Prezes Play: Ceny usług komórkowych będą rosły m.in. przez zmiany w użytkowaniu

Omawiane walory:

Ceny usług telefonii komórkowej będą rosły w Polsce w najbliższych latach ze względu na zmiany w sposobie użytkowania technologii, w tym większe zużycie danych, a także ze względu na wzrost cen innych grup towarów oraz poziomu dochodów w Polsce, uważa prezes P4 Jean-Marc Harion.

Play,usługi,ceny,Jean,Marc,Harion

Jean-Marc Harion jest członkiem zarządu P4 sp. z o.o. (Play) od lipca 2018 r. Pełni także funkcję dyrektora generalnego i prezesa zarządu.

– Klienci spodziewają się wzrostu cen w nadchodzących miesiącach i latach – z dwóch głównych powodów. Po pierwsze, używają coraz więcej danych. […] Po drugie, ceny usług telekomunikacyjnych w Polsce osiągnęły niski poziom, a obecnie wiele cen rośnie, wzrastają też płace – powiedział Harion podczas konferencji prasowej.

>> Promocja: tylko do końca listopada 12 miesięcy abonamentu w cenie 6! >> Sprawdź co zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Według niego, zmiany te należy traktować przede wszystkim jako przejście do nowych planów, które sprostają oczekiwaniom klientów dotyczących np. danych mobilnych.

Średnie ARPU (przychód na użytkownika) Play wzrosło w III kw. br. o 2,8 proc. r/r do poziomu 33,40 zł, a w okresie 9 miesięcy br. – o 1,4 proc. r/r do 32,70 zł.

Play Communications jest właścicielem 100 proc. udziałów w P4 (Play), która jest operatorem telefonii komórkowej Play. Spółka zadebiutowała na GPW w lipcu 2017 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT play, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR