Profil Zaufany ma już 4 mln Polaków

Profil Zaufany założyło 4 mln Polaków, w tym 1,26 mln tylko w 2019 r., podało Ministerstwo Cyfryzacji.

fot. fb/Ministerstwo Cyfryzacji. Marek Zagórski Minister Cyfryzacji

Profil Zaufany to środek identyfikacji elektronicznej. Dzięki niemu możemy potwierdzić swoją tożsamość w internecie, co w praktyce umożliwia np. podpisanie online pisma/wniosku do urzędu, skorzystanie z wielu innych e-usług (możliwość sprawdzenia historii pojazdu, liczby posiadanych punktów karnych, czy zgłoszenia utraty dowodu osobistego). To także jedyny sposób na zalogowanie się do państwowych serwisów – np. Internetowego Konta Pacjenta, gdzie znajdziemy historię leczenia. Profil Zaufany jest także niezbędny do tego, by zalogować się w aplikacji mObywatel.

– Przyrost liczby użytkowników Profilu Zaufanego to najlepszy dowód na to, że e-administracja działa coraz lepiej. Stale pracujemy nad tym, by przybywało spraw, które dzięki niemu możemy załatwić – powiedział minister cyfryzacji Marek Zagórski.

– Mamy nadzieję, że już wkrótce Profil Zaufany będzie jeszcze popularniejszy. Dzięki czemu jeszcze więcej osób będzie korzystało z naszych e-usług. Sejm pracuje już nad projektem ustawy wdrażającej rozwiązania dotyczące tzw. e-zdrowia. Po jej wejściu w życie pracownik przychodni, lekarz, pielęgniarka, położna – którzy otrzymają odpowiednie uprawnienia – będą mogli potwierdzać Profile Zaufane. To duża i ważna zmiana – dodał minister.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR