R22 miało blisko 4 mln zł zysku netto w III kwartale roku obrotowego

Omawiane walory:

R22 odnotowało 3,89 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. roku obrotowego 2019/2020 (tj. styczeń - marzec 2020 r.) wobec 3,4 mln zł zysku rok wcześniej.

r22,wyniki, technologie, akcje

Fot. R22

Zysk operacyjny wyniósł 9,41 mln zł wobec 7,14 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 49,49 mln zł w III kw. roku obrotowego 2019/2020 wobec 37,26 mln zł rok wcześniej.

Grupa osiągnęła 13,9 mln zł znormalizowanej EBITDA. Oznacza to wzrost r/r o 30 proc..

Początek 2020 r. to okres ważnych wydarzeń w obszarze hostingu. Jeszcze w styczniu spółka zrealizowała opcję wykupu mniejszościowych udziałów w tym segmencie, dzięki czemu R22 kontroluje 100 proc. segmentu. Już po zakończeniu I kwartału – na początku kwietnia grupa uruchomiła nowa markę hostingową cyber_Folks.

– cyber_Folks to marka tworzona przez ludzi, dla ludzi. W jej centrum jest człowiek, zarówno klient korzystający z naszych usług, jak i nasz zespół, który jako jego przyjaciel i specjalista, zapewnia mu najlepsze wsparcie. Uruchomienie nowej marki to krok milowy w unifikacji marek hostingowych na wszystkich rynkach. To również element kompleksowej zmiany komunikacji usług hostingowych, sprzedaży domen i wsparcia firm w obecności i sprzedaży online – powiedział prezes Jakub Dwernicki.

>> Lider hostingu na kredytowym dopingu – omówienie sprawozdania finansowego R22 po III kw. 2019 r.

Pierwsze miesiące 2020 r. to również okres rozwój epidemii koronawirusa SARS-CoV-2, która istotnie wpłynęła na sytuację społeczną i gospodarczą w kraju. Miała też wpływ na działalność operacyjną Grupy R22.

– W ostatnim czasie odnotowaliśmy wzmożone zainteresowanie naszymi usługami. W szczególności należy wspomnieć o rekordowej liczbie wysłanych komunikatów SMS i e-mail na początku marca. Również w kolejnych tygodniach wolumeny wysyłek pozostały na wysokim poziomie, co wynika przede wszystkim z większej aktywności konsumentów w obszarze zakupów internetowych. Wierzę, że w średnim i długim terminie epidemia i tzw. lockdown przełożą się na zwiększone zainteresowanie rozwiązaniami w obszarze automatyzacji i cyfryzacji procesów biznesowych – dodał Dwernicki.

W segmencie omnichannel communication przychody grupy w III kw. r. obr. 2019/2020 wzrosły o 47 proc. r/r i wyniosły 23 mln zł, w tym czasie zysk EBITDA wzrósł o 62 proc. r/r do 5,6 mln zł. Natomiast w segmencie hostingu wynik EBITDA wyniósł 7,2 mln zł (wzrost o 16 proc. r/r), przy przychodach na poziomie 23,1 mln zł (wzrost o 27 proc. r/r).

– Z każdym kolejnym okresem osiągamy coraz lepsze wyniki finansowe. Co ważne to zdrowy wzrost, który ma przełożenie na generowaną gotówkę. Podtrzymujemy nasze deklaracje o chęci dzielenia się zyskiem z akcjonariuszami – podsumował prezes.

W I-III kw. roku obrotowego 2019/2020 (od 1 lipca 2019 do 31 marca 2020 r.) spółka miała 11,03 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 8,27 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 141,68 mln zł w porównaniu z 105,54 mln zł rok wcześniej.

W ujęciu jednostkowym strata netto w I-III kw. roku obrotowego 2019/2020 wyniosła 0,03 mln zł wobec 1,32 mln zł straty rok wcześniej.

Grupa R22 to holding spółek technologicznych. Grupa koncentruje się na skalowalnych usługach oferowanych w modelu abonamentowym oraz SaaS (ang. Software as a Service), prowadząc działalność w ramach całego łańcucha wartości – od tworzenia własnych rozwiązań, przez ich utrzymanie od strony technologicznej, po kompleksową sprzedaż i obsługę klienta. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od grudnia 2017 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT R22, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • R22 zapowiada wypłatę wyższej r/r dywidendy za rok obrotowy 2019/2020

  R22 zakłada wypłatę dywidendy z zysku za rok obrotowy 2019/2020, poinformował prezes Jakub Dwernicki. Zapowiedział, że kwota dywidendy będzie wyższa niż w poprzednim roku.

 • Szybka realizacja zysków i do góry, w grze Enter Air i Sanwil

  Początek wtorkowej sesji na GPW upłynął pod znakiem szybkiej realizacji porannych zysków, ale nastroje na globalnych rynkach dalej pozostają dobre, przez co wszystkie warszawskie indeksy wciąż mają duże szanse zamknąć dzień na solidnych plusach.

 • R22 zapłaci niższy podatek CIT dzięki uldze IP Box

  Grupa technologiczna otrzymała indywidualną interpretację związaną z zastosowaniem tzw. IP Box, czyli ulgi umożliwiającej preferencyjne opodatkowanie dochodów wytwarzanych przez prawa własności intelektualnej. Dzięki niej zyski osiągane z autorskich platform Redlink oraz EmailLabs będą opodatkowane stawką 5 proc. W odniesieniu do rozliczenia podatkowego za 2019 r. oznacza to niższe zobowiązanie CIT o 1,2 mln zł.

 • WIG20 zaczyna się urządzać poniżej 2.000 pkt., w grze Rainbow Tours i Wirtualna Polska

  Epidemia koronawirusa spędza sen z powiek inwestorom z GPW. Na warszawskim parkiecie jest czerwono, a indeks WIG20 urządza się poniżej 2.000 pkt. i jest jednym z najsłabszych w Europie. W dalszym ciągu gorąco jest na Rainbow Tours, Enter Air i Mercatorze, do których dołączyła Wirtualna Polska, R22 i Asseco SEE.

 • R22 poprawił zyski w II kwartale roku obrotowego 2019/2020

  R22 odnotowało 3,77 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. roku obrotowego 2019/2020 (tj. w IV kw. roku kalendarzowego 2019) wobec 2,14 mln zł zysku rok wcześniej. Kurs akcji spółki rośnie o blisko 5 proc.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR