Prezydent: Nie ma wątpliwości, że kryzys będzie głęboki

Kryzys gospodarczy, wywołany epidemią koronawirusa będzie głęboki, uważa prezydent Andrzej Duda.

Duda, prezydent, kryzys, gospodarka

Fot. fb/Andrzej Duda

– Nikt nie ma wątpliwości, że ten kryzys wywołany przez koronawirusa będzie głęboki, będzie głęboki na całym świecie. Dotyka także Polskę, wszyscy widzimy jaka jest sytuacja – powiedział prezydent po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego, na której omawiano rozwiązania, jakie mają znaleźć się w tzw. tarczy antykryzysowej, której założenia przedstawiono w ubiegłym tygodniu.

Przypomniał, że „jest to plan działań gospodarczych, działań, które mają ochronić miejsca pracy, działań, które mają ochronić interesy polskich przedsiębiorców”.

– W wielu przypadkach – mamy nadzieję – zapewnią możliwość dalszego bytu i powrotu stopniowego naszej gospodarki do stanu gospodarki dobrze funkcjonującej – dodał.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Poinformował, że „prace nad tymi rozwiązaniami toczą się nadal”, a w projekcie „będą uwzględniane zasadne uwagi opozycji”.

Zdaniem prezydenta specustawa, dotycząca działań osłonowych dla przedsiębiorców powinna także objąć rolników. „To nie jest tak, że rolnicy zostaną pozostawieni sami sobie. Te zapisy będą w ustawie, nie wyobrażam sobie, żeby było inaczej” – powiedział.

Zaznaczył, że oprócz zwolnień ze składek na ubezpieczenia społeczne, odprowadzanych do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych , należy także zwolnić rolników ze składek w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Wyraził nadzieję, że jeszcze w tym tygodniu projekt działań osłonowych dla przedsiębiorców będzie procedowany na posiedzeniu Sejmu. Najbliższe posiedzenie izby niższej zaplanowano na 26 marca.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR