Protektor proponuje 7-proc. stopę dywidendy

Omawiane walory:

Giełdowy producent obuwia ochronnego zgłosił gotowość wypłaty 0,23 zł na akcję. Stopa dywidendy robi wrażenie, ale jest niższa o ubiegłorocznej. Ostateczna decyzja zapadnie na czerwcowym walnym.

Protektor zwołał walne na 26 czerwca. Jeden z projektów uchwał dotyczy wypłaty dywidendy z zysku za 2014 r. Spółka chce przeznaczyć na ten cel 4,37 mln zł – 77,3 proc. zysku. W przeliczenia na akcję byłoby to 0,23 zł. Proponowanym dniem dywidendy jest 26 czerwca. Pozostała kwota 1,29 mln zł (22,7 proc. zysku) miałaby trafić na kapitał zapasowy.

W zeszłym roku spółka płaciła 0,27 zł dywidendy na akcję, a stopa przekraczała 8 proc. Natomiast poprzedni podział zysku pomiędzy akcjonariuszy miał miejsce w 2005 r. – 0,30 zł na akcję.

– Informacja neutralna, gdyż dywindenda w przeliczeniu na akcję jest niższa od ubiegłorocznej, kiedy to wypłacono 0,27 zł. Co prawda biorąc pod uwagę wczorajszy kurs to stopa dywidendy (DY) kształtuje się na poziomie 7 proc. – ocenia Marcin Stebakow, analityk DM BPS.

W 2014 roku zysk netto grupy wzrósł w ujęciu r/r o 23 proc. do 5,9 mln zł przy spadających przychodach o 4 proc. do 100,9 mln zł. W I kwartale także wystąpił regres w przychodach – spadły z 26,6 mln zł do 25,98 mln zł. Natomiast zysk EBIT urósł o 35 proc. do 4,3 mln zł, a netto o 47 proc. do 2,4 mln zł. Gorszy był natomiast cash flow operacyjny. Był ujemny i wyniósł -1,7 mln zł wobec 0,9 mln zł na plusie rok wcześniej. Na koniec marca środki pieniężne i ich ekwiwalenty opiewały na 2,35 mln zł, a na koniec 2014 roku było to 4,59 mln zł.

Dziś akcje spółki lekko zyskują na wartości. W tym roku notowania Protektora zyskały 20 proc. Natomiast w skali roku nie jest już tak dobrze, gdyż zwyżka sięga niespełna 3 proc.>> Odwiedź forumowy wątek dedykowany akcjom Protektora

wykres_protektor

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT protektor, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR