Przychody Asbisu wzrosły wstępnie o ok. 12 proc. r/r do ok. 221 mln USD w październiku

Omawiane walory:

Asbis Enterprises Plc wypracował w październiku 2020 r. skonsolidowane przychody na poziomie ok. 221 mln USD wobec 197 mln USD rok wcześniej, co oznacza wzrost o ok. 12 proc. r/r, podała spółka, prezentując wstępne dane szacunkowe.

asbis

(Fot. spółka)

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z przychodów w październiku. Przed nami publikacja wyników sprzedaży za dwa najbardziej intensywne miesiące w roku, które już trwają, Pracujemy na pełnych obrotach, w każdym z krajów, w których jesteśmy obecni. Ten rok jest inny niż wszystkie. Dla Asbis to przede wszystkim koncentracja na marżach i zyskowności. Konsekwentnie realizujemy nasze założenia, generując wysokie zyski, którymi jak zwykle chcemy podzielić się z naszymi inwestorami Już w grudniu wypłacimy dywidendę zaliczkową z zysków za 2020 rok. Dzień ustalenia praw do dywidendy to 7 grudnia – powiedział dyrektor generalny i przewodniczący rady dyrektorów Asbis Enterprises Plc Siergiej Kostevitch, cytowany w komunikacie.

– Produktami, które były największymi czynnikami wzrostu przychodów w październiku były smartfony oraz akcesoria, takie jak AirPods, które zanotowały wzrost ponad 100-procenowy w porównaniu do października 2019 r. Oprócz tego najlepiej sprzedały się procesory i inne akcesoria – dodał Kostevitch.

Asbis Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. Przychody ze sprzedaży wyniosły 1,91 mld USD w 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o asbis)

 • Przedświąteczne wzrosty na GPW, w centrum uwagi CD Projekt i Asbis

  To ostania sesja na GPW przed świętami. Kolejna dopiero w poniedziałek 28 grudnia. Powściągnięcie emocji i niewielkie zmiany indeksów wydają się więc czymś naturalnym w tej sytuacji. Z drugiej strony są też pewne ryzyka czyhające na inwestorów, więc realizacja porannych zysków w drugiej połowie dnia nie byłaby niczym dziwnym.

 • Asbis podniósł prognozę zysku netto na 2020 rok do 32-34 mln USD

  ASBIS Enterprises Plc podwyższył prognozę zysku netto na 2020 rok do 32-34 mln USD, w porównaniu do 23-25 mln USD prognozowanych w październiku br. Przychody ze sprzedaży pozostają na poziomie pierwotnej prognozy, tj. 2-2,2 mld USD.

 • Asbis: Przychody wzrosły wstępnie o ok. 49 proc. r/r do ok. 302 mln USD w listopadzie

  ASBIS Enterprises Plc wypracował w listopadzie 2020 roku skonsolidowane przychody na poziomie ok. 302 mln USD wobec 202 mln USD rok wcześniej, co oznacza wzrost o około 49 proc., podała spółka, prezentując wstępne dane szacunkowe.

 • 10 spółek, które jeszcze w tym roku wypłacą dywidendę

  W ostatnich tygodniach 2020 roku garść spółek planuje wypłatę dywidendy. W kalendarium jest jeszcze 10 propozycji, z czego dwie to dywidendy o dwucyfrowej stopie. StockWatch.pl sprawdził, które spółki sypną groszem na święta.

 • Kurs akcji Asbisu śrubuje rekordy po wynikach za III kwartał

  Dystrybutor produktów IT wypracował mocne wyniki finansowe zarówno w okresie trzech kwartałów tego roku, jak i w samym III kwartale 2020 r. Przychody ze sprzedaży za okres I-III kw. 2020 r. wyniosły ponad 1,5 mld USD w porównaniu do blisko 1,3 mld USD w analogicznym okresie ubiegłego roku, co oznacza wzrost o 20 proc. Zysk netto w tym czasie podwoił się i wyniósł 15,1 mln USD, w porównaniu do 7,2 mln USD w okresie I-III kw. 2019 roku.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR