PunkPirates wyprodukuje grę VR na rynek chiński

Omawiane walory:

Warszawska spółka specjalizująca się w produkcji i wydawaniu gier VR, podpisała umowę na produkcję gry Escape Room VR: Stories w chińskiej wersji językowej na urządzenia Pico Neo 2. Kurs akcji spółki rośnie dziś o blisko 3 proc.

Punk,Pirates,wyprodukuje,grę,VR,chiny

Fot. Pexels

Zgodnie z umową produkcja gry zostanie wykonana w całości przez PunkPirates. Z kolei Pico Interactive będzie ponosić wszystkie koszty związane z produkcją, wprowadzeniem jej do dystrybucji oraz tłumaczeniem na język chiński. Pico Interactive będzie też odpowiedzialny za marketing i promocję gry na rynkach, na których jest aktywny.

– Zawarcie umowy jest istotnym kamieniem milowym w naszej strategii polegającej na ekspansji na rynki azjatyckie oraz przenoszenia posiadanych gier na nowe urządzenia VR. Dzięki współpracy z Pico Interactive zyskujemy ekspozycję na rynek graczy azjatyckich, głównie chińskich. Gogle Pico Neo 2 są urządzeniem samodzielnym, wygodnym w użyciu, bo nie wymagają podpięcia pod PC, ponadto samodzielne gogle stanowią około połowę obecnie sprzedawanych urządzeń VR, więc dostrzegamy tu spory potencjał monetyzacyjny – powiedział Leszek Krajewski, członek zarządu PunkPirates.

Escape Room VR: Stories to gra logiczna korzystająca z popularnej formy rozrywki, polegającej na wydostaniu się z zamkniętego pomieszczenia. Gra obecnie jest dostępna na Oculus Rift, HTC Vive oraz Windows Mixed Reality. W najbliższym czasie zostanie udostępniona również posiadaczom urządzeń Valve Index oraz Oculus Quest. Dotychczasowa sprzedaż serii gier “Escape Room VR” w lipcu b.r. przekroczyła 90 tys. sztuk.

Gra zostanie wydana w terminie do dnia 15 października 2020 roku.

Pico Interactive jest producentem samodzielnych urządzeń VR skierowanych głównie dla użytkowników na rynku azjatyckim, głównie chińskim. Samodzielne urządzenia VR w 2019 r. wg szacunków Statista stanowiły ok. 50 proc. globalnego wolumenu sprzedaży wszystkich urządzeń VR i były najpopularniejszą na świecie platformą sprzętową tego typu.

PunkPirates specjalizuje się w produkcji i wydawaniu gier Virtual Reality. Spółka ma w obecnym planie pięć tytułów, które planuje wydać do końca I kwartału 2021 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT punkpirat, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR