Prezes Mercator Medical kupił akcje spółki za ok. 300 tys. zł w maju i kwietniu

Omawiane walory:

Prezes Mercator Medical, Wiesław Żyznowski, kupił podczas sesji giełdowych 42.612 akcji spółki po średniej cenie 5,83 zł za akcję (zakres 5,66-6,01 zł) w maju. W kwietniu było to 5.000 akcji po średniej cenie 8,51 zł (zakres 7,91-9,4 zł). Łącznie oznacza to zakup ponad 47,6 tys. akcji za 291 tys. zł. Kurs akcji spółki rośnie dziś o blisko 7 proc.

Fot. spółka

Po publikacji wstępnych, szacunkowych danych finansowych za pierwszy kwartał 2019 roku giełdowy kurs akcji spółki Mercator Medical, dostawcy rękawic jednorazowych na rynkach blisko 70 krajów świata, mocno się obniżył. W rezultacie rynkowa wycena to obecnie około 65 mln zł, podczas gdy w 2018 roku Grupa Mercator Medical zanotowała 420,4 mln zł przychodów (+40 proc. r/r) i 30,6 mln zł wyniku EBITDA (+112 proc. r/r), a w IV kw. została uruchomiona ostatnia linia wytwórcza nowej fabryki rękawic z lateksu syntetycznego (inwestycja warta 117 mln zł). Niemniej, w I kwartale br. nastąpiła kumulacja negatywnych zjawisk, przez co wynik netto pogorszył się o 7,9 mln zł (do -3 mln zł), a wartość EBITDA spadła o 77 proc., do 1,8 mln zł przy utrzymaniu wysokiego wzrostu skali biznesu (121 mln zł, +36 proc. r/r).

– Podjęte działania dostosowawcze wobec zmian rynkowych przynoszą efekty, a naszym celem jest widoczna poprawa rezultatów już od drugiego kwartału. Spadek kursu akcji od marca o około 60 proc. odczytuję jako pogłębienie niedowartościowania spółki na GPW. Wykorzystuję tę sytuację – skomentował Wiesław Żyznowski.

Grupa Mercator Medical podaje, że jest liderem w Polsce oraz jednym z kluczowych graczy w Europie Środkowo-Wschodniej na rynku jednorazowych rękawic medycznych. Należy do niej zakład produkcyjny w Tajlandii. Grupa działa globalnie w ponad 50 krajach. W 2013 r. spółka debiutowała na GPW.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT mercator, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR