaży, dyspozycje blokady pozostałych posiadanych akcji spółki, obejmujące zakaz zbywania akcji spółki w okresie 360 dni licząc od dnia transakcji.

LiveChat,Akcjonariat

Stan akcjonariatu LiveChat Software przed rozpoczęciem procesu ABB.

>> AAAAA… RPU to podstawa – omówienie sprawozdania finansowego LiveChat po 4 kw. 2019/2020 r. (1 kwartał kalendarzowy 2020).

Wrocławska firma jest jednym z największych na świecie dostawców oprogramowania typu „live chat dla biznesu”. Spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie w 2014 r. W piątek na zamknięciu sesji za jeden walor LiveChat płacono równo 100 zł. Kapitalizacja spółki wynosi 2,6 mld zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Livechat, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Prezes i przewodniczący rady nadzorczej sprzedają w ABB 5 proc. akcji LiveChat Software Prezes LIVECHAT Software Mariusz Ciepły oraz przewodniczący rady nadzorczej Maciej Jarzębowski rozpoczęli proces budowania przyspieszonej księgi popytu (ABB), której celem jest sprzedaż do 1.287.500 akcji spółki, stanowiących nie więcej niż 5 proc. udziału w kapitale i głosów. Rynkowa wartość wystawionego na sprzedaż pakietu to 139 mln zł.
 • WIG20 i trzech muszkieterów, w grze m.in. LiveChat i Benefit Systems

  Nowa fala nadziei na przyjęcie pakietu fiskalnego w USA, wsparła nastroje na globalnych rynkach akcji, przynosząc odreagowanie ostatnich spadków. Indeks WIG20 odbija z 4,5-miesięcznych minimów, ciągnięty w górę przez Allegro, CD Projekt i Dino Polska. Dziś gorąco jest też na akcjach LPP, LIVECHAT i Benefit Systems.

 • Przychody LiveChat wzrosły r/r wstępnie do 11 mln USD w II kwartale roku finansowego 2019/2020

  Skonsolidowane przychody ze sprzedaży grupy LIVECHAT Software w okresie lipiec - wrzesień 2020 (II kwartał roku finansowego 2020/2021) wyniosły 11 393 945 USD i były o 39 proc. wyższe od osiągniętych w II kw. roku finansowego 2019/2020, podała spółka, powołując się na szacunkowe dane. Kurs akcji spółki w piątek kwadrans po godz. 9 rośnie o 7 proc., a za jedną akcję płacono 108 zł.

 • Haitong Bank wycenił LiveChat Software na blisko 3,2 mld zł

  Konrad Księżopolski, szef działu analiz Haitong Banku, w raporcie z z 15 października utrzymał rekomendację kupuj dla LIVECHAT. Jednocześnie cena docelowa została podwyższona do 124 zł ze 101 zł.

 • Czerwony akcent na koniec sierpnia, CD Projekt i PGE pociągnęły w dół WIG20 Warszawska giełda żegna wakacje w kiepskich nastrojach. Tąpnięcie na akcjach PGE i korekta notowań CD Projektu, wsparte zniżką notowań Orlenu, zepchnęły indeks WIG20 mocno w dół. Jedynym pocieszeniem jest dużo lepsze zachowanie spółek małych i średnich.

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR