Prezes Legimi: Jesteśmy zdeterminowani, by najpierw zaistnieć w Niemczech i Chinach

Omawiane walory:

Mikołaj Małaczyński, współzałożyciel i prezes zarządu spółki specjalizującej się w udostępnianiu e-booków i audiobooków w modelu abonamentowym był gościem czatu inwestorskiego w StockWatch.pl. Podczas spotkania on-line omówiono trwającą obecnie publiczną emisję akcji, szykowany debiut na NewConnect oraz plany ekspansji na rynku niemieckim i chińskim. 

(Fot. mat. prasowe)

Legimi w ofercie publicznej sprzedaje 161 tys. akcji po cenie emisyjnej 16 zł za sztukę. Władze spółki pozyskane środki chcą przeznaczyć na rozwój oferty e-czytnik na rynku niemieckim, ewentualną akwizycję oraz finansowanie i refinansowanie kapitału obrotowego. Zapisy na akcje potrwają do 12 marca. Oferującym akcje jest Polski Dom Maklerski.

– Po emisji akcji serii C ład korporacyjny i wpływ dotychczasowych wiodących akcjonariuszy spółki nie ulegnie zmianie. Największym akcjonariuszem z wiodącą pozycją w radzie nadzorczej pozostanie fundusz VC Satus na poziomie ponad 20 proc., osoby fizyczne związane ze SpeedUp VC oraz założyciele m.in. w osobach obecnego zarządu. Obecność profesjonalnych inwestorów finansowych gwarantuje odpowiednią przejrzystość i stabilność tej struktury i strategii rozwoju. – powiedział Mikołaj Małaczyński w rozmowie na żywo z użytkownikami StockWatch.pl.

>> Memorandum informacyjne i szczegóły oferty znajdziesz tutaj

Legimi to spółka specjalizująca się w abonamentowym udostępnianiu ebooków i audiobooków. Przełomowym momentem w historii spółki było wprowadzenie usługi „e-czytnik za 1 zł” w połączeniu z abonamentem, czyli w modelu analogicznym do tak znanych z innych branż cyfrowej rozrywki światowych marek jak Spotify czy Netflix. Po wdrożeniu oferty liczba klientów zaczęła rosnąć w szybszym tempie. Aktualnie spółka posiada 36 tys. aktywnych użytkowników i oferuje dostęp do ponad 22 tys. pozycji w ramach subskrypcji.

– Liczba użytkowników korzystających odpłatnie z aplikacji to ok. 40 tys., są wśród nich zarówno użytkownicy opłacający abonament samodzielnie jak i klienci usługi bibliotecznej oraz telekomów. Mamy też bardzo dużą grupę odbiorców, którzy pobrali aplikację, ale korzystają z niej sporadycznie. Wg naszych danych wartość MAU, czyli aktywni użytkownicy w ciągu miesiąca, to ponad 200 tys., co pokazuje spory potencjał w konwersji tych odbiorców na klientów płatnych. Pracujemy nad nowymi mechanizmami zachęty tych użytkowników do przejścia na płatne plany. – powiedział Mikołaj Małaczyński.

W skład grupy chodzi spółka Legimi International, powołana do realizacji działań związanych z ekspansją zagraniczną w modelu franczyzowym. Jej celem jest współpraca z podmiotami zagranicznymi. Na chwilę obecną jej wyniki finansowe nie są konsolidowane i nie były uwzględniane w prognozach w Memorandum Informacyjnym. Na giełdę wchodzi Legimi SA, która licencjonuje spółce zależnej technologię i będzie czerpać zyski z rynków zagranicznych w modelu franczyzowym.

Przewidywana data wprowadzenia akcji na NewConnect to przełom Q2/Q3, co wynika z uwarunkowań formalnych. IPO możliwe jest na podstawie prospektu emisyjnego i proces taki jest zdecydowanie dłuższy, z uwagi na procedury przed KNF, niż w przypadku emisji publicznej na podstawie Memorandum Informacyjnego i wprowadzenia akcji na NC. – zaznaczył Mikołaj Małaczyński.

>> Zapis całego spotkania on-line z Mikołajem Małaczyńskim, prezesem zarządu Legimi znajdziesz tutaj

Od niedawna Legimi działa w Niemczech, oferując swój flagowy produkt – czytnik za 1 euro z abonamentem na e-booki i audiobooki. Obecnie w katalogu subskrypcyjnym Legimi.de znajduje się już 100 tys. tytułów. Premiera serwisu chińskiego planowana jest natomiast na II kwartał 2018 r.

Spółka od dwóch lat przygotowuje się do wejścia na rynek chiński, a relacje handlowe budowane są od 2010 roku. Braliśmy pod uwagę różne rynki, mając na uwadze ich potencjał wzrostu, podaż oferty tytułów i obecną konkurencję. W naszej ocenie wysokie parametry prezentują rynek niemiecki i chiński właśnie. Dotychczasowe sukcesy spółki w pozyskiwaniu partnerstw z największymi wydawcami w Chinach (np. Phoenix Publishing Media Group) czy LOI z Boyue Technology zrealizowane przy zaangażowaniu zespołu chińskiego dają podstawy sądzić, że ekspansja w tym kierunku jest zasadna i perspektywiczna. – powiedział Mikołaj Małaczyński w rozmowie na żywo z użytkownikami StockWatch.pl.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT legimi, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR