Rekordowa frekwencja na Dniu Inwestora Indywidualnego spółek Grupy PCC

Omawiane walory: ,

Już czwarty rok z rzędu spółki giełdowe Grupy PCC gościły Inwestorów na terenie dolnobrzeskiego parku chemicznego. Spotkanie miało miejsce w siedzibie PCC Rokita. Dzień Inwestora w tym roku zachęcił do przyjazdu rekordową ilość osób. Słoneczną, pierwszą październikową sobotę ponad 150 gości z całego kraju postanowiło spędzić w towarzystwie organizatorów spotkania, które miało trzy odsłony.

Komunikat prasowy

W pierwszej części spotkania zarządy spółek (PCC Rokita, PCC Exol, PCC CP Kosmet oraz PCC Autochem) przedstawiły nie tylko sytuacje za ostanie sześć miesięcy. Zgromadzeni goście mieli okazję także usłyszeć informacje o postępie w realizowanych inwestycjach, jak również o najbliższych planach inwestycyjnych. Wizyta na terenie „dolnośląskiego zagłębia chemicznego” najlepiej oddała stan zaawansowania kolejnych inwestycji, w tym w szczególności tych związanych z rozwojem PCC Rokita w obszarze poliuretanów czy też z rozwojem PCC EXOL w zakresie łagodnych, nowoczesnych surowców kosmetycznych. Goście ponownie mieli okazję stwierdzić osobiście, jak duży postęp w realizacji inwestycji może nastąpić w trakcie zaledwie jednego roku, który upłynął od poprzedniego Dnia Inwestora. Spotkanie zwieńczyły dyskusje w kuluarach, gdzie zarządzający spółkami pozostawali przez cały czas do dyspozycji Inwestorów. Goście chętnie korzystali z możliwości bezpośredniego kontaktu, który zarówno dla spółek, jak i dla odwiedzających, jest esencją Dnia Inwestora.

Spółki Grupy PCC w Brzegu Dolnym obecne na rynku kapitałowym cyklicznie organizują spotkania z inwestorami indywidualnymi, którym tym samy stwarzają możliwość bycia niejako w sercu prowadzonej działalności. Tam, gdzie na co dzień podejmowane są decyzje co do dalszych kierunków rozwoju biznesu i gdzie powstają najpierw pomysły, a w ślad za nimi produkty, pozwalające na tak dynamiczny rozwój. Bezpośredni udział w tym rozwoju mają Inwestorzy, którzy zaufali spółkom z Grupy PCC i zdecydowali się na powierzenie im swojego kapitału.

– Jest dla nas zaszczytem móc co roku gościć naszych Inwestorów. Tegoroczna edycja Dnia Inwestora spotkała się z ponadprzeciętnym zainteresowaniem, z roku na rok rośnie liczba odwiedzających. Notowane na parkiecie podstawowym GPW spółki PCC Rokita i PCC EXOL odnotowały w ostatnim okresie historycznie najwyższe wyniki finansowe. W ciągu ostatnich pięciu lat w ramach 16 emisji obligacji pozyskaliśmy łącznie ponad 300 mln zł. Wykupiliśmy obligacje o łącznej wartości prawie 90 mln zł. – mówi Rafał Zdon, Wiceprezes Zarządu PCC Rokita.

PCC Rokita jest pionierem na rynku obligacji detalicznych i od ponad 5 lat regularnie je emituje. W tym roku do grona emitentów papierów dłużnych dołączyła także spółka PCC EXOl. Obie spółki mają obecnie czynne prospekty emisyjne obejmujące kwoty, pozwalające jeszcze na kolejne emisje obligacji.

 

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT pccexol, PCCRokita, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR