Rekomendacja z wysoką wyceną rozkręciła kurs akcji Vindexusa

Omawiane walory:

DM IDM widzi ponad 80-proc. potencjał w akcjach spółki funkcjonującej na rynku wierzytelności. Raport błyskawicznie podziałał na wyobraźnię inwestorów. Na wtorkowej sesji akcje Vindexusa rosną w dwucyfrowym tempie i należą do ścisłego grona liderów głównego parkietu.

Spółki finansowe dalej cieszą się uznaniem brokerów. Niedawno DM Banku BPS rozpoczął wydawanie rekomendacji dla MW Trade i Magellana od zalecenia kupuj. We wtorek na rynek trafił raport dla Vindexusa z identycznym wskazaniem autorstwa DM IDM. Biuro w inauguracyjnej rekomendacji wyznaczyło cenę docelową na 10,50 zł. Jak podaje PAP, autorom raportu podoba się ostrożne podejście biznesowe prezentowane przez zarząd, obiecujące perspektywy rozwoju oraz obecna przyzwoita efektywność spółki. Prognozują, że w tym roku Vindexus zanotuje 10,8 mln zł zysku netto, 15,7 mln zł zysku operacyjnego oraz 48,7 mln zł przychodów.

Działalność spółki opiera się przede wszystkim na zakupie portfeli wierzytelności i dalszej ich egzekucji na własny rachunek oraz na windykacji na zlecenie. Do swojej działalności podchodzą innowacyjnie, adaptując najnowsze rozwiązania prawne i organizacyjne. W zeszłym roku narastająco po trzech kwartałach spółka uzyskała 29,5 mln zł przychodów z działalności operacyjnej wobec 22,6 mln zł sprzed roku. Zysk EBIT wzrósł z 8,2 mln zł do 9,97 mln zł, a na czysto zarobiła 5,8 mln zł (+16 proc. r/r). Vindexus w ostatnim raporcie kwartalnym poinformował, że wyniki za trzy kwartały 2013 r. wskazują, iż uzyskane w 2013 roku przez grupę przychody z windykacji wierzytelności własnych oraz zysk netto będą najwyższe w jej historii. Według zarządu, z uwagi na posiadane wierzytelności wyniki w dalszym ciągu będą cechowały się dużą dynamikę wzrostu. Skonsolidowany raport za IV kwartał ubiegłego roku zostanie opublikowany 28 lutego.

>> Zobacz analizę wskaźnikową spółki przed wynikami za IV kwartał 2013 r. >> Wszystkie najważniejsze informacje na temat Vindexusa znajdziesz na stronie spółki w serwisie StockWatch.pl

We wtorek akcje spółki zyskują kilkanaście procent i kontynuują wzrostową passę z ostatnich tygodni. W około trzy tygodnie notowania Vindexusa urosły o ponad 40 proc. Natomiast w zeszłym roku uzyskały 64-proc. stopę zwrotu.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT vindexus, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR