Redan przesunął termin wykupu obligacji na koniec lipca

Omawiane walory:

Producent odzieży przekonał obligatariuszy do przesunięcia terminu spłaty zobowiązań. Informacja dodała otuchy notowaniom Redanu. We wtorek akcje spółki kolejną sesję z rzędu zyskują na wartości.

Zarząd Redanu poinformował, że 15 lipca wierzyciele spółki podpisali aneks zmieniający do umowy dotyczącej procesu uzgodnień zasad spłat zadłużenia finansowego z 21 grudnia 2012 r. Wprowadzona zmiana przedłużyła okres obowiązywania umowy do lipca 2013 r.>> Komunikat znajdziesz tutaj.

Redan zawarł obligatariuszami posiadającymi obligacje serii D kolejną umowę w sprawie zmiany warunków emisji tych obligacji, polegającą na przesunięciu terminu wykupu z 15 lipca na 31 lipca 2013 r. oraz na wprowadzeniu czwartego okresu odsetkowego od 16 lipca do 31 lipca 2103 r.

– Spółka po raz kolejny przesuwa termin spłaty zadłużenia finansowego związanego z obligacjami, tym samym zyskuje czas. Sądzimy, iż w kolejnych miesiącach sytuacja ta może się powtórzyć, gdyż generowanie gotówki zależeć będzie od kondycji biznesu spółki. Jak to wyglądało w 2Q’13 i całym półroczu dowiemy się 28 sierpnia 2013 r. – mówi Marcin Stebakow, analityk DM Banku BPS.

Odzieżowa spółka w I kwartale 2013 r. w ujęciu r/r zanotowała 12-proc. wzrost przychodów do 98 mln zł. Na poziomie netto spółka miała 3,1 mln zł straty, co jest wynikiem lepszym niż rezultat z okresu bazowego (strata 5,5 mln zł). Wynik operacyjny również był na minusie. W I kwartale Redan wykazał 2,9 mln straty EBIT wobec 6,5 mln zł na minusie przed rokiem.

Redan na rynku długu posiada obecnie jedną serię obligacji z serii C pod symbolem RDN0814 o wartości 8,5 mln zł. Termin wykupu przypada dopiero 23 sierpnia 2014 r. Papiery nie są zabezpieczone. Na Catalyst obligacje z serii C są notowane po 99 proc. nominału.

>> Sprawdź wszystkie najważniejsze parametry obligacji Redanu oraz daty wypłaty odsetek. >> Zobacz kalkulator rentowności dla obligacji serii C (RDN0814).

Pozytywnie na informację o porozumieniu z wierzycielami zareagował także kurs akcji. Walory Redanu zyskiwały na początku wtorkowej sesji kilka procent. W lipcu akcje producenta odzieży podrożały z 1,10 zł do nawet 1,39 zł. Jeszcze lepiej prezentuje się stopa zwrotu liczona od początku roku – notowania urosły o ponad 60 proc. >> Sprawdź też walor od strony technicznej w serwisie ATTrader.pl

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o redan)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR