Prezes Mercator Medical kupił akcje spółki za ok. 300 tys. zł w maju i kwietniu

Omawiane walory:

Prezes Mercator Medical, Wiesław Żyznowski, kupił podczas sesji giełdowych 42.612 akcji spółki po średniej cenie 5,83 zł za akcję (zakres 5,66-6,01 zł) w maju. W kwietniu było to 5.000 akcji po średniej cenie 8,51 zł (zakres 7,91-9,4 zł). Łącznie oznacza to zakup ponad 47,6 tys. akcji za 291 tys. zł. Kurs akcji spółki rośnie dziś o blisko 7 proc.

Fot. spółka

Po publikacji wstępnych, szacunkowych danych finansowych za pierwszy kwartał 2019 roku giełdowy kurs akcji spółki Mercator Medical, dostawcy rękawic jednorazowych na rynkach blisko 70 krajów świata, mocno się obniżył. W rezultacie rynkowa wycena to obecnie około 65 mln zł, podczas gdy w 2018 roku Grupa Mercator Medical zanotowała 420,4 mln zł przychodów (+40 proc. r/r) i 30,6 mln zł wyniku EBITDA (+112 proc. r/r), a w IV kw. została uruchomiona ostatnia linia wytwórcza nowej fabryki rękawic z lateksu syntetycznego (inwestycja warta 117 mln zł). Niemniej, w I kwartale br. nastąpiła kumulacja negatywnych zjawisk, przez co wynik netto pogorszył się o 7,9 mln zł (do -3 mln zł), a wartość EBITDA spadła o 77 proc., do 1,8 mln zł przy utrzymaniu wysokiego wzrostu skali biznesu (121 mln zł, +36 proc. r/r).

– Podjęte działania dostosowawcze wobec zmian rynkowych przynoszą efekty, a naszym celem jest widoczna poprawa rezultatów już od drugiego kwartału. Spadek kursu akcji od marca o około 60 proc. odczytuję jako pogłębienie niedowartościowania spółki na GPW. Wykorzystuję tę sytuację – skomentował Wiesław Żyznowski.

Grupa Mercator Medical podaje, że jest liderem w Polsce oraz jednym z kluczowych graczy w Europie Środkowo-Wschodniej na rynku jednorazowych rękawic medycznych. Należy do niej zakład produkcyjny w Tajlandii. Grupa działa globalnie w ponad 50 krajach. W 2013 r. spółka debiutowała na GPW.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT mercator, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
  • Czarne konie sezonu wyników za II kwartał Historycznie to będzie jeden z najciekawszych sezonów raportowych od lat. Tylko nieliczne spółki z GPW pokażą pozytywne niespodzianki w sprawozdaniach. StockWatch.pl sprawdził, kto zdaniem ekspertów może okazać się czarnym koniem sezonu wyników za II kwartał.
  • KGHM błyszczy na tle blue chipów, sWIG80 najwyżej od 2018 r. W poniedziałek notowania KGHM-u i obu giełdowych Mennic idą w górę, w ślad za drożejącymi metalami szlachetnymi. Kolejny dzień w centrum uwagi znajduje się MERCATOR Medical, którego rynek wycenia już na ponad 4 mld zł.
  • Mercator Medical ma umowy na dostawy rękawic o wartości 350 mln zł

    MERCATOR Medical Thailand, spółka zależna MERCATOR Medical, zawarł z Unispace Health Pty Limited dwie umowy dostawy rękawic swojej produkcji. Łączna wartość dostaw objętych umowami wynosi ok. 350,17 mln zł, tj. przekracza 10 proc. wartości skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży MERCATOR Medical za okres czterech ostatnich kwartałów obrotowych.

  • Fala wyprzedaży dotarła na europejskie giełdy, w grze Gaming Factory i Lotos Piątkowa sesja w Warszawie nie mogła rozpocząć się inaczej niż od spadków. Wyboru inwestorom nie pozostawiło Wall Street, gdzie dzień wcześniej główne indeksy zanotowały ponad 1-proc. spadki.
  • Kontrofensywa podaży na WIG20, w grze Mercator, XTB i Altus TFI Warszawskie byki zderzyły się z falą wyprzedaży na europejskich parkietach. Jeszcze rano próbowały walczyć o wzrostową sesję, ale ostatecznie musiały odpuścić. Oby tylko nie za bardzo, bo sytuacja na wykresie WIG20 mocno się skomplikuje.

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR