Rekordowy listopad w Omnioxy. Spółka przyspieszyła też plany debiutu na NC i produkcji koncentratorów tlenu

Omawiane walory:

Do 11 grudnia trwają zapisy na akcje gdyńskiego dostawcy komór hiperbarycznych. W reakcji na sygnały inwestorów spółka postanowiła znacznie przyspieszyć plany debiutu na NewConnect. Listopad przyniósł też wysyp nowych informacji. Omnioxy zostało fizjo-partnerem Arki Gdynia, otrzymało dotację na ekspansję na rynku norweskim, postanowiło uruchomić produkcję koncentratorów tlenu oraz zanotowało rekordową sprzedaż.

Omnioxy jest dostawcą łagodnych komór hiperbarycznych, wykorzystywanych do tlenoterapii hiperbarycznej, czyli zabiegu wspierającego regenerację i rekonwalescencję osób w każdym wieku. Założyciele chcą postawić kolejny krok w rozwoju: otworzyć linię produkcyjną nowych modeli łagodnych komór hiperbarycznych w Polsce i rozpocząć ekspansję w Europie. W związku z pandemią i ogromnym popytem, spółka postanowiła rozszerzyć wdrażane aktualnie plany uruchomienia produkcji komór hiperbarycznych o specjalną linię do produkcji koncentratorów tlenu. Tylko od 19 października do 26 listopada br. firma sprzedała 108 sztuk koncentratorów marki Philips za łączną kwotę 558 tys. zł netto.

– Od połowy października zapotrzebowanie na nie było tak duże, że zdecydowaliśmy o poszerzeniu naszych planów o produkcję koncentratorów tlenu obok zaplanowanej wcześniej na przyszły rok produkcji komór hiperbarycznych. Decyzja przyszła naturalnie, ponieważ każdy generator komory hiperbarycznej zawiera w sobie koncentrator tlenu. Mamy więc dostęp do odpowiedniej technologii. Brakuje tylko opracowania obudowy i automatyki – mówi Adam Cegielski, prezes Omnioxy SA.

Większość koncentratorów obecnych na polskim rynku pochodzi z Chin lub USA. Urządzenia, ze względu na swoją wagę i gabaryty, transportowane są drogą morską – przesyłki lotnicze generują zbyt duże koszty i nie są praktykowane, stąd długi czas oczekiwania na dostawę.

– Podróż morska trwa zazwyczaj dwa miesiące, natomiast decyzja o zakupie koncentratora tlenu jest często niespodziewana i nagła. Urządzenie potrzebne jest zazwyczaj natychmiast, tu i teraz. Zauważyliśmy ogromny popyt i postanowiliśmy wykorzystać tę szansę. Plany mamy ambitne, już teraz przygotowujemy się do ekspansji na całą Europę. Oceniamy, że w Europie do nasycenia rynku brakuje jeszcze ponad 26 tysięcy komór hiperbarycznych. Jeśli chodzi o koncentratory tlenu, to obecnie obserwujemy ogromny popyt na te urządzenia, który może wygasać i powracać wraz z kolejnymi falami pandemii. Naszą główną działalnością będzie produkcja komór hiperbarycznych. Dzięki wykorzystaniu tych samych podzespołów do budowy generatorów komór co koncentratorów będziemy zabezpieczeni przed spadkami popytu na koncentratory. Popyt na komory hiperbaryczne nieprzerwanie rośnie – podsumowuje Cegielski.

Firma rozwija się szybciej niż planowano. Plany sprzedażowe z początku roku zakładały sprzedaż 90 komór, w wakacje zostały zrewidowane do 100 sztuk, a na koniec listopada sprzedaż wyniosła już 118 sztuk. W samym listopadzie spółka przyjęła zamówienia na 32 komory na łączną kwotę 1.695.600 zł, czyli ponad trzykrotnie więcej niż średnia z 10 miesięcy tego roku.

>> Szczegółowe informacje na temat emisji akcji Omnioxy znajdziesz tutaj

Plany debiutu na New Connect

W reakcji na sygnały inwestorów, spółka znacznie przyspieszyła plany debiutu na giełdzie. Trzej główni akcjonariusze podpisali porozumienie, w którym zobowiązują się najpóźniej do 31 marca 2022 złożyć wniosek o zwołanie walnego zgromadzenia spółki z porządkiem obrad obejmującym podjęcie uchwał w sprawie ubiegania się o wprowadzanie akcji spółki do obrotu na New Connect. Zobowiązali się też głosować za przyjęciem takich uchwał.

Od początku przygotowywaliśmy naszą emisję z myślą o świadomych i profesjonalnych inwestorach indywidualnych. Otrzymaliśmy od nich liczne sygnały, że komunikowany ostrożnie debiut w ciągu 2-3 lat jest największym minusem naszej oferty. W związku z tym postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom inwestorów i zdecydowanie zakomunikować plany założycieli w tym zakresie. Podchodzimy do tematu debiutu bardzo poważnie. Już na etapie wyboru doradcy do przygotowania dokumentu ofertowego na potrzeby emisji akcji serii B postawiliśmy na kancelarię, która ma status Autoryzowanego Doradcy NewConnect i może nam pomóc w procesie wprowadzenia. Prace nad dokumentem informacyjnym planujemy zacząć już w przyszłym roku – komentuje Adam Cegielski, prezes Omnioxy SA.

>> Zapis czatu inwestorskiego z Adamem Cegielskim, prezesem Omnioxy najdziesz tutaj

Ekspansja zagraniczna

Spółka planuje udział w międzynarodowych targach i pozyskiwanie dystrybutorów na kolejnych rynkach zagranicznych. Około 25 proc. środków pozyskanych z trwającej emisji ma zostać przeznaczone właśnie na ten cel. Spółka aktywnie poszukuje jednak również innych środków. W listopadzie poinformowała o uzyskaniu dotacji na wprowadzenie spółki na rynek norweski.

– Po wielu tygodniach szkoleń, warsztatów i pracy z ekspertami między innymi Polsko-Norweskiej Izby Gospodarczej  udało nam się ukończyć wszystkie etapy i procedury związane z otrzymaniem dotacji, która umożliwi nam ekspansję na rynek norweski i wprowadzenie naszej spółki na nowy etap rozwoju. W ramach programu Polskie Mosty Technologiczne uzyskaliśmy dotację 100 proc. (w kwocie 200 tys. zł) na ten właśnie cel – komentuje Adam Cegielski, prezes Omnioxy SA.

Współpraca ze sportowcami

Terapia tlenowa w komorze hiperbarycznej jest dość powszechnie stosowana przez gwiazdy sportu. Do korzystania z niej, czy wręcz posiadania własnych komór, przyznają się chociażby Cristiano Ronaldo, Wayne Rooney czy Michael Phelps. W ten sposób nie tylko szybciej wychodzą z kontuzji, leczą urazy i regenerują całe ciało, ale także zwiększają swoją szybkość i wytrzymałość organizmu. Wiele klubów sportowych ma komorę hiperbaryczną w stałym wyposażeniu swojego centrum medycznego. W Polsce nie jest to jeszcze standard, a z terapii korzystają tylko wyjątkowo świadomi sportowcy.

Z komór Omnioxy korzystali między innymi żużlowiec Grzegorz Zengota, biegaczka Agnieszka Rynkiewicz, czy ultramaratońzyk Marcin Świerc. W listopadzie spółka nawiązała współpracę z fizjoterapeutą Szczepanem Figatem, dzięki czemu z komór korzystała ekipa Inter Europol Competition w czasie 24-godzinnego wyścigu wytrzymałościowego LeMans. Spółka została również fizjo-partnerem Arki Gdynia, a regeneracja w komorze zostanie na stałe wprowadzona do programu treningowego zawodników zespołu.

– Decyzja o wsparciu Arki Gdynia to pierwsza klubowa współpraca. Wybór Arki nie był przypadkowy, ponieważ to dla nas inwestycja w lokalny klub z tego samego miasta – podkreśla Adam Cegielski, prezes OMNIOXY SA.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o OMNIOXY)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR