R22 poprawił zyski w II kwartale roku obrotowego 2019/2020

Omawiane walory:

R22 odnotowało 3,77 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. roku obrotowego 2019/2020 (tj. w IV kw. roku kalendarzowego 2019) wobec 2,14 mln zł zysku rok wcześniej. Kurs akcji spółki rośnie o blisko 5 proc.

r22,wyniki, akcje

Fot. R22

Zysk operacyjny wyniósł 8,81 mln zł wobec 5,55 mln zł zysku rok wcześniej.

Natomiast skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 47,75 mln zł w II kw. 2019 r. w porównaniu do 37,24 mln zł w roku poprzednim.

W I poł. r.obr. 2019/2020 (tj. w II poł. roku kalendarzowego 2019) spółka miała 7,14 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 4,87 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 92,19 mln zł w porównaniu z 68,27 mln zł w roku poprzednim.

– Zarówno w ujęciu kwartalnym, jak i całego półrocza osiągnęliśmy imponujące dynamiki wzrostu. W samym II kwartale osiągnęliśmy 47,8 mln zł przychodów, o 28 proc. więcej niż rok wcześniej. Znormalizowany zysk EBITDA wyniósł 13,7 mln zł i był o 44 proc. większy niż rok wcześniej, natomiast zysk netto wzrósł o 73 proc. i wyniósł 5,5 mln zł – czytamy w komentarzu zarządu.

>> Lider hostingu na kredytowym dopingu – omówienie sprawozdania finansowego R22 po III kw. 2019 r.

Podkreślono, że wzrost wyniku z I kwartału br. na II kwartał został wypracowany na tej samej bazie – bez realizacji akwizycji. W tym okresie przychody wzrosły o 7 proc. kw/kw, a zysk netto o 13 proc. kw/kw.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I poł. r.obr. 2019/2020 wyniósł 0,63 mln zł wobec 0,77 mln zł straty rok wcześniej.

Grupa R22 to holding spółek technologicznych. Grupa koncentruje się na skalowalnych usługach oferowanych w modelu abonamentowym oraz SaaS (ang. Software as a Service), prowadząc działalność w ramach całego łańcucha wartości – od tworzenia własnych rozwiązań, przez ich utrzymanie od strony technologicznej, po kompleksową sprzedaż i obsługę klienta. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od grudnia 2017 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT R22, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • WIG20 zaczyna się urządzać poniżej 2.000 pkt., w grze Rainbow Tours i Wirtualna Polska

  Epidemia koronawirusa spędza sen z powiek inwestorom z GPW. Na warszawskim parkiecie jest czerwono, a indeks WIG20 urządza się poniżej 2.000 pkt. i jest jednym z najsłabszych w Europie. W dalszym ciągu gorąco jest na Rainbow Tours, Enter Air i Mercatorze, do których dołączyła Wirtualna Polska, R22 i Asseco SEE.

 • Złota lista GPW, czyli 30 spółek na historycznych szczytach

  Tylko w tym roku notowania akcji 30 spółek wyznaczyły nowe historyczne szczyty. Jeśli ktoś zamierza szukać rynkowych mistrzów, to powinien zacząć od indeksu maluchów. To właśnie z tego segmentu pochodzi aż połowa rekordzistów.

 • R22 wykupi mniejszościowe udziały w segmencie hostingu Grupa technologiczna skorzystała z opcji wykupu mniejszościowych udziałów w segmencie hostingu. Dzięki planowanej na 31 stycznia transakcji udział R22 w segmencie hostingu wzrośnie do 100 proc.
 • Akcjonariusze R22 przyklepali wypłatę pierwszej dywidendy

  Akcjonariusze R22 zdecydowali o wypłacie 4,23 mln zł dywidendy, czyli 0,30 zł dywidendy na akcję, z zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej wysokości 11,6 mln zł, wypracowanego w roku obrotowym, zakończonym 30 czerwca br.

 • Miliard w dywidendach

  Jeszcze w tym roku do podziału między akcjonariuszy może trafić ponad 1,1 mld zł. StockWatch.pl znalazł garść spółek, które przez rynkową bessę przechodzą suchą stopą, a do tego płacą ponadprzeciętną dywidendę. 


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR